جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای
جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار با آقای آبه شینزو نخست وزیر ژاپن و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد و تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارچوب برجام را به هیچ وجه تکرار نخواهد کرد زیرا هیچ ملت آزاده و عاقلی مذاکره تحت فشار را نمی‌پذیرد.

در ابتدای این دیدار آقای آبه شینزو نخست وزیر ژاپن خطاب به مقام معظم رهبری گفت: من قصد دارم پیام رئیس‌جمهور آمریکا را به جناب‌عالی برسانم.

رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن گفتند: ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما در خصوص آنچه از رئیس‌جمهور آمریکا نقل کردید، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مطالبی را که بیان خواهم کرد، در چارچوب گفتگو با نخست وزیر ژاپن است زیرا ما ژاپن را کشوری دوست می‌دانیم، اگرچه گلایه‌هایی نیز وجود دارد.

ایشان با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه ترامپ به او گفته «آمریکا قصد تغییر رژیم در ایران را ندارد»، تأکید کردند: مشکل ما با آمریکایی‌ها موضوع تغییر رژیم نیست، زیرا آنها اگر چنین قصدی هم داشته باشند، قادر به اجرای آن نیستند، همان‌طور که رؤسای جمهور قبلی آمریکا، در چهل سال گذشته، برای نابودی جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند اما نتوانستند.جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: این‌که ترامپ می‌گوید قصد تغییر رژیم را ندارد یک دروغ است زیرا اگر می‌توانست این کار را انجام دهد، انجام می‌داد اما نمی‌تواند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر درخواست آمریکا برای مذاکره درباره موضوع هسته‌ای، گفتند: جمهوری اسلامی ایران به‌مدت پنج، شش سال در موضوع هسته‌ای با آمریکا و اروپایی‌ها در قالب 1+5 مذاکره کرد و به یک نتیجه هم رسید، اما آمریکا زیر این توافق و قرارداد قطعی زد، بنابراین کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده، مذاکره کند؟

رهبر انقلاب اسلامی به بخش دیگری از صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر عزم آمریکا برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته‌ای به‌وسیله ایران اشاره کردند و افزودند: ما با سلاح هسته‌ای مخالفیم و فتوای شرعی من حرام بودن ساخت سلاح هسته‌ای است اما این را بدانید که اگر ما قصد ساخت سلاح هسته‌ای داشتیم، آمریکا هیچ کاری نمی‌توانست بکند و اجازه ندادن آمریکا، هیچ مانعی ایجاد نمی‌کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه انباشت سلاح هسته‌ای نیز اقدامی خلاف عقل است، خاطرنشان کردند: آمریکا به هیچ وجه صلاحیت حرف زدن درباره اینکه کدام کشور سلاح هسته‌ای داشته باشد یا نداشته باشد، ندارد زیرا آمریکا، چند هزار کلاهک هسته‌ای در انبارهای خود دارد.

ایشان با اشاره به سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه آمریکا آماده مذاکرات صادقانه با ایران است، خطاب به آقای آبه گفتند: ما این حرف را اصلاً باور نمی‌کنیم زیرا مذاکرات صادقانه از جانب شخصی همچون ترامپ، صادر نمی‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای خطاب به نخست وزیر ژاپن افزودند: رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش با جناب‌عالی دیدار و گفتگو و درباره ایران هم صحبت کرد، اما بعد از بازگشت از ژاپن، بلافاصله تحریم صنایع پتروشیمی ایران را اعلام کرد، آیا این پیام صداقت است؟ آیا این نشان می‌دهد که او قصد مذاکره صادقانه دارد؟

ایشان تأکید کردند: ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با آمریکا را تکرار نخواهیم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به روند مذاکره با آمریکایی‌ها در چارچوب برجام گفتند: بعد از توافق هسته‌ای، اولین کسی که برجام را بلافاصله نقض کرد، شخص اوباما بود، همان کسی که درخواست مذاکره با ایران کرده و واسطه هم فرستاده بود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: این تجربه ما است و جناب آقای آبه، بدانید که ما این تجربه را تکرار نمی‌کنیم.

ایشان با اشاره به سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه ترامپ گفته «مذاکره با آمریکا موجب پیشرفت ایران خواهد شد»، تأکید کردند: ما به‌لطف خداوند، بدون مذاکره با آمریکا و با وجود تحریم هم به پیشرفت خواهیم رسید.

رهبر انقلاب اسلامی با استقبال از پیشنهاد نخست وزیر ژاپن برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کردند: ژاپن کشور مهمی در آسیا است و اگر به گسترش روابط با ایران تمایل دارد باید اراده قاطع خود را نشان دهد، همان‌گونه که برخی کشورهای مهم این اراده را نشان داده‌اند.

ایشان با اشاره به دشمنی‌های چهل‌ساله آمریکا با ملت ایران و ادامه این دشمنی‌ها، افزودند: ما معتقدیم از طریق مذاکره با آمریکا، مشکلات ما حل نخواهد شد و هیچ ملت آزاده‌ای، مذاکره زیر فشار را قبول نخواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به بخشی از سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها همواره می‌خواهند طرز فکر و عقاید خود را به دیگر کشورها تحمیل کنند، گفتند: این‌که شما این واقعیت را تصدیق می‌کنید، خوب است و این را هم بدانید که آمریکایی‌ها در تحمیل دیدگاههای خود به هیچ حدی قانع نیستند. در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان هم حضور داشت، آقای آبه شینزو با اشاره به مذاکرات خود در تهران ابراز امیدواری کرد این گفتگوها زمینه گسترش بیشتر همکاریها را فراهم کند.

انتهای پیام/*

‌شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز چهارشنبه ۲۲ خرداد برای سفری دو روزه وارد تهران شد و روز اول با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی و امروز با آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کرد.

پیشتر رسانه‌ها اعلام کرده بودند شینزو آبه برای میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن به ایران سفر کرده است؛ به ویژه این که در ابتدای ماه جاری، پرزیدنت ترامپ به ژاپن سفر کرده بود و نخست‌ وزیر ژاپن پیش از سفر به ایران با رئیس جمهوری آمریکا و همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تلفنی گفت‌وگو کرده است.

اما تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی پیش از آمدن شینزو آبه به این سفر اعتراض کردند و کارزاری با عنوان «جمهوری اسلامی نماینده مشروع من نیست! با دیکتاتور مماشات نکنید!» راه انداختند.

نامه تهیه شده توسط این کارزار تا عصر پنجشنبه ۲۳ خرداد به وقت ایران بیش از ۴ هزار امضا داشته و در آن خطاب به شینزو آبه و هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، آمده است: «به نام عدالت و انسانیت از شما می خواهیم دست دوستی تان را به جای حاکمان مستبد، به سوی مردم ستمدیده ایران دراز کنید. در کنار مردم ایران بایستید تا نسل های آینده از شما به عنوان رهبری که بیش از هر چیز دیگر به انسانیت و عدالت احترام می گذارد از شما یاد کنند.»

 حواشی دیدار شینزو آبه و خامنه‌ای

جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

اما دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر جمهوری اسلامی فارغ از محتوای آن، حواشی جالبی داشت که از سوی کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی به آن اشاره شد.

محل کاغذی که در دست شینزو آبه بود یکی از پرطرفدارترین مباحث بود:

به این کاغذ متعلق به نخست‌وزیر ژاپن دقت کنید. اول اونجا بود، بعد گذاشتش رو میز. pic.twitter.com/vlfDsZzQtm

​​برخی خبرگزاری‌های حکومتی ایران تلاش کردند تا این دفترچه یادداشت را نامه پرزیدنت ترامپ بدانند، اما پس از انتشار فیلم دیدار مشخص شد که نخست وزیر ژاپن از این دفترچه برای یادداشت‌برداری استفاده می‌کرد.

حامیان رهبر دفترچه ژاپنی #آبه را دارند به اسم نامه #ترامپ قالب می‌‌کنند.بی‌‌محلی #خامنه‌ای به ترامپ هم نتیجه شکست حدود سه ساعت مذاکرات پشت پرده دیروز روحانی‌-‌آبه است. نتیجه مذاکرات پس از اینکه به اطلاع رهبر رسید٬ او تصمیم گرفت به درخواست ترامپ پاسخ ندهد. pic.twitter.com/7sUZSqruxx

​​پوشش آیت‌الله خامنه‌ای هم از نظرها دور نماند:

از ما که گذشت ولی امیدوارم دیگه سرنوشت هیچ‌ ملتی نیفته دست‌ کسی که با دمپایی جوراب می‌پوشه.

​​

رهبر جلوی نخست وزیر ژاپن با دمپایی اومد بعد وقتی سیده کبری خانم زن همسایه میاد خونمون مامانم اصرار میکنه که با لباس منزل نگردم توی خونه pic.twitter.com/HXNwnqdp0s

​​

Telegram Banner

ایران

هم‌رسانی این مطلب:

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که برای سفری رسمی در تهران به سر می برد صبح روز پنجشنبه با آیت الله خامنه ای، رهبر ایران دیدار و گفتگو کرد.

نخست وزیر ژاپن در ابتدای این دیدار از پیامی سخن به میان آورد که از جانب رئیس جمهوری ایران برای رهبر ایران فرستاده شده است. آقای آبه به صراحت اعلام کرده است قصد دارد پیام دونالد ترامپ را به رهبر ایران بدهد.

این درخواست اما بلافاصله با واکنش علی خامنه ای مواجه شد به نحوی که وی در پاسخ تاکید کرد: «ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما در خصوص آنچه از رئیس جمهور امریکا نقل کردید، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.»جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

رهبر ایران با تاکید بر اینکه سخنانش صرفا در چارچوب گفتگو با نخست وزیر ژاپن، به عنوان کشوری دوست مطرح می شود از وجود «گلایه هایی» نیز سخن گفته است.

علی خامنه ای در بخشی از دیدار به سفر اخیر دونالد ترامپ به ژاپن اشاره کرد و یادآور شد که رئیس جمهوری آمریکا پس از این سفر در بازگشت به کشور خود صنایع پتروشیمی ایران را تحریم کرد. رهبر ایران سپس با زیر سوال بردن صداقت آمریکا در طرح مذاکره با ایران تاکید کرد: «ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با امریکا را تکرار نخواهیم کرد.»

آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود موضع اخیر دونالد ترامپ در باره نبود عزم و خواست در میان دولت آمریکا برای تغییر رژیم ایران یک دروغ توصیف و تاکید کرد که آمریکا «اگر می توانست این کار را انجام دهد، انجام می داد اما نمی تواند.»

رهبر ایران همچنین درخواست آمریکا برای مذاکره بر سر برنامه هسته ای ایران را زیر سوال برد و تصریح کرد که کشورش به مدت پنج سال در خصوص این موضوع با ۱ + ۵ مذاکره کرد و به نتایجی هم رسید اما واشنگتن زیر توافق زد و از آن خارج شد.

علی خامنه ای در همین راستا تاکید کرد: «کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافق ها زده، مذاکره کند؟»

رهبر ایران در ادامه در واکنش به بخشی دیگر از سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر عزم آمریکا برای جلوگیری از ساخت سلاح از سوی ایران بار دیگر به حرام بودن سلاح های هسته ای و کشتار جمعی از دیدگاه شرعی اشاره و تاکید کرد: «اگر ما قصد ساخت سلاح هسته ای داشتیم، امریکا هیچ کاری نمی توانست بکند و اجازه ندادن امریکا، هیچ مانعی ایجاد نمی کرد.»

آقای آبه پیش از این دیدار در نشست خبری مشترک با حسن روحانی رئیس جمهور ایران ضمن اشاره به اهمیت صلح، تساهل و تسامح در آموزه های دین اسلام از فتوای رهبر ایران در خصوص حرام بودن استفاده از سلاح های کشتار جمعی استقبال و از این موضع ابراز خرسندی کرده بود.

نخست وزیر ژاپن در حالی به دیدار عالی ترین مقام حکومتی در ایران رفته است که ساعاتی پیش از این ملاقات رسانه ها به نقل از وزیر تجارت ژاپن از حمله به دو کشتی باری مرتبط با ژاپن در نزدیکی تنگه هرمز خبر دادند.

خبر این حمله دقایقی پس از آن منتشر شد که منابع خبری در کشورهای عربی اعلام کردند که دو نفتکش در دریای عمان هدف حمله ای نامشخص قرار گرفته و خدمه آن بلافاصله تخلیه شده اند.

شینزو آبه که پیش از ورود به تهران از تلاش برای تنش زدایی در منطقه و میانجی گری در مناقشه جاری میان تهران و واشنگتن به عنوان یکی از ماموریت های سفر خود یاد کرده بود روز چهارشنبه پس از ملاقات با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران با اشاره به اینکه تنش‌ها در خاورمیانه رو به تصاعد است و تحلیلگران احتمال وقوع یک درگیری تصادفی را در منطقه بالا می‌دانند، گفته بود: «باید به هر صورت ممکن جلوی درگیری نظامی را گرفت. ثبات در منطقه خاورمیانه برای رونق اقتصادی در تمام جهان ضروری است و ژاپن برای صلح و ثبات در این منطقه تلاش حداکثری خود را به کار می‌بندد.»

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز پیشتر به نقل از منابعی در درون دولت ایران اعلام کرده بود که تهران از شینزو آبه خواهد خواست که برای لغو تحریم‌های نفتی یا اعطای معافیت برای برخی کشورها، تلاش کند.

نخست وزیر ژاپن که پیش از سفر به تهران، با دونالد ترامپ در ژاپن ملاقات و گفتگو کرده بود همچنین در دیدار با آقای روحانی ضمن اشاره به اهمیت توافق هسته ای وین و ابراز خرسندی از تاکید تهران بر پرهیز از تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای خواستار باقی ماندن ایران در برجام شده بود.

بیشتر بخوانید:

آبه در دیدار با روحانی: از ایران می‌خواهم به برجام پایبند بماند

شینزو آبه برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا به تهران می‌رود

سفر شینزو آبه، نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپن به جمهوری اسلامی ایران از دید تحلیلگران تحولی تاریخی در روابط دو کشور قلمداد می شود.

این سفر در بحبوحه تنش های جاری در خاورمیانه صورت می گیرد که خروج یکجانبه ایالات متحده از توافق هسته ای وین، اعمال تحریم های بی سابقه بر ضد تهران از سوی واشنگتن و نیز تهدید ایران به خروج از برجام زمینه ساز آن بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلب:

ایران

هم‌رسانی این مطلب:

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که برای سفری رسمی در تهران به سر می برد صبح روز پنجشنبه با آیت الله خامنه ای، رهبر ایران دیدار و گفتگو کرد.

نخست وزیر ژاپن در ابتدای این دیدار از پیامی سخن به میان آورد که از جانب رئیس جمهوری ایران برای رهبر ایران فرستاده شده است. آقای آبه به صراحت اعلام کرده است قصد دارد پیام دونالد ترامپ را به رهبر ایران بدهد.

این درخواست اما بلافاصله با واکنش علی خامنه ای مواجه شد به نحوی که وی در پاسخ تاکید کرد: «ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما در خصوص آنچه از رئیس جمهور امریکا نقل کردید، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.»جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

رهبر ایران با تاکید بر اینکه سخنانش صرفا در چارچوب گفتگو با نخست وزیر ژاپن، به عنوان کشوری دوست مطرح می شود از وجود «گلایه هایی» نیز سخن گفته است.

علی خامنه ای در بخشی از دیدار به سفر اخیر دونالد ترامپ به ژاپن اشاره کرد و یادآور شد که رئیس جمهوری آمریکا پس از این سفر در بازگشت به کشور خود صنایع پتروشیمی ایران را تحریم کرد. رهبر ایران سپس با زیر سوال بردن صداقت آمریکا در طرح مذاکره با ایران تاکید کرد: «ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با امریکا را تکرار نخواهیم کرد.»

آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود موضع اخیر دونالد ترامپ در باره نبود عزم و خواست در میان دولت آمریکا برای تغییر رژیم ایران یک دروغ توصیف و تاکید کرد که آمریکا «اگر می توانست این کار را انجام دهد، انجام می داد اما نمی تواند.»

رهبر ایران همچنین درخواست آمریکا برای مذاکره بر سر برنامه هسته ای ایران را زیر سوال برد و تصریح کرد که کشورش به مدت پنج سال در خصوص این موضوع با ۱ + ۵ مذاکره کرد و به نتایجی هم رسید اما واشنگتن زیر توافق زد و از آن خارج شد.

علی خامنه ای در همین راستا تاکید کرد: «کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافق ها زده، مذاکره کند؟»

رهبر ایران در ادامه در واکنش به بخشی دیگر از سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر عزم آمریکا برای جلوگیری از ساخت سلاح از سوی ایران بار دیگر به حرام بودن سلاح های هسته ای و کشتار جمعی از دیدگاه شرعی اشاره و تاکید کرد: «اگر ما قصد ساخت سلاح هسته ای داشتیم، امریکا هیچ کاری نمی توانست بکند و اجازه ندادن امریکا، هیچ مانعی ایجاد نمی کرد.»

آقای آبه پیش از این دیدار در نشست خبری مشترک با حسن روحانی رئیس جمهور ایران ضمن اشاره به اهمیت صلح، تساهل و تسامح در آموزه های دین اسلام از فتوای رهبر ایران در خصوص حرام بودن استفاده از سلاح های کشتار جمعی استقبال و از این موضع ابراز خرسندی کرده بود.

نخست وزیر ژاپن در حالی به دیدار عالی ترین مقام حکومتی در ایران رفته است که ساعاتی پیش از این ملاقات رسانه ها به نقل از وزیر تجارت ژاپن از حمله به دو کشتی باری مرتبط با ژاپن در نزدیکی تنگه هرمز خبر دادند.

خبر این حمله دقایقی پس از آن منتشر شد که منابع خبری در کشورهای عربی اعلام کردند که دو نفتکش در دریای عمان هدف حمله ای نامشخص قرار گرفته و خدمه آن بلافاصله تخلیه شده اند.

شینزو آبه که پیش از ورود به تهران از تلاش برای تنش زدایی در منطقه و میانجی گری در مناقشه جاری میان تهران و واشنگتن به عنوان یکی از ماموریت های سفر خود یاد کرده بود روز چهارشنبه پس از ملاقات با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران با اشاره به اینکه تنش‌ها در خاورمیانه رو به تصاعد است و تحلیلگران احتمال وقوع یک درگیری تصادفی را در منطقه بالا می‌دانند، گفته بود: «باید به هر صورت ممکن جلوی درگیری نظامی را گرفت. ثبات در منطقه خاورمیانه برای رونق اقتصادی در تمام جهان ضروری است و ژاپن برای صلح و ثبات در این منطقه تلاش حداکثری خود را به کار می‌بندد.»

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز پیشتر به نقل از منابعی در درون دولت ایران اعلام کرده بود که تهران از شینزو آبه خواهد خواست که برای لغو تحریم‌های نفتی یا اعطای معافیت برای برخی کشورها، تلاش کند.

نخست وزیر ژاپن که پیش از سفر به تهران، با دونالد ترامپ در ژاپن ملاقات و گفتگو کرده بود همچنین در دیدار با آقای روحانی ضمن اشاره به اهمیت توافق هسته ای وین و ابراز خرسندی از تاکید تهران بر پرهیز از تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای خواستار باقی ماندن ایران در برجام شده بود.

بیشتر بخوانید:

آبه در دیدار با روحانی: از ایران می‌خواهم به برجام پایبند بماند

شینزو آبه برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا به تهران می‌رود

سفر شینزو آبه، نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپن به جمهوری اسلامی ایران از دید تحلیلگران تحولی تاریخی در روابط دو کشور قلمداد می شود.

این سفر در بحبوحه تنش های جاری در خاورمیانه صورت می گیرد که خروج یکجانبه ایالات متحده از توافق هسته ای وین، اعمال تحریم های بی سابقه بر ضد تهران از سوی واشنگتن و نیز تهدید ایران به خروج از برجام زمینه ساز آن بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلب:

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن توضیحاتی درباره دیدار نخست وزیر کشورش با رهبر معظم انقلاب ارائه کرد.

به گزارش مشرق، تاکشی اوسوگا سخنگوی وزارت خارجه ژاپن در توضیحاتی درباره دیدار شینزو آبه نخست وزیر ژاپن با امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران گفت: شینزو آبه نخست وزیر ژاپن امروز در حدود ساعت 10 صبح با رهبر ایران دیدار و گفتگو کرد. این دیدار 50 دقیقه طول کشید و در فضایی گرم و صمیمی انجام شد.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن در ادامه افزود: آبه گفته است هیچکس خواهان درگیری نظامی نیست و او نگران تنش‌های اخیر است. همچنین ارزیابی آبه از ادامه همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی مثبت بوده و وی انتظار دارد تا ایران به اجرای توافق هسته‌ای ادامه دهد.

اوسوگا همچنین گفت: آبه امروز در جمع خبرنگاران ژاپنی گفته است او در دیدار اخیر، از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شنیده‌ است که مایل به تشدید تنش نیست. همچنین آبه گفته است که وارد جزئیات نمی‌شوم ولی در این باره با ترامپ تبادل نظرات مختلفی داشته‌ام. من درباره مقاصد ترامپ با آقای خامنه‌ای صحبت کردم.جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

سخنگوی وزارت خارجه ژاپن ادامه داد: آبه همچنین به خبرنگاران گفته است که راه کاهش تنش‌ها با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد، اما من همچنان تلاشم را خواهم کرد. اگرچه ممکن است احساسات پیچیده ملی در همه طرف‌ها وجود داشته باشد، اما برای رهبران کشورها مهم است تا برای کاهش تنش‌ها مقاصد خود را بیان کرده و با یکدیگر در میان بگذارند.

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

امروز در شبکه های اجتماعی متن نامه ای انتشار یافت که به شینزو آبه نخست وزیر ژاپن  نسبت داده شده که در آن با کلمات تندی رفتارهای خامنه ای  را در دیدار با وی کودکانه و تحقیر آمیز خوانده است.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن با علی خامنه ای  دیدار کرد که بخشی از گفتگو ی بین طرفین بطور مستقیم در رسانه های رژیم پخش شد که با خود واکنش های منفی را در بین مردم به همراه داشت در سخنانی که بعد از بازگشت شینزو آبه به وی نسبت داده اند و هنوز  از میزان درستی ان مدرکی در دست نیست از جمله چنین آمده است .

وی گفت: این شخص فکر کرد من  از  سرزمین های  ترسوها  آمده ام؛ جوری حرف زد  انگار میخواست به من  نترس بودن را بیاموزد؛ انگار که ملت من بزدل  است؛ جوری از  امریکا  حرف میزد انگار  من  کودکی سه ساله ام؛

ولی من میخواهم به این آدم بگویم جناب آقای خامنه ای  من از سرزمینی آمده ام که  در جنگ جهانی علیه امریکا بوده ام؛ من مال  اون مملکتی هستم که خلبانان ما  انتحاری به ناوهای امریکایی میزدند و  چندین سال  رو در  رو  با  هم جنگیدیم و کسی را  یارای  مقابله با  سرزمین من نبود؛

چیزی که الان تو  از آن حرف میزنی ” ما  عمل کردیم” گرچه الان سیستم ناوها جوری شده که دیگر نمیتوان علیه آنان انتحاری اقدام کرد ولی سال هایی که میشد ما  زمین گیرشان کردیم؛ تو  به  ما  شجاعت یاد نده ؛ حداقل تو آموزش ندهجواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

چرا  که  اگر تاریخ ایران  شجاعت های  زیادی بخود دیده هیچکدام  شبیه تو و   همفکر  تو  نبوده اند؛ آقای خامنه ای  تو فکر نکن که ما و امریکا و آلمان و انگلیس و پرتقال و فرانسه و کره و اعراب و غیره از ترس  کنار همدیگر جمع شده ایم؛  نه  !!!! هرگز !!!

ما تجربه بسیار سنگین  شرکت در دو جنگ جهانی را داریم ….. و  یاد گرفتیم که بجای رو  بروی هم جنگ کردن بنشینیم و حرف بزنیم و نامه های همدیگر را بخوانیم و  حرف بزنیم؛ و نتیجه بگیریم

یاد گرفتیم که با هم اقتصاد بسازیم و به همدیگر کمک کنیم و بشر را  رو به جلو  ببریم کاری که چهل سال است داری در ایران میکنی  آیا  بجز  نابودی ایران نتیجه ای داشته؟؟؟،؟،؟ شما  با  کره جنوبی شروع کردید او کجاست؟؟؟

ولی شما در یک تحریم همه جانبه و احتمال جنگ و لبه پرتگاه !!!! در حالیکه قرآن شما میگوید ” و الصلح خیر ”

و حتما هم با دوست نمیگوید و با دشمن میگوید  چون با دوست که کسی  سر  جنگ ندارد ما  طبق  ایه قرآن شما ”  تعاونوا  ” میکنیم با  همدیگر و سایر  بلاد؛؛ اما شما  چکار میکنید با دنیا

آیا  ۲۰۰ کشور همه مقصرند؟؟؟؟؟ ملت ژاپن    تنها  کشوری بود  که  پا پیش گذاشت تا ملت ایران  از شر  تحریم و جنگ  خلاصی یابد ولی  شخص جنابعالی کاری کردید که من  تشکر کنم از نخست وزیرهای قبلی که  به ایران سفر نکردند و دلیلش را الان متوجه شدم!!!

در پایان بگویم که  این افکاری  که  تو داری  همان افکار سران جنگ جهانی اول  و دوم است و امروزه کسی با این تفکر در هیچ انتخاباتی رای نمیاورد و من نمیدانم تو  چگونه انتخاب شده ای!!!!!! درود بر ملت بزرگوار و صبور ایران …..

این مطلب تنها نقل قولی از شبکه‌های اجتماعی است و رادیو پیام اسرائیل درستی یا نادرستی آن را تایید نمی کند.

ژاپنی ها خیلی محافظه کار تر از آن هستند که چنین سخنان تندی را جاری و منتشر کنند. مگر مطمئن باشند که دیگر کار از کار گذشته و قرار است در روی پاشنه دیگری بچرخد.

لطفا به دنبال منشاء و منبع این خبر باشید.

خامنه ای در جوابش گفته مرتیکه احمق شما اگر جنگ بلد بودین که الان برده امریکاییها نبودین….شما ترسوها بی قید و شرط تسلیم شدین ولی ما مثل حسین تا نفر اخر می ایستیم

سلام. لطفا در مورد صحت این جمله های منسوب به آقای آبه در این خبر , بررسی لازم انجام دهید و سپس اعلام کنید. باتشکر.

دروغه همش مزخرفه بعدش هم ملت ایران قوی و مقتدر رهبر عزیرمان را حمایت کردند و حمایت خواهند کرد

تو که میگی همه مردم پشت رهبر قوی(ضیعیف النفس و‌ حقیر) تو هستن از سمت خودت حرف بزن و از سمت من و خوانواده من تصمیم نگیر ‌و نظر نده لطفأ…یعنی باید همیشه ذات خلخالی،خمینی و خامنه ای وار خودتون رو‌نشون بدید که شکر خور همه هستید؟ پاسخ گویی

کدام اقتدار کدام آزادی لوازم پراید نمیتونن درست کنن

یحیی ، سهمیه ساندیست چندتا زیاد شده بابایی؟ رهبر عزیزت رو فقط یه عده دزد و آدمکش و از خدا بی خبر حمایت می کنند، ملت ایران به زودی اون عمامه ی شیطانی رهبران را به دور گردنش می پیچند و در دادگاه عادلانه محاکمه می کنند این اهریمن زشت صورت و زشت سیرت را در کنار مزدوران از خدا بی خبرش

فکر نمیکنم شینزو ابه همچین حرفی زده باشه. زیادی تنده. مگر اینکه کلا بخواد روابط ایران و ژاپن رو تموم کنه.

منبع این خبر کجاست ؟؟

پاینده باد ایران

محتوای متن منسوب به آبه بیانگر این است که یک ایرانی آن را نوشته ، چون آقای آبه به این اندازه از ایران و دین اسلام آگاهی ندارد .

اما مطلب قشنگ بود با کره شروع کردیم کره و ترکیه برای کشور ما کارگری می کردن الان اونا کجام ما کجاییم؟

اولا منبع این حبر ذکر نشده بعدش اگر اینچنین گفته باشه کل شبکه های خبری را میگیرد دوم اقای شینزو ابه شما تو جنگ جهانی دوم مقاومت کردین درست بعد اون دو بمب چیکار کردین کل ناموس زندگی تو نو دادین رفت هنوز عکس تحقیر مرد ژاپنی در ناو که لخت کف را دارد تمیز میکند هست سومن شما که از خود چیزی ندارید هرچی تکنولوژی امریکا چون بعد جنگ جهانی یه یک ایالت امریکا تبدیل شدین بگونه ای که در اوایل تسلیم شدنتان فرمانده امریکایی کشورتون رو اداره میکرد

تا پای جان پشت مقام معظم رهبری هستیم

از طرف خودت بنویس هستی من و خیلیای دیگ نیستیم و نخواهیم بود

جالب است کسی که این مطالب را گفته تنها دید مادی به این جهان دارد و این دقیقا تفاوت ایران و ژاپن است . رهبر ما با تکیه بر قدرت لایزال الهی سخن میگوید و جهان را تنها در امور مادی نمی داند ، سربازان ژاپنی هنگام جنگ هدفشان تنها وطنشان بود در صورتی که سربازان اسلام هدفشان رضایت خداست، داعش هم عملیات انتحاری انجام میداد اما آنرا نمی توان با از جان گذشتگی سربازان خدا یکسان دانست

مشخصا مطلب توسط خود ایرانیها نوشته شده اما مطلب صحیحی است.

در کل بخوای حساب کنی سیاست خارجی کشورمون خیلی ضعیفه باور کنید ما یه دوست تو دنیا نداریم اون چند تا کشور هم واسه منافع خودشون دورمون جمع شدن فارغ از اینکه این گفتها درسته یا دروغه مسیر کشور ما اشتباه وگرنه اوضاع این نبود

فارغ از اینکه این جملات را چه کسی گفته ، جنگ جهانی دوم و نبرد دریایی بین ژاپن و آمریکا مطلب پوشیده ای نیست . چه کسی میتواند ادعا کند شجاعت فقط مختص ملت اوست ؟! بررسی و دریافت نامه کسیکه درخواست گفتگو نموده و پاسخ مودبانه و متواضعانه به آن نشان از بزرگواری و درایت او دارد . برخورد با کسیکه بعنوان میانجی و سفیر صلح نزد شما آمده ، باید چگونه باشد ؟!

اولا که حقیقت نداره،دوما اگر آقای آبه از شجاعت و نترس بودن وجنگ انتحاری در مقابل آمریکا دم میزنه پس چرا جلوی آقا اینجوری حرف نزد!!؟ حرف نزد چون جرأت نکرد.زنده باد ابر قدرت جهان ایران

رادیو اسرائیل خوب میدونه که این خبر دروغه و تعجبه که خودش رو پیام آزادی مینامد و خبری که میداند دروغ است و حتی مسئولیت راست بودن آن را قبول نمیکند پخش میکند،

تو یه جمله میگم این انشا مال یه کسی هست که فارسی رو مادری بلده . دور میبینم مردی ژاپنی همچین حرفی زده باشه .

جانم فدای رهبر

ایران تا پایان سال ۹۸ نابود خواهد شد ایران در سازمان ملل متحد محکوم شده است

بیشتر شبیه جوکه. آخه کی همچین مطالبی رو باور میکنه اینم از آقای آبه با این پیشینه سیاسی

به نظر می‌رسد این متن توسط شخصی غیرازنخست وزیر ژاپن نوشته شده.کما اینکه ایشان انسان با ادب و دارای احترام هستند.جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

بنظرم ادبیات و ساختار نگارش این متن بیانگر دلنوشته یکی از مخالفین جمهوری اسلامی هست و بنظرم بهیچوجه نمیتونه مربوط به شینزو آبه باشه ضمن اینکه فرهنگ ژاپنی صریح و شفاف هست و اهل کنایه زدن نیستند.

معلومه یه آدم عقده ای نوشته. الکی حرف توی دهن آبه نزارید.

درود.این خامنه ای احمق تا کشور و ملت ایران را به طور کامل از بین نبرد دست از این حماقتهای بر نمی دارد.این سخنها حتی اگر توسط ژاپنیها زده نشده باشد کاملا حقیقت دارد .چون این مدعی رهبریت مسلمانان جهان بجز خیانت به جامعه ی بشریت کاری دیگر نکرده است.به امید نابودی کامل خودش و رژیم فاسد اخوندی

این اصلا ادبیات ژاپنی ها نیست. شینزو آبه یک شخصیت شناخته شده بین المللی با رفتار و منش کاملا شناخته شده است. این ادبیات سازمان مجاهدین و خود شما اسراییلی ها است که همه را مثل خودتان ساده لوح فرض کردید

با توجه به شخصیت اخوندی و گفتارهای قبلی خامنه ای من مطمعنم نخست وزیر ژاپن این حرفها را گفته. بیایید دست از خودگول زدن برداریم و بدون تعثب باین گفتار نگاه کنیم. خامنه ای در حقیقت یک اخوند بیسواد است که رهبری را بکمک رفسنجانی دزدید. از این ابله انتظار بیشتری نمیتوان داشت. از طرفی ایشون در ٣٠ سال گذشته رهبر بوده. به اوضاع ایران از هر نظر نگاه کنیم. یک دشمن نمیتوانست اینهمه لطمه به زیربنای ایران بزند. ما بهتر از انیم که علی خامنه ای واری را رهبر خطاب کنیم. ما ایرانی هستیم. او یک نیمه عرب است.

به عنوان خبرنگار سیاسی و تحصیل کرده در کشور ژاپن، خیر بیشتر از این نبوده، تند گویی اقای شینزو نصبت به رهبر ایران درست است، أماه به این متون نبوده. نزدیک و مشابه این مطلب بوده. یک ژاپنی هیچ وقت از مطلب عربی در صحبت ها استفاده نمیکنه. لطفا درست مطالب رو بنویسید. تشکر

درسته که زاپنی ها از خودشون دراواخر جنگ دوم رشادت ها نشون دادن وامروز گویا اقتصاددوم جهان هستند ولی فراموش نکنید که پیمانی که در اثر شکست آمریکایی ها به آنها تحمیل کرد آن چنان است که این کشور هرگز اجازه داشتن ارتشی توانمند برای حراست کشور در اختیار ندارد. هر فتنه ای که آمریکا در جهان آغاز میکنه ژاپن موظفه یا کمک مالی به آمریکا بفرسته و یا کمک نظامی. پایگاه های آمریکا در ژاپن چیزی بجز تجاوز به زنان و دختران ژاپن به ارمغان نیاورده ‌مرتب ازاینگ‌نه خبرها میخوانیم. اینها یه کم از وضع فعلی ژاپن است. بنابراین ایشون در سطحی نیست که بخواد اینگونه ایرادها از کشوری بگیره که شکست آمریکا در خاورمیانه باعث شده.

Comments are closed.

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.

تصاویر منتشر شده از دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، روایتگر سرنوشت پیامی است که به مقصد خود نرسید.

به گزارش فارس، آبه شینزو نخست وزیر ژاپن که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، صبح امروز (پنجشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در دقایق اولیه انتشار خبر و تصاویر این دیدار، پاکتی که در یک تصویر بر روی میز و در تصویر دیگر در کنار «آبه شینزو» قرار داشت مورد توجه ناظران قرار گرفت.

در این تصویر نامه‌ای بر روی میز قرار دارد

 

جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

در این تصویر نخست وزیر ژاپن نامه را در کنار خود قرار می‌دهد

 

پس از انتشار خبر تکمیلی این دیدار مشخص شد که نخست وزیر ژاپن در ابتدای این دیدار خطاب به مقام معظم رهبری گفته است: من قصد دارم پیام رئیس جمهور آمریکا را به جنابعالی برسانم و رهبر انقلاب نیز خطاب به نخست وزیر ژاپن می‌گویند: ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما در خصوص آنچه از رئیس جمهور امریکا نقل کردید، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

بعد از انتشار عکس و فیلم‌های درج شده، برخی این تحلیل را ارائه کردند که نامه موجود در تصاویر دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب همان پیامی است که شینزو آبه از طرف ترامپ آورده و حضرت آیت الله خامنه‌ای نیز آن را نپذیرفته است.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

ما را دنبال کنید.

اما و اگرهای زیادی در مورد سفر آقای شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران وجود داشت، مخصوصا که وی اصرار داشت با رهبر انقلاب اسلامی ملاقات داشته باشد، وطبیعتا پیغامی از طرف رئیس جمهوری ایالات متحده مستقیم به او برساند، اما ملاقات وی با آیت الله خامنه ای به نوعی آنچه ایشان تصور می کردند از آب در نیامد، چرا؟

با توجه به اینکه آقای ترامپ رسما اعلام کرده بود که به نخست وزیر ژاپن نمایندگی می دهد تا از طرف او با ایرانی ها گفتگو و میانجی گری کند و آقای شینزو آبه رسما اعلام کرده بود که با هدف میانجی گری به ایران می آید طبیعتا پذیرفتن سفر وی از طرف تهران به نوعی نشانه آن را داشت که ایران چراغ سبز به وی نشان داده و بسیاری باور داشتند که این میانجی گری جواب خواهد داد.احتیاط آقای شینزو آبه در سخنان خود قبل از ملاقات با رهبری نشان می داد که وی با تحقیقات فراوان به ایران آمده و تلاش دارد نکاتی را که ممکن است منجر به تنش شود را مطرح نکند.همه چیز خوب پیش رفته بود، ولی چه شد؟

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

ثبت نام و گرفتن اجازه دسترسی کاربران در وبسایت های “اسپوتنیک” از طریق حساب یا حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی حاکی از قبول این مقررات خواهد بود.

کاربران ملزم هستند قوانین ملی و بین المللی را رعایت کنند. کاربران موظف هستند با دیگر شرکت کنندگان در بحث ها و خوانندگان محترمانه صحبت کنند. جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای

مدیریت سایت حق دارد کامنت های نوشته شده به زبان های دیگر متفاوت با زبان سایت را حذف کند.

هرگونه کامنت درج شده درسایت های sputniknews.com به هر زبانی قابل تغییر است.

کامنت های کاربران در حالات زیر حذف می شود:

مدیریت حق دارد در صورت نقض این مقررات دسترسی کاربر به صفحه را مسدود کرده یا حساب کاربری وی را بدون اطلاع دهی از قبل، حذف کند.

کاربر می تواند با برقراری تماس با ناظمان از طریق پست الکترونیکی زیر پیشنهاد احیای حساب / آزاد کردن دسترسی را مطرح کند: moderator.ir@sputniknews.com

نامه باید حاوی نکات زیر باشد:

اگر ناظمان احیای حساب کاربری / آزاد کردن دسترسی را ممکن تشخیص دهند، این کار انجام خواهد شد.

در صورت نقض دوباره مقررات از جانب کاربر، دسترسی دیگر احیا نخواهد شد. برای برقراری تماس با گروه ناظمان به نشانی زیر نامه بنویسید: moderator.ir@sputniknews.com

شما می توانید برای دریافت اطلاعیه های اسپوتنیک مشترک شوید

جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای
جواب رئیس جمهور ژاپن به خامنه ای
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.