جواب نخست وزیر ژاپن

جواب نخست وزیر ژاپن
جواب نخست وزیر ژاپن

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار با آقای آبه شینزو نخست وزیر ژاپن و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد و تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارچوب برجام را به هیچ وجه تکرار نخواهد کرد زیرا هیچ ملت آزاده و عاقلی مذاکره تحت فشار را نمی‌پذیرد.

در ابتدای این دیدار آقای آبه شینزو نخست وزیر ژاپن خطاب به مقام معظم رهبری گفت: من قصد دارم پیام رئیس‌جمهور آمریکا را به جناب‌عالی برسانم.

رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن گفتند: ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما در خصوص آنچه از رئیس‌جمهور آمریکا نقل کردید، من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مطالبی را که بیان خواهم کرد، در چارچوب گفتگو با نخست وزیر ژاپن است زیرا ما ژاپن را کشوری دوست می‌دانیم، اگرچه گلایه‌هایی نیز وجود دارد.

ایشان با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه ترامپ به او گفته «آمریکا قصد تغییر رژیم در ایران را ندارد»، تأکید کردند: مشکل ما با آمریکایی‌ها موضوع تغییر رژیم نیست، زیرا آنها اگر چنین قصدی هم داشته باشند، قادر به اجرای آن نیستند، همان‌طور که رؤسای جمهور قبلی آمریکا، در چهل سال گذشته، برای نابودی جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند اما نتوانستند.جواب نخست وزیر ژاپن

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: این‌که ترامپ می‌گوید قصد تغییر رژیم را ندارد یک دروغ است زیرا اگر می‌توانست این کار را انجام دهد، انجام می‌داد اما نمی‌تواند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر درخواست آمریکا برای مذاکره درباره موضوع هسته‌ای، گفتند: جمهوری اسلامی ایران به‌مدت پنج، شش سال در موضوع هسته‌ای با آمریکا و اروپایی‌ها در قالب 1+5 مذاکره کرد و به یک نتیجه هم رسید، اما آمریکا زیر این توافق و قرارداد قطعی زد، بنابراین کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده، مذاکره کند؟

رهبر انقلاب اسلامی به بخش دیگری از صحبت‌های نخست وزیر ژاپن مبنی بر عزم آمریکا برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته‌ای به‌وسیله ایران اشاره کردند و افزودند: ما با سلاح هسته‌ای مخالفیم و فتوای شرعی من حرام بودن ساخت سلاح هسته‌ای است اما این را بدانید که اگر ما قصد ساخت سلاح هسته‌ای داشتیم، آمریکا هیچ کاری نمی‌توانست بکند و اجازه ندادن آمریکا، هیچ مانعی ایجاد نمی‌کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه انباشت سلاح هسته‌ای نیز اقدامی خلاف عقل است، خاطرنشان کردند: آمریکا به هیچ وجه صلاحیت حرف زدن درباره اینکه کدام کشور سلاح هسته‌ای داشته باشد یا نداشته باشد، ندارد زیرا آمریکا، چند هزار کلاهک هسته‌ای در انبارهای خود دارد.

ایشان با اشاره به سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه آمریکا آماده مذاکرات صادقانه با ایران است، خطاب به آقای آبه گفتند: ما این حرف را اصلاً باور نمی‌کنیم زیرا مذاکرات صادقانه از جانب شخصی همچون ترامپ، صادر نمی‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای خطاب به نخست وزیر ژاپن افزودند: رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش با جناب‌عالی دیدار و گفتگو و درباره ایران هم صحبت کرد، اما بعد از بازگشت از ژاپن، بلافاصله تحریم صنایع پتروشیمی ایران را اعلام کرد، آیا این پیام صداقت است؟ آیا این نشان می‌دهد که او قصد مذاکره صادقانه دارد؟

ایشان تأکید کردند: ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره چند سال اخیر با آمریکا را تکرار نخواهیم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به روند مذاکره با آمریکایی‌ها در چارچوب برجام گفتند: بعد از توافق هسته‌ای، اولین کسی که برجام را بلافاصله نقض کرد، شخص اوباما بود، همان کسی که درخواست مذاکره با ایران کرده و واسطه هم فرستاده بود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: این تجربه ما است و جناب آقای آبه، بدانید که ما این تجربه را تکرار نمی‌کنیم.

ایشان با اشاره به سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه ترامپ گفته «مذاکره با آمریکا موجب پیشرفت ایران خواهد شد»، تأکید کردند: ما به‌لطف خداوند، بدون مذاکره با آمریکا و با وجود تحریم هم به پیشرفت خواهیم رسید.

رهبر انقلاب اسلامی با استقبال از پیشنهاد نخست وزیر ژاپن برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کردند: ژاپن کشور مهمی در آسیا است و اگر به گسترش روابط با ایران تمایل دارد باید اراده قاطع خود را نشان دهد، همان‌گونه که برخی کشورهای مهم این اراده را نشان داده‌اند.

ایشان با اشاره به دشمنی‌های چهل‌ساله آمریکا با ملت ایران و ادامه این دشمنی‌ها، افزودند: ما معتقدیم از طریق مذاکره با آمریکا، مشکلات ما حل نخواهد شد و هیچ ملت آزاده‌ای، مذاکره زیر فشار را قبول نخواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به بخشی از سخنان نخست وزیر ژاپن مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها همواره می‌خواهند طرز فکر و عقاید خود را به دیگر کشورها تحمیل کنند، گفتند: این‌که شما این واقعیت را تصدیق می‌کنید، خوب است و این را هم بدانید که آمریکایی‌ها در تحمیل دیدگاههای خود به هیچ حدی قانع نیستند. در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان هم حضور داشت، آقای آبه شینزو با اشاره به مذاکرات خود در تهران ابراز امیدواری کرد این گفتگوها زمینه گسترش بیشتر همکاریها را فراهم کند.

انتهای پیام/*

به گزارش مشرق، صادق نیکو، فعال رسانه‌ای و توییتری، با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با “آبه” در پیامی نوشت:

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن در سفر تاریخی خود به ایران با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند؛ این دیدار از لحاظ صحبت‌های رد و بدل شده و حواشی چند وقت اخیر بین ایران و آمریکا حاوی چندین پیام به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و مسئولان داخلی بوده که نمیتوان از آن به راحتی گذشت و می‌توان گفت ۶ سخن رهبری در این دیدار جزو کلیدی‌ترین و صریح‌ترین بیانات چند ماه اخیر ایشان بوده است. با هم مرور می‌کنیم:

نخست وزیر ژاپن: من قصد دارم پیام رئیس جمهور آمریکا را به جنابعالی برسانم.

رهبر انقلاب: من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

نخست وزیر ژاپن: ترامپ گفته‌ قصد تغییر رژیم ایران را ندارد.

رهبر انقلاب: این یک دروغ است زیرا اگر آمریکا می‌توانست این کار را انجام دهد، انجام می‌داد اما نمی‌تواند.جواب نخست وزیر ژاپن

نخست وزیر ژاپن: آمریکا می‌گوید می‌خواهیم درباره موضوع هسته‌ای مذاکره کنیم.

رهبر انقلاب: ایران به مدت پنج، شش سال در موضوع هسته‌ای با آمریکا و اروپایی‌ها در قالب ۱ + ۵ مذاکره کرد و به یک نتیجه هم رسید، اما آمریکا زیر این توافق و قرارداد قطعی زد، بنابراین کدام فرد عاقلی است که دوباره با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده، مذاکره کند؟

نخست وزیر ژاپن: آمریکا ابراز داشته به دنبال جلوگیری از ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران است.

رهبر انقلاب: ما با سلاح هسته‌ای مخالفیم و فتوای شرعی من حرام بودن ساخت سلاح هسته‌ای است اما این را بدانید که اگر ما قصد ساخت سلاح هسته‌ای داشتیم، آمریکا هیچ کاری نمی‌توانست بکند و اجازه ندادن آمریکا، هیچ مانعی ایجاد نمی‌کرد.

نخست وزیر ژاپن: آمریکا آماده مذاکرات صادقانه با ایران است.

رهبر انقلاب: ما این حرف را اصلاً باور نمی‌کنیم زیرا مذاکرات صادقانه از جانب شخصی همچون ترامپ، صادر نمی‌شود. صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب است.

نخست وزیر ژاپن: ترامپ گفته مذاکره با آمریکا موجب پیشرفت ایران خواهد شد.

رهبر انقلاب: ما به لطف خداوند، بدون مذاکره با آمریکا و با وجود تحریم هم به پیشرفت خواهیم رسید.

همانطور که خواندید و ملاحضه کردید، بیانات روز گذشته رهبری تعیین کننده راهبرد جمهوی اسلامی در مقابله با آمریکای ترامپ است. درس گرفتن از جلسه دیروز برای آقایان دستگاه دیپلماسی از واجبات است تا چشم امید به غرب نداشته باشند و منتظر پایان ریاست ترامپ نباشند، که مشکل آمریکا با ایران ذاتی است و فرقی بین ترامپ و اوباما نیست و از ابتدای انقلاب اسلامی این دشمنی بوده است‌.

نکته دیگر اینکه رهبری پاسخ‌های خود به پیام ترامپ را علنا بیان داشتند و روشنگری کردند تا همگان بدانند کسی که ندای جنگ سرداده و هر روز مانور می‌دهد، در پشت پرده دارد التماس می‌کند برای مذاکره و دیگر علنا پیام فرستاده و شماره می‌دهد برای تهران، اما می‌بینید که ترامپ همچنان منتظر است و مکرر درباره جمهوری اسلامی توئیت می‌زند؛ لیکن نه تلفن خصوصی کاخ سفید زنگ خورده است، نه پیامش خوانده شد!

نکته و بیانات دیدار رهبری با فرستاده ترامپ روشن و واضح بود؛ باید دانست که ترامپ و آمریکای امروز همان رئیس جمهور و ایالت متحده سال‌های قبل است و فرقی نکرده‌اند؛ منتهی عقب نشینی نکردن و مقاومت در مقابل زورگویی، آن‌ها را وادار کرده که از گنده‌گویی در برابر ایران و تهدید جنگ، به التماس برای تعامل و فرستادن پیغام و واسطه برسند تا به همگان و داخلی‌ها ثابت شود این مقاومت است که در برابر باطل جواب می‌دهد.

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

ما را دنبال کنید.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که به تهران سفر کرده است، روز پنج‌شنبه پس از دیدار با علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در مصاحبه با خبرنگاران ژاپنی گفت رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار به او گفته است «ایران تمایلی به ساخت، ذخیره و استفاده از سلاح‌های اتمی ندارد».

به نوشته روزنامه ژاپنی آساهی شیمبون، آقای آبه با اشاره به اینکه «پرزیدنت ترامپ به من گفته بود که نمی‌خواهد شاهد افزایش تنش‌ها [با ایران] باشد» گفت: «من دیدگاهم را نسبت به آنچه از سخنان رئیس جمهور آمریکا احساس کرده بودم صادقانه به آیت‌الله خامنه‌ای گفتم».

بنابر همین گزارش، نخست‌وزیر ژاپن همچنین تصریح کرد: «در دیدار مستقیم با آیت‌الله خامنه‌ای، توانستم از باورهای او به صلح بشنوم و بر این عقیده‌ام که پیشرفت عمده‌ای به سمت تضمین امنیت و ثبات در این منطقه روی داد».

به نوشته آساهی شیمبون شینزو آبه همچنین گفت «مسیر تنش‌زدایی مسیری بسیار دشوار خواهد بود اما من می‌خواهم به خاطر صلح در این منطقه و صلح و ثبات در جهان، تلاش‌هایی بیشتر کنم».

فرماندار شهرستان خداآفرین در استان آذربایجان شرقی از اصابت ۷۱ گلوله جنگی به روستاهای این شهرستان طی روز چهارشنبه خبر داد.جواب نخست وزیر ژاپن

علی امیری راد به خبرگزاری ایسنا گفته است: به‌دنبال افزایش شدت درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، از ساعت ۱۲ ظهر امروز، سی‌ام مهرماه، ۷۱ گلوله‌ جنگی به روستاهای شهرستان اصابت کرده است.

او گفت طبق آخرین گزارش‌ها از مرزبانی شهرستان، این حوادث تلفات جانی و مالی نداشته است.

هنوز مشخص نیست که این گلوله‌باران از سوی کدام‌ یک از طرف‌های درگیر در جنگ ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه ناگورنو- قره‌باغ صورت گرفته است.

به گفته امیری‌راد، درگیری‌های امروز درست روبه روی بخش منجوان شهرستان خداآفرین رخ داده است.

درست با همین نام و در آن سوی ارس نیز بخشی است که منجوان نام دارد و جزئی از منطقه زنگلان است.

شامگاه چهارشنبه الهام علی‌یف رئیس‌جمهوری آذربایجان از «آزادسازی» بخش منجوان به همراه چندین روستا خبر داده بود.

سه منطقه فضولی، جبرائیل و زنگلان با ایران مرز مشترک دارند و جزو هفت منطقه آذری‌نشین هستند که حدود سه دهه پیش همراه با قره‌باغ که اکثریت ساکنان آن ارمنی‌تبار بودند، به اشغال ارمنستان در آمد.

به غیر از بخش کوچکی از غرب زنگلان در نزدیکی مرزهای کشور ارمنستان، تقریبا همه مناطق مرزی مورد مناقشه به دست نیروهای جمهوری آذربایجان افتاده است.

طی هفته‌های گذشته مقامات ایران بارها از اصابت خمپاره و گلوله‌های جنگی به مناطق مرزی کشور خبر داده و نسبت به تعرض به خاک ایران هشدار داده بودند. تاکنون چند پهپاد نیز در اطراف شهر خداآفرین سقوط کرده است.

عمان قصد دارد که در شرکت‌های دولتی نیروی کار داخلی را جایگزین خارجی‌ها کند.

خبرگزاری دولتی عمان روز چهارشنبه ۳۰ مهر گزارش داد که وزیر کار این کشور موضوع یاد شده را با سازمان سرمایه‌گذاری و روسای شرکت‌های داخلی مطرح کرده است.

بر اساس گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول که روز ۲۸ مهر منتشر شد، بدهی دولت عمان در سال گذشته میلادی به ۶۳ درصد از کل تولید ناخالص داخلی رسیده و در سال جاری میلادی انتظار می‌رود که تا ۸۱ درصد اوج بگیرد.

بدهی دولت عمان پنج سال قبل معادل فقط پنج درصد کل تولید ناخالص داخلی این کشور بود.

دولت عمان اکنون در نظر دارد با خصوصی‌سازی و فروش اموال دولتی، همچنین افزایش اشتغال، اقتصاد کشور را که از افت قیمت نفت و شیوع کرونا به شدت آسیب دیده است، ترمیم کند.

در اجلاس روز چهارشنبه همچنین موضوع افزایش بهره‌وری در شرکت‌های دولتی مورد بحث قرار گرفته است.

دولت عمان همچنین در روز جاری سه میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی منتشر کرد تا با فروش آن بتواند منابع حاصل از آهن را به اقتصاد کشور تزریق کند.

سارقی مسلح با ورود به بانکی در شهر زوگدیدی گرجستان ۱۹ نفر را گروگان گرفته است.

رسانه‌های محلی گرجستان روز چهارشنبه ۳۰ مهر گزارش دادند که این سارق مسلح درخواست ۵۰۰ هزار دلار پول کرده است.

وزارت کشور گرجستان نیز اعلام کرد ۱۹ نفر شامل کارکنان بانک و مشتری‌ها گروگان گرفته شده‌اند. این گزارش می‌گوید اطراف ساختمان بانک به محاصره نیروهای پلیس در آمده است.

رسانه‌های محلی می‌گویند که سارق بعد از ورود به بانک و گروگان گرفتن افراد داخل آن، با تلفن همراه یکی از مشتریان با شبکه تلویزیونی «متاواری آرخی» گرجستان تماس گرفته و خواسته‌های خود را به‌صورت زنده از طریق این رسانه اعلام کرده است.

گزارش‌ها حاکی است که او به غیر از سلاح، نارنجک نیز در اختیار دارد. گروگانگیر خواستار نیم میلیون دلار پول نقد و یک هلی‌کوپتر در ازای رها کردن گروگان‌هاست.

پلیس پاراگوئه اعلام کرد یک محموله‌ ۲.۳ تنی از ماده مخدر کوکائین را به ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیون دلار کشف کرده است. رسانه‌های این کشور گفته‌اند که مقصد این محموله اسرائیل بوده است.

محموله کوکائین که داخل یک کانتینر ذغال‌سنگ جاسازی شده بود، در بندر ویلتا، ۳۰ کیلومتری آسانسیون، پایتخت کشور، کشف و ضبط شده است.

خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه ۳۰ مهر از قول رسانه‌های محلی پاراگوئه گزارش داد احتمال می‌رود این محموله از بولیوی حمل شده باشد و مقصد آن اسرائیل بوده است.

این بزرگترین محموله مواد مخدر است که تاکنون در پاراگوئه کشف می‌شود.

در رابطه با این محموله کشف شده، رئیس سابق شبکه تلویزیونی دولتی پاراگوئه بازداشت شده است. وکیل او می‌گوید که او تنها یک میانجی در معامله زغال‌سنگ بوده است و ارتباطی با محموله مواد مخدر کشف شده در میان بار ذغال‌سنگ ندارد.

با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در جمهوری چک، در این کشور مجددا به مدت دو هفته مقررات قرنطینه اجرا خواهد شد.
دولت چک روز چهارشنبه رسما اعلام کرد که از ساعت شش صبح اول آبان‌ماه به مدت دو هفته همه مغازه‌ها جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی و مایحتاج عمومی بسته خواهند بود.

خروج از منزل نیز تنها برای خرید، مراجعه به پزشک و رفتن به محل کار مجاز است. بیش از دو نفر نیز اجازه قدم زدن در کنار یکدیگر را ندارند، مگر این که اعضای یک خانواده باشند.

مقررات قرنطینه پس از این دو هفته، ممکن است باز هم تمدید شود.
دانش‌آموزان کلیه مدارس نیز در جمهوری چک پیشتر از راه دور و به صورت آنلاین آموزش می‌دیدند.
با آن که در روزهای گذشته، محدودیت‌هایی همچون استفاده از ماسک در همه اماکن عمومی، کاهش سرعت اینترنت در فروشگاه‌های بزرگ و حتی کاهش شمار وسائل حمل ‌و نقل عمومی در این کشور به اجرا گذاشته شده بود، این اقدامات نیز نتوانست آمارهای مربوط به کرونا در جمهوری چک را کاهش دهد.
شمار مبتلایان در جمهوری چک در روز گذشته ۱۱۹۸۴ نفر اعلام شد که بالاترین میزان ابتلا در کلیه اتحادیه اروپا است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۰۶ نفر در این کشور بر اثر کرونا جان باختند که بالاترین میزان مرگ‌ومیر از زمان شیوع کرونا در جمهوری چک است.
جمهوری چک که در ماه مارس و ابتدای شیوع کرونا موفق شده بود با قرنطینه زودهنگام و اجباری کردن ماسک در فضای عمومی، شیوع کرونا را کنترل کرده و به الگویی برای دیگر کشورهای تبدیل شود، در حال حاضر در بدترین شرایط به سر می‌برد و مقام‌های مسئول نسبت به فلج شدن سیستم درمانی در صورت ادامه روند موجود هشدار می‌دهند.

هفته گذشته نیز پلیس چک با شماری از مخالفان اجرای محدودیت‌های مرتبط با کرونا در شهر پراگ درگیر شد و نزدیک به ۱۵۰ نفر را بازداشت کرد.

دبیر جایزه جلال آل احمد که یک جایزه ادبی دولتی است، روز چهارشنبه، ۳۰ مهر، گفت این جایزه در داوری آثار «نگاه سیاسی ندارد»، ولی «اگر نویسنده‌ای از خط قرمز نظام گذشته باشد، ممکن است تصمیم دیگری برایش بگیریم».

به گزارش خبرگزاری فارس، ابراهیم حسن‌بیگی، دبیر علمی جایزه جلال آل احمد، همچنین با بیان این‌که «خیریتی در جایزه دادن به عده‌ای اپوزیسیون و مخالف» وجود ندارد، گفت: «ما در داوری‌ها جمیع جهات را در نظر می‌گیریم و اجازه می‌دهیم آثار منتقد هم برگزیده شود، مگر این‌که خط قرمزها را رعایت نکرده باشد.»

دبیر جایزه دولتی جلال توضیح نداد که این خطوط قرمز چه هستند و منظور از «عده‌ای مخالف» چه کسانی هستند، اما تأکید کرد که در داوری، پس از دقت به ادبیات اثر، «به نویسنده اثر دقت می‌کنیم.»

در این نشست خبری، بهروز راضی جلالی، دبیر اجرایی جایزه، نیز درباره تأثیرگذار نبودن این جایزه در فضای ادبی و نیز بازار کتاب ایران گفت: «تأثیر یک رویداد ادبی، یک موضوع لحظه‌ای و آنی نیست، بلکه تدریجی است. روند تدریجی هم به شیوه‌ای که فعلا جوایز ادبی برگزار می‌شود، بستگی دارد.»جواب نخست وزیر ژاپن

امسال سیزدهمین دوره این جایزه قرار است برگزار شود که ابتدا با در نظر گرفتن ۱۱۰ سکه طلا برای برندگان گران‌ترین جایزه کتاب لقب گرفته بود، اما در چند دوره اساساً برنده‌ای در زمینه ادبیات داستانی نداشت و سپس از میزان سکه‌ها نیز کاسته شد.

شمار قابل‌توجهی از نویسندگان مستقل ایران از منتقدان برگزاری این جایزه دولتی و شیوه برگزاری آن هستند.

عضو شورای شهر تهران روز چهارشنبه با اشاره به این که بیشترین آمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در کشور در روزهای گذشته مربوط به پایتخت بوده است، بر ضرورت تعطیلی این شهر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن خلیل‌آبادی روز چهارشنبه، ۳۰ مهر، از تدفین ۱۶۰ نفر در بهشت زهرا تنها در روز دوشنبه هفته جاری به دلیل کرونا خبر داد و گفت: «وضعیت تهران به لحاظ کرونا به سمت خطرناک شدن پیش رفته و تعطیلی شهر ضرورت دارد.»

به گفته آقای خلیل‌آبادی، «تجمع‌های خانوادگی» و «حضور کارمندان در ادارات» به شیوع کرونا دامن زده است.

این عضو شورای شهر تهران در حالی که آمار متوفیان کرونا در تهران را بالاتر از متوسط کشوری عنوان کرد دلیل این امر را چنین عنوان کرد: «تهران جمعیت بیشتری را در خود جای داده و برخی هم قبلا برای درمان کرونا از شهرستان‌ها به تهران آمده بودند و همین باعث افزایش آمار متوفیان ناشی از کرونا در پایتخت بوده است.»

او با اشاره به «مهاجرت معکوس» بیماران از تهران اظهار داشت: «به دلیل پر بودن تخت‌های بیمارستانی و نبود ظرفیت جهت بستری بیماران مبتلا به کرونا، خانواده‌‌های برخی بیماران نسبت به انتقال عزیزان‌شان به سایر شهرها اقدام کرده‌اند.»

در همین زمینه معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران، امروز با «جدی خواندن» مشکل بستری بیماران جدید کرونایی در تهران از احتمال استفاده از ظرفیت «بیمارستان‌های صحرایی» در صورت بحرانی‌تر شدن شرایط خبر داد.

به دنبال ناآرامی‌های خیابانی در پی اعلام نتایج انتخابات پارلمانی که منجر به استعفای رئیس‌ جمهوری قرقیزستان شد، مقام‌های این کشور از برگزاری دوباره این انتخابات در ماه دسامبر خبر می‌دهند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه، ۳۰ مهرماه، این خبر را منتشر کرده است.
مخالفان دولت می‌گویند برگزارکنندگان انتخابات پارلمانی قرقیزستان که در چهارم اکتبر برگزار شد، در نتایج دستکاری کرده‌اند.
پس از اعلام نتایج، معترضان به خیابان‌ها ریختند، اماکن دولتی را تصرف کردند، چند تن از رهبران مخالفان را از زندان‌ها آزاد کرده و مقام‌های انتخاباتی را وادار به لغو نتایج انتخابات کردند.
سورونبای جینبکوف، رئیس جمهور قرقیزستان، در پی اعتراضات به نتایج انتخابات پارلمانی و ناآرامی سیاسی در این کشور استعفا کرد.
کمیسیون مرکزی انتخابات که پیش از این اعلام کرده بود احزاب طرفدار حکومت در انتخابات پارلمانی به پیروزی رسیدند، ۲۰ دسامبر، دو ماه دیگر، را به عنوان روز برگزاری دوباره این انتخابات مشخص کرده است.
انتخابات ریاست جمهوری نیز قرار است در ماه ژانویه سال آینده برگزار شود.
این برای سومین بار در ۱۵ سال اخیر است که شورش‌های مردمی منجر به برکناری روسای جمهوری در قرقیزستان که همسایه چین است، می‌شود.

به گفته سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، مراجعه زنان کارتن‌خواب به گرمخانه‌های تهران در ۷ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سایت شهرداری تهران، مالک حسینی روز چهارشنبه، ۳۰ مهر، گفت: «در ۷ ماه نخست سال ۹۹ تعداد زنان مراجعه‌کننده به گرمخانه به ۲۷۱۰۱ نفر رسیده، در حالی‌که این رقم در زمان مشابه سال گذشته ۲۲۷۱۵ نفر بوده است.»

به گفته آقای حسینی، میانگین مراجعه در گرمخانه بانوان در حال حاضر۱۳۰ نفر است.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران عمده مشکلات زنان کارتن‌خواب را اعتیاد، طلاق، اختلافات خانوادگی و یافتن شغل به علت نداشتن حامی خانوادگی و مستقل شدن عنوان کرد.

طبق آخرین آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، شش درصد جمعیت مصرف‌کننده مواد مخدر زنان هستند که تعداد زیادی از آن‌ها در تهران زندگی می‌کنند.

ازدحام جمعیت برای ارائه درخواست روادید پاکستان در ولایت شرقی ننگرهار افغانستان در روز سه‌شنبه به مرگ دست‌کم ۱۵ نفر انجامید.

۱۱ تن از کشته‌شدگان زن هستند و ده‌ها نفر نیز در این حادثه زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هزاران نفر از شهروندان افغان روز سه‌شنبه در ورزشگاهی نزدیک سفارت پاکستان تجمع کرده بودند که تراکم بالای جمعیت، موجب شد عده‌ای زیر دست و پا له شوند.

دو مقام رسمی محلی به این خبرگزاری گفته‌اند که تعداد تجمع‌کنندگان برای درخواست روادید، سه هزار نفر بوده است.

پاکستان و افغانستان حدود ۲۶۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارند و سالانه هزاران افغان برای کار، تحصیل و درمان به این کشور سفر می‌کنند.

سفارت پاکستان در افغانستان با صدور بیانیه‌ای، از وقوع این حادثه ابراز تاسف کرده است.

منابع رسمی مقام‌های افغان را مسئول ازدحام جمعیت در این زمین ورزشی دانسته‌اند.

رئیس جامعه هتل‌داران ایران در حالی از افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه هتل‌ها خبر داد که به گفته او در شرایط بحران کرونایی برخی هتل‌ها تمایلی به افزایش قیمت ندارند.

رئیس این صنف همچنین از تعدیل «دو سوم» از افراد شاغل در این حوزه خبر داد.

جمشید حمزه‌زاده روز چهارشنبه، ۳۰ مهر، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: «نرخ تورم در حال حاضر در کشور نسبت به سال گذشته با بیش از صددرصد رشد داشته، ولی امسال ما نرخ کرایه هتل‌ها را بر اساس افزایش نرخ تورم در نظر نگرفته‌ایم و به جامعه هتل‌داران در استان‌های مختلف اعلام کرده‌ایم حداکثر تا ۳۰ درصد می‌توانند نرخ کرایه هتل‌ها را افزایش دهند.»

به گفته آقای حمزه‌زاده، با وجود تورم بالا، برخی هتل‌ها به دلیل کمبود مراجعه‌کننده و شرایط اقتصادی فعلی تمایلی به افزایش قیمت ندارند.

رئیس جامعه هتل‌داران کشور با اشاره به اشتغال مستقیم ۷۵ هزار نفر در هتل و هتل‌آپارتمان‌های کشور پیش از شیوع کرونا از تعدیل دوسوم افراد شاغل در این حوزه در دوران فراگیری کرونا خبر داد.

به دنبال شیوع کرونا و کاهش سفرها، صنعت گردشگری، خطوط هوایی و هتل‌ها در بسیاری از نقاط جهان و ایران با آسیب‌های اقتصادی جدی مواجه شده‌اند.

رئیس جامعه هتل‌ها و هتل‌‌آپارتمان‌های استان تهران در مردادماه امسال ضریب اشغال هتل‌های این استان را بین ۵ تا ۱۵ درصد با وجود ۵۰ درصد تخفیف اعلام کرده بود.

نامزد جمال خاشقچی و یک گروه مدافع حقوق بشری روز سه شنبه به طور رسمی علیه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در ارتباط با قتل آقای خاشقچی در یک دادگاه آمریکا شکایت کردند.

جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان روز دهم مهر سال ۱۳۹۷ برای کاری اداری به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد ولی دیگر از آن ساختمان بیرون نیامد.

به گزارش رویترز، در این شکایت محمد بن سلمان و ۲۰ نفر دیگر به قتل جمال خاشقچی متهم شده‌اند.

خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقچی و گروه حقوق بشری «دموکراسی برای جهان عرب اکنون»، مستقر در آمریکا شکایت خود را دادگاهی در شهر واشینگتن دی سی. ثبت کرده اند.

این در حالی است که دادستان کل عربستان روز دوشنبه ۱۷ شهریور با صدور احکام حبس علیه هشت متهم، پرونده قتل جمال خاشقچی این پرونده را «مختومه» اعلام کرد.

جمال خاشقجی که در دورانی از فعالیت خود ارتباطات نزدیکی با حاکمیت سعودی داشت، پس از حمایت از اصلاحات در سیستم و خروج از کشورش، ستون‌نویس روزنامه واشینگتن‌پست بود و در محافل جهانی سخنرانی می‌کرد.

او در آخرین سخنرانی‌هایش انتقادهای جدی متوجه حاکمان سعودی کرده و معتقد بود اصلاحاتی که ولیعهد عربستان آغاز کرده است در سایه نقض فاحش حقوق بشر انجام می‌شود.

قتل فجیع این روزنامه‌نگار منتقد و جزئیاتی که ترکیه در طول ماه‌های بعد به صورت قطره‌چکانی منتشر کرد، جامعه جهانی را تکان داد. عربستان ابتدا هر نوع ارتباط خود را با ناپدید شدن جمال خاشقجی در کنسولگری سعودی در استانبول رد کرد و محمد العتیبی، کنسول سعودی، با نشان دادن ساختمان کنسولگری به یک خبرنگار غربی مدعی شد که آقای خاشقجی ساختمان را ترک کرده است.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد که شرکت آمریکایی «برکشایر هاتاوی» پذیرفته است که به دلیل نقض تحریم‌های ایران، بیش از چهار میلیون دلار جریمه بپردازد.

وزارت خزانه داری آمریکا می‌گوید، «برکشایر هاتاوی» در اوماها در ایالت نبراسکا به همراه یک شرکت تابعه آن به نام «ایسکار ترکی» مستقر در ترکیه، تحریم های ایران را نادیده گرفته‌اند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، اوفک، می‌گوید، شرکت ایسکار ترکیه از دسامبر ۲۰۱۲ تا ژانویه ۲۰۱۶ دستکم ۱۴۴ محموله ابزار برش و دیگر ابزار مرتبط با آن را به ارزش بیش از ۳۸۳هزار دلار به دو توزیع کننده مستقر در ترکیه فروخته و می‌دانسته این محموله‌ها به یک توزیع کننده در ایران فروخته می‌شوند.

اوفک اضافه کرده است، تعدادی از نهادهای دریافت کننده، بعدا مشخص شده که وابسته به دولت ایران بودند.

همسر نسرین ستوده، زندانی سیاسی، روز سه‌شنبه در پیامی توییتری خبر داد که او با قول اعزام به بیمارستان به زندان قرچک منتقل شده است.

رضا خندان روز سه‌شنبه، ۲۹ مهرماه، در توییت خود نوشت: «امروز ماموران بند عمومی زندان اوین نسرین را صدا زدند که آماده شود تا او را به بیمارستان اعزام کنند. اما پس از خروج از زندان، او را مستقیما به زندان قرچک منتقل کردند.»

این در حالی است که، به گفته همسر خانم ستوده، طبق نظر متخصصان این زندانی سیاسی باید برای معاینه فوری قلب و عمل آنژیوگرافی به بیمارستان منتقل می‌شد.

نسرین ستوده که با اتهامات سیاسی به ۳۳ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است، از ۲۰ مرداد در اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زد و پنجم مهرماه به دنبال وخیم شدن حال جسمی‌اش اعتصاب غذای خود را شکست.

در آغاز مهرماه سال جاری ۴۷ کشور حاضر در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل ضمن محکومیت اعدام ناگهانی نوید افکاری، خواستار آزادی نسرین ستوده و نرگس محمدی و پایان دادن به نقض مکرر حقوق بشر در ایران شدند.

خانم محمدی شب ۱۷ مهرماه سال جاری از زندان آزاد شد، اما نسرین ستوده هم‌چنان در حبس به سر می‌برد.

دولت ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه، ۲۹ مهر، از شرکت گوگل به اتهام حفظ «انحصار غیرقانونی» جست‌وجو و تبلیغات آنلاین شکایت کرد.

این جنجالی‌ترین پرونده مربوط به «قانون ضدانحصار» آمریکا در یک دهه گذشته است که احتمال دارد حتی به ورشکستگی این غول «سیلیکون ولی» و تغییرات ساختاری در دنیای فناوری منجر شود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، روند رسیدگی به پرونده این «اتهام سیاسی» که شرکت گوگل را هدف گرفته است، ممکن است سال‌ها به طول بینجامد.

شکایت از کمپانی گوگل، جدیدترین نبرد میان دولت ایالات متحده آمریکا با شرکت‌های عظیم فناوری در دنیاست که می‌تواند تغییر و تحولاتی عمده را در این عرصه رقم بزند.

جفری روزن، معاون دادستان، اظهار داشت که ۱۱ ایالت آمریکا به عنوان شاکی در پرونده تشکیل‌شده علیه سلطه گوگل بر اکوسیستم آنلاین مشارکت دارند.

آقای روزن در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد که «گوگل دروازه ورود به اینترنت است». او افزود که این کمپانی انحصار خود را به واسطه «روش‌های حذفی» حفظ کرده و این در حالی است که به اصل رقابت آسیب می‌زند.

کمپانی گوگل در واکنش به این خبر، شکایت اخیر و طرح دعوی در دادگاه را «عمیقا ناقص» خواند.

در بیانیه این شرکت آمده است: «مردم از گوگل استفاده می‌کنند چون انتخاب‌شان است؛ نه به دلیل این‌که مجبورند یا به انتخاب دیگری دسترسی ندارند.»


بیشتر

© 2020 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای رادیو فردا محفوظ است.

امروز در شبکه های اجتماعی متن نامه ای انتشار یافت که به شینزو آبه نخست وزیر ژاپن  نسبت داده شده که در آن با کلمات تندی رفتارهای خامنه ای  را در دیدار با وی کودکانه و تحقیر آمیز خوانده است.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن با علی خامنه ای  دیدار کرد که بخشی از گفتگو ی بین طرفین بطور مستقیم در رسانه های رژیم پخش شد که با خود واکنش های منفی را در بین مردم به همراه داشت در سخنانی که بعد از بازگشت شینزو آبه به وی نسبت داده اند و هنوز  از میزان درستی ان مدرکی در دست نیست از جمله چنین آمده است .

وی گفت: این شخص فکر کرد من  از  سرزمین های  ترسوها  آمده ام؛ جوری حرف زد  انگار میخواست به من  نترس بودن را بیاموزد؛ انگار که ملت من بزدل  است؛ جوری از  امریکا  حرف میزد انگار  من  کودکی سه ساله ام؛

ولی من میخواهم به این آدم بگویم جناب آقای خامنه ای  من از سرزمینی آمده ام که  در جنگ جهانی علیه امریکا بوده ام؛ من مال  اون مملکتی هستم که خلبانان ما  انتحاری به ناوهای امریکایی میزدند و  چندین سال  رو در  رو  با  هم جنگیدیم و کسی را  یارای  مقابله با  سرزمین من نبود؛

چیزی که الان تو  از آن حرف میزنی ” ما  عمل کردیم” گرچه الان سیستم ناوها جوری شده که دیگر نمیتوان علیه آنان انتحاری اقدام کرد ولی سال هایی که میشد ما  زمین گیرشان کردیم؛ تو  به  ما  شجاعت یاد نده ؛ حداقل تو آموزش ندهجواب نخست وزیر ژاپن

چرا  که  اگر تاریخ ایران  شجاعت های  زیادی بخود دیده هیچکدام  شبیه تو و   همفکر  تو  نبوده اند؛ آقای خامنه ای  تو فکر نکن که ما و امریکا و آلمان و انگلیس و پرتقال و فرانسه و کره و اعراب و غیره از ترس  کنار همدیگر جمع شده ایم؛  نه  !!!! هرگز !!!

ما تجربه بسیار سنگین  شرکت در دو جنگ جهانی را داریم ….. و  یاد گرفتیم که بجای رو  بروی هم جنگ کردن بنشینیم و حرف بزنیم و نامه های همدیگر را بخوانیم و  حرف بزنیم؛ و نتیجه بگیریم

یاد گرفتیم که با هم اقتصاد بسازیم و به همدیگر کمک کنیم و بشر را  رو به جلو  ببریم کاری که چهل سال است داری در ایران میکنی  آیا  بجز  نابودی ایران نتیجه ای داشته؟؟؟،؟،؟ شما  با  کره جنوبی شروع کردید او کجاست؟؟؟

ولی شما در یک تحریم همه جانبه و احتمال جنگ و لبه پرتگاه !!!! در حالیکه قرآن شما میگوید ” و الصلح خیر ”

و حتما هم با دوست نمیگوید و با دشمن میگوید  چون با دوست که کسی  سر  جنگ ندارد ما  طبق  ایه قرآن شما ”  تعاونوا  ” میکنیم با  همدیگر و سایر  بلاد؛؛ اما شما  چکار میکنید با دنیا

آیا  ۲۰۰ کشور همه مقصرند؟؟؟؟؟ ملت ژاپن    تنها  کشوری بود  که  پا پیش گذاشت تا ملت ایران  از شر  تحریم و جنگ  خلاصی یابد ولی  شخص جنابعالی کاری کردید که من  تشکر کنم از نخست وزیرهای قبلی که  به ایران سفر نکردند و دلیلش را الان متوجه شدم!!!

در پایان بگویم که  این افکاری  که  تو داری  همان افکار سران جنگ جهانی اول  و دوم است و امروزه کسی با این تفکر در هیچ انتخاباتی رای نمیاورد و من نمیدانم تو  چگونه انتخاب شده ای!!!!!! درود بر ملت بزرگوار و صبور ایران …..

این مطلب تنها نقل قولی از شبکه‌های اجتماعی است و رادیو پیام اسرائیل درستی یا نادرستی آن را تایید نمی کند.

ژاپنی ها خیلی محافظه کار تر از آن هستند که چنین سخنان تندی را جاری و منتشر کنند. مگر مطمئن باشند که دیگر کار از کار گذشته و قرار است در روی پاشنه دیگری بچرخد.

لطفا به دنبال منشاء و منبع این خبر باشید.

خامنه ای در جوابش گفته مرتیکه احمق شما اگر جنگ بلد بودین که الان برده امریکاییها نبودین….شما ترسوها بی قید و شرط تسلیم شدین ولی ما مثل حسین تا نفر اخر می ایستیم

سلام. لطفا در مورد صحت این جمله های منسوب به آقای آبه در این خبر , بررسی لازم انجام دهید و سپس اعلام کنید. باتشکر.

دروغه همش مزخرفه بعدش هم ملت ایران قوی و مقتدر رهبر عزیرمان را حمایت کردند و حمایت خواهند کرد

تو که میگی همه مردم پشت رهبر قوی(ضیعیف النفس و‌ حقیر) تو هستن از سمت خودت حرف بزن و از سمت من و خوانواده من تصمیم نگیر ‌و نظر نده لطفأ…یعنی باید همیشه ذات خلخالی،خمینی و خامنه ای وار خودتون رو‌نشون بدید که شکر خور همه هستید؟ پاسخ گویی

کدام اقتدار کدام آزادی لوازم پراید نمیتونن درست کنن

یحیی ، سهمیه ساندیست چندتا زیاد شده بابایی؟ رهبر عزیزت رو فقط یه عده دزد و آدمکش و از خدا بی خبر حمایت می کنند، ملت ایران به زودی اون عمامه ی شیطانی رهبران را به دور گردنش می پیچند و در دادگاه عادلانه محاکمه می کنند این اهریمن زشت صورت و زشت سیرت را در کنار مزدوران از خدا بی خبرش

فکر نمیکنم شینزو ابه همچین حرفی زده باشه. زیادی تنده. مگر اینکه کلا بخواد روابط ایران و ژاپن رو تموم کنه.

منبع این خبر کجاست ؟؟

پاینده باد ایران

محتوای متن منسوب به آبه بیانگر این است که یک ایرانی آن را نوشته ، چون آقای آبه به این اندازه از ایران و دین اسلام آگاهی ندارد .

اما مطلب قشنگ بود با کره شروع کردیم کره و ترکیه برای کشور ما کارگری می کردن الان اونا کجام ما کجاییم؟

اولا منبع این حبر ذکر نشده بعدش اگر اینچنین گفته باشه کل شبکه های خبری را میگیرد دوم اقای شینزو ابه شما تو جنگ جهانی دوم مقاومت کردین درست بعد اون دو بمب چیکار کردین کل ناموس زندگی تو نو دادین رفت هنوز عکس تحقیر مرد ژاپنی در ناو که لخت کف را دارد تمیز میکند هست سومن شما که از خود چیزی ندارید هرچی تکنولوژی امریکا چون بعد جنگ جهانی یه یک ایالت امریکا تبدیل شدین بگونه ای که در اوایل تسلیم شدنتان فرمانده امریکایی کشورتون رو اداره میکرد

تا پای جان پشت مقام معظم رهبری هستیم

از طرف خودت بنویس هستی من و خیلیای دیگ نیستیم و نخواهیم بود

جالب است کسی که این مطالب را گفته تنها دید مادی به این جهان دارد و این دقیقا تفاوت ایران و ژاپن است . رهبر ما با تکیه بر قدرت لایزال الهی سخن میگوید و جهان را تنها در امور مادی نمی داند ، سربازان ژاپنی هنگام جنگ هدفشان تنها وطنشان بود در صورتی که سربازان اسلام هدفشان رضایت خداست، داعش هم عملیات انتحاری انجام میداد اما آنرا نمی توان با از جان گذشتگی سربازان خدا یکسان دانست

مشخصا مطلب توسط خود ایرانیها نوشته شده اما مطلب صحیحی است.

در کل بخوای حساب کنی سیاست خارجی کشورمون خیلی ضعیفه باور کنید ما یه دوست تو دنیا نداریم اون چند تا کشور هم واسه منافع خودشون دورمون جمع شدن فارغ از اینکه این گفتها درسته یا دروغه مسیر کشور ما اشتباه وگرنه اوضاع این نبود

فارغ از اینکه این جملات را چه کسی گفته ، جنگ جهانی دوم و نبرد دریایی بین ژاپن و آمریکا مطلب پوشیده ای نیست . چه کسی میتواند ادعا کند شجاعت فقط مختص ملت اوست ؟! بررسی و دریافت نامه کسیکه درخواست گفتگو نموده و پاسخ مودبانه و متواضعانه به آن نشان از بزرگواری و درایت او دارد . برخورد با کسیکه بعنوان میانجی و سفیر صلح نزد شما آمده ، باید چگونه باشد ؟!

اولا که حقیقت نداره،دوما اگر آقای آبه از شجاعت و نترس بودن وجنگ انتحاری در مقابل آمریکا دم میزنه پس چرا جلوی آقا اینجوری حرف نزد!!؟ حرف نزد چون جرأت نکرد.زنده باد ابر قدرت جهان ایران

رادیو اسرائیل خوب میدونه که این خبر دروغه و تعجبه که خودش رو پیام آزادی مینامد و خبری که میداند دروغ است و حتی مسئولیت راست بودن آن را قبول نمیکند پخش میکند،

تو یه جمله میگم این انشا مال یه کسی هست که فارسی رو مادری بلده . دور میبینم مردی ژاپنی همچین حرفی زده باشه .

جانم فدای رهبر

ایران تا پایان سال ۹۸ نابود خواهد شد ایران در سازمان ملل متحد محکوم شده است

بیشتر شبیه جوکه. آخه کی همچین مطالبی رو باور میکنه اینم از آقای آبه با این پیشینه سیاسی

به نظر می‌رسد این متن توسط شخصی غیرازنخست وزیر ژاپن نوشته شده.کما اینکه ایشان انسان با ادب و دارای احترام هستند.جواب نخست وزیر ژاپن

بنظرم ادبیات و ساختار نگارش این متن بیانگر دلنوشته یکی از مخالفین جمهوری اسلامی هست و بنظرم بهیچوجه نمیتونه مربوط به شینزو آبه باشه ضمن اینکه فرهنگ ژاپنی صریح و شفاف هست و اهل کنایه زدن نیستند.

معلومه یه آدم عقده ای نوشته. الکی حرف توی دهن آبه نزارید.

درود.این خامنه ای احمق تا کشور و ملت ایران را به طور کامل از بین نبرد دست از این حماقتهای بر نمی دارد.این سخنها حتی اگر توسط ژاپنیها زده نشده باشد کاملا حقیقت دارد .چون این مدعی رهبریت مسلمانان جهان بجز خیانت به جامعه ی بشریت کاری دیگر نکرده است.به امید نابودی کامل خودش و رژیم فاسد اخوندی

این اصلا ادبیات ژاپنی ها نیست. شینزو آبه یک شخصیت شناخته شده بین المللی با رفتار و منش کاملا شناخته شده است. این ادبیات سازمان مجاهدین و خود شما اسراییلی ها است که همه را مثل خودتان ساده لوح فرض کردید

با توجه به شخصیت اخوندی و گفتارهای قبلی خامنه ای من مطمعنم نخست وزیر ژاپن این حرفها را گفته. بیایید دست از خودگول زدن برداریم و بدون تعثب باین گفتار نگاه کنیم. خامنه ای در حقیقت یک اخوند بیسواد است که رهبری را بکمک رفسنجانی دزدید. از این ابله انتظار بیشتری نمیتوان داشت. از طرفی ایشون در ٣٠ سال گذشته رهبر بوده. به اوضاع ایران از هر نظر نگاه کنیم. یک دشمن نمیتوانست اینهمه لطمه به زیربنای ایران بزند. ما بهتر از انیم که علی خامنه ای واری را رهبر خطاب کنیم. ما ایرانی هستیم. او یک نیمه عرب است.

به عنوان خبرنگار سیاسی و تحصیل کرده در کشور ژاپن، خیر بیشتر از این نبوده، تند گویی اقای شینزو نصبت به رهبر ایران درست است، أماه به این متون نبوده. نزدیک و مشابه این مطلب بوده. یک ژاپنی هیچ وقت از مطلب عربی در صحبت ها استفاده نمیکنه. لطفا درست مطالب رو بنویسید. تشکر

درسته که زاپنی ها از خودشون دراواخر جنگ دوم رشادت ها نشون دادن وامروز گویا اقتصاددوم جهان هستند ولی فراموش نکنید که پیمانی که در اثر شکست آمریکایی ها به آنها تحمیل کرد آن چنان است که این کشور هرگز اجازه داشتن ارتشی توانمند برای حراست کشور در اختیار ندارد. هر فتنه ای که آمریکا در جهان آغاز میکنه ژاپن موظفه یا کمک مالی به آمریکا بفرسته و یا کمک نظامی. پایگاه های آمریکا در ژاپن چیزی بجز تجاوز به زنان و دختران ژاپن به ارمغان نیاورده ‌مرتب ازاینگ‌نه خبرها میخوانیم. اینها یه کم از وضع فعلی ژاپن است. بنابراین ایشون در سطحی نیست که بخواد اینگونه ایرادها از کشوری بگیره که شکست آمریکا در خاورمیانه باعث شده.

Comments are closed.

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.

‌شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز چهارشنبه ۲۲ خرداد برای سفری دو روزه وارد تهران شد و روز اول با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی و امروز با آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کرد.

پیشتر رسانه‌ها اعلام کرده بودند شینزو آبه برای میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن به ایران سفر کرده است؛ به ویژه این که در ابتدای ماه جاری، پرزیدنت ترامپ به ژاپن سفر کرده بود و نخست‌ وزیر ژاپن پیش از سفر به ایران با رئیس جمهوری آمریکا و همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تلفنی گفت‌وگو کرده است.

اما تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی پیش از آمدن شینزو آبه به این سفر اعتراض کردند و کارزاری با عنوان «جمهوری اسلامی نماینده مشروع من نیست! با دیکتاتور مماشات نکنید!» راه انداختند.

نامه تهیه شده توسط این کارزار تا عصر پنجشنبه ۲۳ خرداد به وقت ایران بیش از ۴ هزار امضا داشته و در آن خطاب به شینزو آبه و هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، آمده است: «به نام عدالت و انسانیت از شما می خواهیم دست دوستی تان را به جای حاکمان مستبد، به سوی مردم ستمدیده ایران دراز کنید. در کنار مردم ایران بایستید تا نسل های آینده از شما به عنوان رهبری که بیش از هر چیز دیگر به انسانیت و عدالت احترام می گذارد از شما یاد کنند.»

 حواشی دیدار شینزو آبه و خامنه‌ای

جواب نخست وزیر ژاپن

اما دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر جمهوری اسلامی فارغ از محتوای آن، حواشی جالبی داشت که از سوی کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی به آن اشاره شد.

محل کاغذی که در دست شینزو آبه بود یکی از پرطرفدارترین مباحث بود:

به این کاغذ متعلق به نخست‌وزیر ژاپن دقت کنید. اول اونجا بود، بعد گذاشتش رو میز. pic.twitter.com/vlfDsZzQtm

​​برخی خبرگزاری‌های حکومتی ایران تلاش کردند تا این دفترچه یادداشت را نامه پرزیدنت ترامپ بدانند، اما پس از انتشار فیلم دیدار مشخص شد که نخست وزیر ژاپن از این دفترچه برای یادداشت‌برداری استفاده می‌کرد.

حامیان رهبر دفترچه ژاپنی #آبه را دارند به اسم نامه #ترامپ قالب می‌‌کنند.بی‌‌محلی #خامنه‌ای به ترامپ هم نتیجه شکست حدود سه ساعت مذاکرات پشت پرده دیروز روحانی‌-‌آبه است. نتیجه مذاکرات پس از اینکه به اطلاع رهبر رسید٬ او تصمیم گرفت به درخواست ترامپ پاسخ ندهد. pic.twitter.com/7sUZSqruxx

​​پوشش آیت‌الله خامنه‌ای هم از نظرها دور نماند:

از ما که گذشت ولی امیدوارم دیگه سرنوشت هیچ‌ ملتی نیفته دست‌ کسی که با دمپایی جوراب می‌پوشه.

​​

رهبر جلوی نخست وزیر ژاپن با دمپایی اومد بعد وقتی سیده کبری خانم زن همسایه میاد خونمون مامانم اصرار میکنه که با لباس منزل نگردم توی خونه pic.twitter.com/HXNwnqdp0s

​​

Telegram Banner

جواب نخست وزیر ژاپن
جواب نخست وزیر ژاپن
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.