حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم
حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم


معنی شعر درس 3 فارسی یازدهم


ادامه معنی شعر درس 3 فارسی یازدهم


پاسخ قلمرو زبانی درس 3 فارسی یازدهم


پاسخ قلمرو ادبی و فکری درس 3 فارسی یازدهم


پاسخ قلمرو فکری درس 3 فارسی یازدهم

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم

[email protected]

09305561992

ادرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و از اخرین اخبار مطلع شوید

ما رادر شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید


درس 1 فارسی یازدهم


درس 2 فارسی یازدهم


درس 3 فارسی یازدهم


درس 4 فارسی یازدهم


درس 5 فارسی یازدهم

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم


درس6 فارسی یازدهم:


درس 7 فارسی یازدهم


درس 8 فارسی یازدهم


درس9 فارسی یازدهم


درس10 فارسی یازدهم


درس11 فارسی یازدهم


درس12 فارسی یازدهم


درس 13 فارسی یازدهم


درس 14 فارسی یازدهم


درس 15 فارسی یازدهم


درس 16 فارسی یازدهم


درس 17 فارسی یازدهم


درس 18 فارسی یازدهم

[email protected]

09305561992

ادرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و از اخرین اخبار مطلع شوید

ما رادر شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید

برای تابستان برنامه ریزی داری؟

(تخفیف 50 درصدی فقط همین امروز )

دیدن این بسته ویژه

با سلام در خدمتتون هستیم با دانلود گام به گام فارسی یازدهم از سری مقالات گام به گام یازدهم . یازدهمی هایی که می خواهید از مباحث ادبیات تعلیمی, غنایی و… و ادیبات انقلاب اسلامی, داستانی و ادبیات جهان که واقعا مباحث سخت و نفس گیری هستند به آسانی و راحتی نمرات بالایی رو بدست بیاورید مطالعه این مقاله رو بشما پیشنهاد میکنم. با توجه به رویکرد مهارتی فارسی این گام به گام تاثیر بسزایی در تقويت مهارتهاي زباني و فرا زباني شما دارد. اساتید مجرب ما کالبد شکافی تحلیل هر اثر از لحاظ زباني ، ادبي و فكري که خود شامل قلمرو گسترده ای می باشد را هم از قلم ننداخته اند تا شما آسوده خاطر باشید. ما در این مطلب برای شما  دانلود گام به گام فارسی یازدهم برای تمامی فصول رو آماده کردیم. که شما کلیه فصل ها رو میتونید در اون پیدا کنید.

رایگان دانلود کن !

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم

شما می توانید گام به گام فارسی را از طریق اپلیکیشن نمره باکس دانلود کنید.

تصاویر اپلیکیشن: (برای بزرگنمایی کلیک کنید)

در ضمن فایل PDF گام به گام فارسی یازدهم رایگان می باشد.

در این گام به گام که ما برای شما آماده کرده ایم پاسخ به تمام سوالاتی که در این 8 فصل کتاب فارسی یازدهم وجود داره به صورت کاملا تشریحی برای شما آماده شده است. شما با دانلود pdf گام به گام فارسی یازدهم  در این مسیر یعنی پاسخ به سوالات کتاب درسی و همچنین تسلط بیشتر به مفاهیم و تمارین کتاب درسی که در درس فارسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است قدم های روبه جلو و مثبتی بر می دارید.. در دیجی کنکور به ما ثابت شده است که مقالات گام به گام بسیار تاثیر گذار و مفید هستند اما اگر از آن به درستی استفاده نشود می‌تواند تأثیرات بدی بر روی درک شما از مفاهیم فارسی داشته باشد. دانلود گام به گام فارسی یازدهم که شما می‌توانید آن را در این پست انجام دهید، می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در درک شما از فارسی یازدهم داشته باشد ولی اگر از آن به درستی استفاده نکنید به اینصورت که قبل از مطالعه کتاب فارسی پایه یازدهم به گام به گام رجوع کنید به جرأت می‌توان گفت که تأثیر منفی بر روی درک شما از این درس بسیار مهم خواهد گذاشت. پس ما از شما تقاضا می کنیم ابتدا خودتان بر روی تمارین و مسائل کتاب درسی به صورت ویژه ای زمان بگذارید و بر روی آنها فکر کنید و سپس به دانلود گام به گام ، که در پایین این پست قرار دارد بپردازید. در باکس دانلودی زیر می توانید به سادگی حل تمرین فارسی یازدهم را دریافت کنید. همه فایل ها همراه با پاسخ های کاملا تشریحی هستند. همچنین اگر نیاز به سایر گام به گام های پایه یازدهم داشتید می توانید به بخش گام به گام یازدهم  مراجعه کنید.

دانلود

دانلود گام به گام یازدهم

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

نام کاربری یا ایمیل

رمز عبور

مرا به خاطر بسپار


دانلودDownloads-icon


Downloads-icon


pdf گام به گام فارسی یازدهمDownloads-icon


pdf گام به گام فارسی یازدهم تجربیDownloads-icon


pdf گام به گام فارسی یازدهم ریاضیDownloads-icon

فهرست مطالب سایت: (کلیک کنید)

گام به گام درس ادبیات پایه یازدهم رو می توانید به صورت PDF از ادامه مطلب دانلود کنید. در این گام به گام که یکی از کاملترین و بهترین گام به گام های گرد آوی شده می باشد. معنی کامل شعرها، آرایه های بکار رفته در در متن شعر ها، نکات مربوط به زبان فارسی، و پاسخ به کارگاه ها و تمرین های بصورت درس به درس آورده شده است.

فایل دانلود این گام به گام در انتهای صفحه قرار گرفته است.

در این گام به گام در ابتدا متن هر درس به صورت مجزا گرد آوری شده است.

در شعر ها بطور کامل نکات مربوط به قلمرو زبانی و زبان فارسی گردآوری شده است.

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم

نکات مربوط به قلمرو ادبی و آرایه های ادبی به خوبی جمع آوری شده است بصورت خط به خط و بیت به بیت.

نکات مربوط به قلمرو فکری و معنی و مفهوم هر بیت نیز به شیوه ای زیبا و عالی آورده شده است.

معنی مربوط به کارگاه های متن پژوهی فارسی یازدهم نیز به صورت کامل پاسخ داده شده است.

با دانلود گام به گام فارسی یازدهم، خیال خود را برای کسب نمره عالی در امتحانات راحت خواهید کرد.

پیشنهاد ویژه این پست:

اگر برای قبولی در کنکور استرس دارید و یا سوالات زیادی ذهن شمارو به خودش مشغول کرده می توانید با کلیک روی قسمت  مشاوره رایگان کنکور IDN برای موفقیت در کنکور از سایت ایران دانش نوین استفاده کنید. بهترین مشاوران کنکور و رتبه های برتر به سوالات درسی و مشاوره ای شما بطور رایگان پاسخ میدهند.

برای قبولی در کنکور باید ابزار داشته باشید. ابزارهای مثل همین گام به گام فارسی یازدهم که قرار است در ادامه دانلود کنید. یکی از ابزارهای که ما در IDN به شما ارائه می دهیم مشاوره با رتبه های برتر کنکور، مشاورهای دورقمی موسسه ماست که در سال ۹۸ بیش از ۱۰ رتبه زیر هزار را به دانش آموزان IDN هدیه دادند. اگر شما هم میخواید رتبه برتر کنکور بشید کافیه روی قسمت مشاوره با رتبه های برتر کنکور کلیک کنید و توضیحات مربوط رو با دقت مطالعه کنید.

همونطور که گفتیم با دانلود گام به گام های درسی  میتوانید مسیر سخت درس خواندن خود را هموار کنید . اما اینکه فارسی را چطور بخوانید که هم در کنکور و هم در امتحانات نتیجه عالی کسب کنید نیز مهم است.

برای کسب نمره و درصد عالی در امتحانات و قبولی در کنکور فقط درس خواندن کافی نیست. باید به سبک رتبه برترها درس بخوانید تا بتوانید موفق شوید.

با کلیک روی تصویر زیر میتوانید وارد قسمت نحوه خواندن فارسی کنکور شوید. دکتر مهسا نیک فرجام، دانشجوی پزشکی شهید بهشتی، رتبه دورقمی کنکور مشاور IDN به شما می آموزند که ادبیات را چطور بخوانید تا ۱۰۰ درصد نمره امتحان و کنکور را کسب کنید. برای مشاهده روی تصویر زیر کلیک کنید.

برای دانلود سایر جزوات و گام به گام ها از سایت IDN کلیک کنید.

برای دانلود سوالات امتحان نهایی و نوبت اول فارسی یازدهم کلیک کنید.

۸۶۵۰۴ دانلود هاگام به گام ادبیات یازدهم دانلود فایل @irandaneshnovin_گام-به-گام-ادبیات-فارسی-یازدهم.pdf – 4 MB

در صورتیکه راجب برنامه ریزی و روش های مطالعه سوال دارید و میخواید با رتبه های تکرقمی و دورقمی کنکور در ارتباط باشید میتونید با شماره زیر تماس بگیرید:

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

واقعا عالــــــــــه

عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالییییییییییییییییییییییییییییییییییی

فوق العاده بود و خیلی مرتب و دقیق نوشته شده بودن واقعا ممنون:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

دیدگاه

دپارتمان IDN از سال 93 با هدف برقراری عدالت آموزشی در عرصه کنکور و کمک به دانش آموزان شروع به کار کرد. خدمات IDNOVIN شامل مشاوره کنکور ، برنامه ریزی و آموزش کنکور و ارائه محصولات کمک آموزشی به وسعت کل ایران و برای همه دانش آموزان کنکوری برقرار است.

جواب کارگاه متن پژوهی صفحه ۳۱ و ۳۲ کتاب فارسی پایه یازدهم قلمرو فکری زبانی ادبی کارگاه متن پژوهی درس سوم در امواج سند از سایت نکس لود دریافت کنید.

قلمرو زبانی

1) در متن درس، واژه هایی را بیابید که معانی زیر را دارا باشند.اسب ( ……………. ) نابودكننده ( …………… ) عمیق ( …………….. )2) جمله های زیر را با هم می خوانیم و به نقش های مختلف کلمۀ «امروز» توجّه می کنیم:امروز را غنیمت دان. نقش: مفعولامروز، روز شادی است. نقش: نهادگنجینۀ عمر، امروز است. نقش: مسندبرنامۀ امروز، تأیید شد. نقش: مضافٌ الیهامروز، به کتابخانۀ ملیّ می روم. نقش: قیددر همۀ جمله های بالا به جز جملۀ آخر، کلمۀ «امروز»، نقش های اسم را گرفته است.کلمۀ «امروز» در جملۀ آخر، هیچ یک از نقش های اسم را ندارد.منادا هم نیست. «امروز» در جملۀ مذکور، «گروه قیدی» است.گروه قیدی، بخشی از جمله است که جمله یا جزئی از آن را مقیّد می کند یا توضیحی نظیرِ مفهوم حالت، زمان، مکان، تردید، یقین، تکرار و … را به جمله می افزاید.قید می تواند از نظر «نوع»، اسم یا صفت باشد.در بیت های نهم و دهم، قیدها را مشخّص کنید.

جواب

1) اسب (بادپا) نابودكننده (عافیت سوز) عمیق (ژرف)2) بیت نهم: آن دمبیت دهم: آتش

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم

قلمرو ادبی

1) «دریای خون» در بیت های هشتم و دوازدهم، استعاره از چیست؟2) ابیات زیر را از نظر کاربرد «تشبیه» و «کنایه» بررسی کنید.ز رخسارش فرو می ریخت اشكی بنـای زنـدگـی بـر آب می دیددر آن سیماب گون امـواج لـرزان خیال تازه ای در خواب می دید3) به شعر «در امواج سند» دقّت کنید؛ این شعر از چند بند هم وزن و هم آهنگ تشکیل شده است. هر بند، شامل چهار مصراع است؛ به این نوع شعر «چهارپاره» یا «دوبیتی های پیوسته» می گویند؛ چهارپاره، بیشتر برای طرح مضامین اجتماعی و سیاسی به کار می رود و رواج آن، از دورۀ مشروطه بوده و تاکنون ادامه یافته است.ملک الشّعرای بهار، فریدون مشیری و فریدون توللّی سروده هایی در این قالب دارند.اكنون، نحوۀ قرار گرفتن قافیه ها در چهار پاره را به كمك شکل نشان دهید.

جواب

قلمرو ادبی – صفحه 31 – از درس 3 فارسی (2)1) بیت هشتم : کرانه های سرخ رنگ به هنگام غروب خورشید.بیت دوازدهم : میدان نبرد2) تشبیه ها : بنای زندگی ، سیماب گون امواجکنایه ها : بنای زندگی بر آب دیدن (قطع امید از زندگی) ، خیال تازه ای در خواب دیدن (فکر تازه ای به ذهن رسیدن)3) پاسخ به صورت زیر خواهد بود:

قلمرو فکری

1) شاعر در بیت زیر، قصد بیان چه نكته ای را دارد؟در آن تاریك شب می گشت پنهان فروغ خرگه خوارزمشاهی2) حمیدی شیرازی در ابیات زیر،چه كسی را و با چه ویژگی هایی وصف می كند؟چه اندیشید آن دم، كس ندانست كه مژگانش به خون دیده تر شدچو آتش در سپاه دشمن افتاد زآتش هم كمی سوزنده تر شد3) دربارۀ ارتباط معنایی بیت زیر و متن درس توضیح دهید.در ره عشق وطن از سر و جان خاسته ایم تا در این ره چه کند همّت مردانۀ مارهی معیرّی4) شاعر در بیت زیر، چه صحنه ای از نبرد را وصف می کند؟ولی چندان كه برگ از شاخه می ریخت دو چندان می شكفت و برگ می كرد

جواب

1) نابودی قدرت وعظمت سلسله خوارزمشاهی2) جلال الدین خوارزمشاهی:از شدت اندوه گریستن وخشمگینانه به سپاه دشمن حمله ور شدن.3) در این بیت نیز مانند متن درس شاعر سرفرازانه به وطن دوستی وجان فشانی در راه آن اشاره می کند.

4) این بیت به فراوانی سربازان مغول اشاره می کند و بیان می کند که هر تعداد از آن ها که کشته می شدند چندین برابر بر تعداد آن ها اضافه می شد. (کشتن نیروهای فراوان دشمن وجایگزینی دو چندان آن ها در واقع انبوهی سپاه دشمن)

برای دریافت “کارگاه متن پژوهی درس سوم در امواج سند قلمرو فکری زبانی ادبی صفحه 31 و 32 فارسی یازدهم” لطفا نظری در نظرات پایین سایت برای ما بفرستید یا از دکمه صورتی
ارسال نظر استفاده
کنید.

خوب بود منتها سوال سوم قلمرو ادبی رو نداشت…

تشبیه مانند کردی کس یا چیزی به کسی یا چیز دیگر

خیلی خوبه ولی مشکلی که اینجاست اینه که نوع قید رو معلوم کنین

عالیه

عالیه :/

جواب سوال ۳ قلمرو ادبی

جواب سوال ۳ قلمرو ادبی رو ندادین بجز اون هم اگر اکانش هست جواب ها رو روبروی سوال ها بزارین ❤🙏

عالی بود😍

عالیه

خیلی کامل 😍

عالی عالی بود

عالی

Awliiii

Kheyli awliiiiii

عالی بود

خیلی خوب بود

عالی بود

عالییی

عالی بود

عالی

عالییییی بود

مرسی عالی بود

عااالی

عالیه

عالی بود

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم

دمتون گرم واقعا

عالی بود 👍👍

عالی بود 👍👍

مرسی

مرسی

سلام . جواب هاتون خیلی خوب بود . ممنونم .

عالیییی👍فقط جواب سوالاتون جلوش بنوسید

مرسی خیلی عالی بود

خیلی عالی بود ممنونم.

عالیه

خیلی خوب بود مرسی

عالی

عالییییییییییییبود متشکرم❤❤❤

عالی بود😘😘😘

عالی

خیلی خوب بود

پاسخ رو جلوی سوالات بنویسید

عالی بود

لطفا مطالب رو خیلی کامل و جامع بویسیدخیلی ممنون همینم عالیه👌🏻👌🏻


هرگونه کپی برداری از مطلب یا قالب حرام است

پی سی کنکور – مجله جامع و سایت کنکور شامل : اخبار کنکور و دانش آموزی، نکات و مطالب مشاوره ای کنکور، سوالات کنکور، جزوه های درسی و تستی کنکور، آزمون های آزمایشی، برنامه ریزی کنکور، مصاحبه با رتبه های برتر کنکور و . . .

تلگرام پی سی کنکور

پی سی کنکور : گام به گام ادبیات فارسی یازدهم شامل راهنمای حل تمرینات، متن اشعار ،سوالات کارگاه های متن پژوهی به همراه بررسی قلمرو ادبی (آرایه های ادبی) و قلمرو فکری(مفاهیم) و قلمرو زبانی(معانی شعر و لغت) فارسی یازدهم می باشد، که همگی در یک جزوه آماده شده که می توانید استفاده کنید.

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم

هم چنین می توانید در صورت نیاز از گام به گام فارسی دهم و گام به گام فارسی دوازدهم دیدن کنید.

نمونه تصاویری از جزوه را در زیر مشاهده می کنید، فایل کامل را در انتهای مطلب دانلود کنید:

سوالات و پاسخنامه امتحان نهایی شهریور 99 دوازدهم

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی هندسه دوازدهم

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی جامعه شناسی دوازدهم انسانی

 

 

 

 

 

 ادامه توضیحات را با کیفیت بالا در فایل زیر مشاهده کنید

تهیه کننده : دبیر گرانقدر و با دانش احمد رمضان زاده – مدارس تبریز

عکس از سیده حمیده کاظمی

سوالات و پاسخنامه امتحان نهایی شهریور 99 دوازدهم

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی هندسه دوازدهم

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی جامعه شناسی دوازدهم انسانی

دانلود امتحانات نهایی سوم دبیرستان شهریور 99 + پاسخنامه تشریحی

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی سلامت و بهداشت دوازدهم (کلیه رشته ها)

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم انسانی

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

1- نظرات بدون اسم تایید نمی شوند!

2- نظرات خود را به دور از توهین، تحقیر و تمسخر دیگران ارسال کنید.

3- نظرات شما پس از ارسال، حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد.

یادت نره ! اسمت رو وارد کن

◉ زمان کارت ورود به جلسه کنکور 99 مشخص شد

◉ زمان برگزاری کنکور 99 اعلام شد

◉ برنامه امتحانات نهایی شهریور 99 اعلام شد

◉ حذفیات 20 درصدی کتب درسی دوازدهم کنکور و امتحان نهایی

◉ دفترچه بدون کنکور 99 منتشر شد

پیشنهاد سردبیر

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم

زمان برگزاری کنکور 99 (آخرین اخبار تغییر زمان کنکور 99)

روش مطالعه دروس در تابستان برای کنکور + توصیه رتبه های برتر

چکار کنیم در امتحانات نهایی 20 بگیریم؟

حذفیات 20 درصدی و منابع 80 درصدی کتب درسی دوازدهم کنکور و امتحان نهایی…

چگونه در ماه رمضان برای کنکور بخوانیم؟ – برنامه ریزی کنکور در…

مطالب تصادفی

چکار کنیم نگرانی کنکور را نداشته باشیم؟

نمونه سوالات حسابان نهایی سوم دبیرستان شهریور(96-90)

سوالات و پاسخنامه امتحان نهایی دی 97 سوم دبیرستان

منابع کنکور تجربی 1400 (نظام جدید و نظام قدیم)

▉ جمع بندی کنکور 99

▉ بهترین منابع جمع بندی کنکور 99

▉ دانلود جزوه جمع بندی کنکور 99

▉ سوالات کنکور سال های اخیر

 

▋ گروه کنکوری ▋ مشاوره کنکور

سایت کمک آموزشی پی سی کنکور به صورت تخصصی در زمینه کنکور فعالیت می کند و تلاش دارد تا بتواند به عنوان بروزترین مرجع کنکور ایران تازه ترین مطالب را در اختیار علاقه مندان قرار دهد. پی سی کنکور به هیچ گونه موسسه و دسته ای متعلق نمی باشد و هر گونه کپی و رونوشت از مطالب نیر تنها با ذکر لینک فالو و مستقیم به مطلب مورد نظر مجاز می باشد.

 

پست های اخیر

سوالات و پاسخنامه امتحان نهایی شهریور 99 دوازدهم

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی هندسه دوازدهم

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی جامعه شناسی دوازدهم انسانی

دانلود امتحانات نهایی سوم دبیرستان شهریور 99 + پاسخنامه تشریحی

کارت ورود به جلسه کنکور 99 + زمان و نحوه دریافت + نکات مهم

دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور 99 سراسری و آزاد (سراسری+پیام نور+غیرانتفاعی و آزاد)

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی سلامت و بهداشت دوازدهم (کلیه رشته ها)

دانلود تمام سوالات امتحان نهایی جغرافیا دوازدهم انسانی


Downloads-icon

حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم
حل تمرین فارسی یازدهم درس سوم
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.