پرسش و پاسخ انحراف چشم

پرسش و پاسخ انحراف چشم
پرسش و پاسخ انحراف چشم

پرسش از دکتر باب‌شریف

سؤال- باسلام، جناب دکتر باب شریف چشمان دختر هفت ساله‌ام نیستاگموس و کمی استرابیسم است و از دو سالگی تا کنون نمره عینکش بین دو نیم تا دو هفتاد پنج مانده، از عینک استفاده نمی‌کند، ایا عدم استفاده از عینک برایش مضر است؟ و اینکه با عمل استرابیسم و نیستاگموس به دید بهتری خواهد رسید؟
پاسخ- اگر ۸ ساعت در روز عینک بزند کافی است. انحراف با عمل بهتر می‌شود و نیستاگموس با عمل شدتش کاهش می‌یابد.

سوال-باسلام و احترام
همان طور که فرموده بودید لرزش چشم با جراحی حدود ۵۰ درصد بهبود پیدا میکنه می‌خواستم ببینم این جراحی خطری داره یانه و این که آیا برای همهٔ مبتلایان انجام میشه یا محدودیت نوع لرزش و نیستاگموس وجود داره و آخرین سؤال این که اگر برای مثال کسی دید ۰٫۵ و یا ۰٫۶ داشته باشه بعد از عمل چه تغییری می کنه؟
پاسخ-تا حدودی دید بعد از عمل بهتر می‌شود. عمل باید توسط فوق تخصص استرابیسم مثل اینجانب که تجربه و مهارت لازم را دارد انجام گیرد.

سؤال- باسلام، جناب دکتر باب شریف چشمان دختر هفت ساله‌ام نیستاگموس و کمی استرابیسم است و از دو سالگی تا کنون نمره عینکش بین دو نیم تا دو هفتاد پنج مانده، از عینک استفاده نمی‌کند، ایا عدم استفاده از عینک برایش مضر است؟ و اینکه با عمل استرابیسم و نیستاگموس به دید بهتری خواهد رسید؟پاسخ-اگر ۸ ساعت در روز عینک بزند کافی است. انحراف با عمل بهتر می‌شود و نیستاگموس با عمل شدتش کاهش می‌یابد.

سؤال- پسرم ۹ ماهشه چشم راستش به نظر میرسه انحراف چشم به داخل داره انحرافش همیشگی نیست. پسرم هم مژه بلند هم بینیش پهنه موندم چکارکنم از شمال، مازندرانم درصورت امکان چشم پزشک خوب معرفی کنیدپاسخ-گاهی حالت انحراف کاذب است و گاهی انحراف چشم واقعی وجود دارد که با معاینه مشخص می‌شود.

پرسش و پاسخ انحراف چشم

سوال-دخترم ۱ ساله بود که متوجه انحراف چشم چپ به صورت پراکنده شدم به متخصص مراجعه کردم گفتند استرابیسم است ابتدا با پد چشم روز درمیان یه ساعت چشمش را بستم اما بعد از ۳ سال بازهم انحراف داشت طی این مدت چند بار به متخصص مراجعه کردم اما فقط بستن چشم را توصیه کردند یتا بار آخر که عینک دادن چشم چپ با نمره ۱ الان که نزدیک یه سال است دخترم عینک نیزند حتی گاهی با وجود عینک هم انحراف چشم مشهود است وقتایی که عینک نمی‌زند مرتب چشمش انحراف به بیرون دارد آقای دکتر باید چیکار کنم لطفاً راهنماییم کنین ممنونپاسخ-درمان اصلی انحراف چشم وقتی به بیرون باشد با عمل است و هر زمانی می‌توان عمل استرابیسم را برای آن انجام داد.

سوال-با سلام من مادرزادی انحراف چشم و تنبلی در چشم راست دارم ایا با عمل استرابیسم انحراف قابل درمانه و دوباره بر نمی‌گردد ضمناً دید چشم راستم در حد صفرهست ایا این تنبلی چشم راستم در این سن قابل درمانه با تشکرپاسخ- انحراف چشم شما یا به اصطلاح استرابیسم، با عمل بر طرف می‌شود. ولی تنبلی چشم در این سن درمانی ندارد.

سؤال- سلام. دختری ۳۲ ساله هستم. در سن ۱۷ سالگی عمل انحراف چشم راست را پیش دکتر یزدانی در مشهدانجام دادم اما برگشت داشت. درحال حاضر دو بینی شدید دارم و چشمم بخارج انحراف دارد. پیش دکتر صابرمقدم ک رفتم گفتند عمل دوم باید روی چشم سالمم انجام شود و چشم سالم را بخارج عمل کنند اما ترسیدم بخاطر اینکه ظاهرم ترسناک می‌شد و عمل نکردم. ایا امکانش هست که عمل دومی روی چشم راستم انجام شود و انحرافش خوب شود؟! بحدی دوبینی و انحراف چشم ازارم می‌دهد که حتی به خودکشی هم فکر کردمپاسخ-در مشهد به توصیه‌های دکتر صابر مقدم عمل نمایید.

سلام خسته نباشید-من ۱۵ سال دارم و از بچگی عینک می‌زنم وکم کم چشمم راستم انحراف گرفت به سمت راست. خواستم بدونم بیماری من درمانی داره-لطفا راهنمایی‌ام کنیدپاسخ-انحراف چشم اگر لازم باشد با عمل درست می‌شود.

سؤال- با عرض سلام خدمت اقای دکتر بنده دارای انحراف چشم هستم چند وقت پیش خدمت رسیدم فرمودین باید عمل بشه خواستم بدونم بعد از عمل می تونم برگردم شهرستان چون از کردستان خدمت می‌رسمپاسخ-شما همان روز که عمل شدید می‌توانید به شهر خودتان بر گردید.

سوال-باسلام، من دو بار عمل انحراف چشم انجام دادم بار اول در سن ۱۵ سالگی و بار دوم در سن ۱۹ سالگی. الان تصمیم گرفتم در سن ۳۷ سالگی جهت اصلاح دید (و نه زیبایی) برای بار سوم عمل کنم، با توجه به اینکه قبلاً دو بار عمل کردم و نتیجه نگرفتم به چندین دکتر فوق تخصص انحراف مراجعه کردم در کمال تعجب با نظریات کاملاً مخالف هم مواجه شدم که تصمیم گیری رو واسه من سخت کرده:
نظر دکتر اول: عمل کن شاید به عمل اصلاحی دیگر احتیاج باشه تا یه مدت بعد عمل احتمال دوبینی وجود داره
نظر دکتر دوم: انحراف افقی قابل اصلاح نیست و دید بهتر نمیشه چون ماهیچه مربوطه ۷ میل دست خورده و جا برای دستکاری اضافه وجود نداره اما انحراف عمودی قابل اصلاحه و دید بهتر میشه
نظر دکتر سوم: اصلاً عمل نکن چون دو تا از ماهیچه‌های هر دو چشم تاحد زیادی دست خورده و دستکاری ماهیچه سوم اصلاً توصیه نمیشه ضمناً تطابق دو چشم هیچگاه به حالت طبیعی بر نمیگرده. لطفاً مرا راهنمایی کنید.پاسخ-با عمل انحراف چشم دید شما بهتر نمی‌شود و فقط انحراف چشم اصلاح می‌گردد چون هر دو چشم عضلات عمل شده‌اند، باید معاینه شوید تا بتوان نظر دقیق‌تری داد

سؤال- سلام خسته نباشید. چشمم استیگمات هست چشم راست نمره ۱. چپ نیم الان چشم راستم به سمت بالا انحراف پیداکرده وبزرگتر از چشم دیگه هست می‌خواستم بدونم راه درمانی داره یانه؟پاسخ-انحراف چشم شما ارتباطی با آستیگماتیسم چشم ندارد و در صورتی که در ظاهر زیاد نشان دهد با عمل استرابیسم قابل درمان است

عمل افتادگی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی پف زیر چشم

جراحی اصلاح انحراف چشم

عمل لیزیک

عمل لازک و پی‌آرکی

لیفت ابرو و پیشانی

تزریق بوتاکس و ژل

چشم مصنوعی

بیماری حدقه

لنز چشمی

درمان آب مروارید

درمان مشکلات مجاری چشم

عمل افتادگی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی پف زیر چشم

جراحی اصلاح انحراف چشم

عمل لیزیک

عمل لازک و پی‌آرکی

لیفت ابرو و پیشانی

تزریق بوتاکس و ژل

چشم مصنوعی

بیماری حدقه

لنز چشمی

درمان آب مروارید

درمان مشکلات مجاری چشم

تهران، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک ۳۱، ساختمان پزشکان مرجان، طبقه پنجم

۰۲۱-۸۸۸۸۲۹۰۶

پرسش و پاسخ انحراف چشم

جهت گرفتن وقت قبلی با مطب تماس بگیرید

یکشنبه: ۱۶ الی ۱۹

سه‌شنبه: ۱۶ الی ۱۹

چهارشنبه: ۱۱ الی ۱۳

پرسش از دکتر باب‌شریف

سوال- جناب آقای دکتر باب شریف ضمن عرض سلام بنده در سال ۱۳۷۹ به علت سانحه تصادف چشم سمت راستم دچار آسیب گردید بطوری که شیشه خودرو چشم بنده را پاره کرد که توسط عمل جراحی توسط آقای دکتر احمد رمضانی در همدان شیشه از درون چشمم خارج شد. همچنین در سال ۱۳۸۹ مجرای اشک چشم راستم که از موقع سانحه سال ۷۹ بسته شده بود توسط آقای دکتر احمد علی فردوسی در کلینیک بصیر تهران مورد جراحی قرار گرفت که هم اکنون باز است . ولی همچنان اشک درون چشم سمت راستم جمع می گردد که آزار دهنده است و همچنین به خاطر پارگی پلک ، از لحاظ زیبایی مشکل پیدا کرده ام . حال قصد انجام عمل جراحی جهت ترمیم پلک سمت راست چشمم را دارم . خواهشمند است بنده را راهنمایی فرمایید و همچنین هزینه عمل جراحی ( پزشک + بیمارستان ) را نیز اعلام فرمایید و این که چند روز باید در بیمارستان بستری بود؟ لازم به ذکر است عکس قبل و بعد از سانحهٔ تصادف را نیز به پیوست به ایمیلتون ارسال کرده ام. باتشکر امیرحسین سعیدی ۲۳ ساله
پاسخ- مسئله شما نیاز به معاینه حضوری دارد تا مشخص شود که با ایمپلنت می توان ان را اصلاح کرد  یا خیر

سوال- سلام. بنده خانم ۲۸ساله هستم و با توجه به فرم لاغر صورتم چشمانم خیلی بزرگ و کمی بیرون زده اند که قیافه ام را خمار نشان میدهد و با شوهرم سر اینکه چرا خماریم همیشه مشکل داریم. لطفا راهنماییم کنید که چه کار کنم؟ ایا راه حل جراحی هم دارد؟؟؟
پاسخ- شما می توانید یک عکس از خود را برای اینجانب ایمیل نمایید تا بتوان نظر دقیق تری داد
Bkbf7@yahoo.com

سوال- سلام زنی ۴۲ هستم از بچگی زیر چشمم گود و سیاه است درمان دارد.؟
پاسخ- گودی زیر چشم را می توان با عمل بهتر کرد

سوال- باسلام.خیلی ممنون از سایت عالیتون .جناب دکتر خیلی عذر میخوام حدود سه ماه پیش دچار گل مژه شدم که هنوز بهبودی کامل پیدا نکرده نسبت به قبل میزان تورم کاهش یافته فقط کمی بر امدگی گوشه چشمم هستش ۲۱سالمه قبلا که نزد دکتر رفته بودم فرمودند اگر بهبود نیافت باید عمل شود ولی با مخالفت خانواده ام مواجه هستم ایا راه دیگه ای برای از بین برنش نیست؟شرمنده ایا عملش عوارضی هم داره؟امکان داره بدتر شود؟
پاسخ- اگر درست عمل شود عوارض ندارد.عمل آن باید از داخل پلک انجام گیرد ولی مشکل رفع می شود

پرسش و پاسخ انحراف چشم

سوال- سلام از بچگی زیر چشمم گود و سیاه است آیا درمان دارد
پاسخ- با تزریق ژل یا عمل می توان آن را بهتر کرد

سوال- سلام وخسته نباشید خدمت شما اقای دکتر ببخشید اگه به این سوالم جوب بدین ممنون میشم من برای عمل انحراف چشم دربیمارستانی ازپزشکم به خاطراضطرابم قرص گرفتم،به نام لورازپام۲ وقتی دراینترنت جستجوکردم ،عوارض های زیادی داشته،وحتی نوشته بود اثربیهوشی رازیاد میکند دکتربهم گفت شب قبل ازعمل بخورم تا صبح روز بعدش عمل بشم به نظرتون مشکلی برام درهنگام بیهوشی وعمل به وجود نمیاره؟ ممنون میشم لطف کنید ومنوراهنمایی کنین
پاسخ- در این مورد با پزشک خود مشورت نمایید.ولی معمولا مشکلی نیست

سوال- با سلام من حدود ۱ ماه پیش وقتی از خواب بلند شدم گوشه چشمم یه چیزی شبیه مویرگ قرمز شده و تا الان هم مقداری از این مویرگ قرمز دیده میشه و کمی هم درد داره.ایا قطره ای برای درمانش وجود دارد؟
پاسخ- می توانید فعلا از قطره نافازولین استفاده نمایید.

سوال- با سلام و احترام عماد هستم ۳۵ ساله از اصفهان.دجار نیستاگموس افقی مادرزادی.(همچنین لرزش سر)میخواستم از جناب دکتر بپرسم تا حالا عملی برای این بیماری انجام دادن و اگه جواب مثبته نتیجه عمل رضایت بخش بوده؟با تشکر
پاسخ- نیستاگموس با عمل حدود۵۰ درصد بهتر می شود ولی کامل از بین نمی رود

سوال- سلام.من دختری ۲۴ ساله هستم و چند ماهی است که دچار چشم درد شدید و احساس کشش در اطراف چشم و سردرد میشوم.پیش دکتر چشم رفتم و تشخیص استیگمات چشم دادند با این شماره Re:plano-0.5*180 Le:-0.25-0.5*180 و گفتند دائم باید عینک بزنم.استفاده کردم و فرقی حاصل نشد.دکتر دیگری رفتم و گفتند لزومی به استفاده از عینک نیست قظره ارتلاک دادند ولی انهم موثر نبود.حالا نظر شما را میخواستم بپرسم ایا نیاز عینک دارم؟چشمم ضعیف میباشد؟
پاسخ- با توجه به شماره چشم شما نیاز به استفاده به عینک نیست و سردرد شما بیشتر جنبه مغز و اعصاب دارد و بهتر است به پزشک مغز و اعصاب مراجعه نمایید

سوال- با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر من دختری ۲۹ ساله ام . شماره چشمهای من با آستیگمات کلا ۱۲- میباشد. ضخامت و شیب قرنیه ام برای عمل لیزر مناسب است ولی دکتر به من گفته به علت شماره بالا امکانش هست بعد از عمل تا ۲ شماره چشمتون ضعیف بمونه.. و با توجه به هزینه بالای عمل لنز داخل چشمی میخواستم راهنماییم کنید و شما هم نظرتون رو به من بگید ممکن من عمل لیزر بکنم و به دید دلخواهم برسم. ممنون میشم
پاسخ-معمولا عمل لیزر برای اصلاح شماره چشم تا حدود ۱۰ نمره موثر است و بیشتر از ان باقی می ماند

سوال- با سلام و احترام خدمت جناب اقای دکتر باب شریف پسر سه ماه بنده از ناحیه چشم سمت چپ دچار بیماری اب مروارید گردیده است میخواستم از شما دکتر محترم تقاضا کنم بنا به توصیه پزشکان باید هرچه زودتر عمل شود تا مشکلی برای اینده نداشته باشد ایا شما این عمل را انجام می دهید با تشکر
پاسخ- بله.این عمل را انجام می دهیم و ایشان باید هر چه زودتر عمل شود.

سوال- با عرض سلام مدتی است که از خشکی چشم شدید رنج می برم و متاسفانه به هر چشم پزشکی مراجعه کردم اظهار میکنند که درمان ندارد و بایست از اشک مصنوعی استفاده کرد. حقیقت امر اشک مصنوعی هم هیچ تاثیری نداشته و در بهترین شرایط برای چند دقیقه است. ایا جدیدا راهکاری برای برطرف کردن خشکی چشم و یا کاهش شدت ان یافت شده است یا خیر. متشکرم
پاسخ- می توان از پلاک های مجرای اشکی استفاده کرد که نیاز به قطره کمتر شود

سوال- با سلام : جناب آقای دکتر شریف یک چشم دختر ۶ ساله ام انحراف دارد و فعلا مدت سه سال است از عینک شماره ۴.۵ مثبت استفاده میکند لطفا رهنمود فرمایید آیا با عمل غیر باز مشکل حل خواهد شد. و ما باید چه کار کنیم
پاسخ- اگر انحراف با عینک درست می شود و زمانی که عینک دارد انحراف ندارد،نیاز به عمل نیست

سوال- با عرض سلام. اقای دکتر در حال حاضر بهترین راه برای ترمیم کف اربیت چیست چون زمان زیادی گذشته و خود استخوان قابل ترمیم نیست البته شکستگی خفیفه. باید پروتز گذاشت و یا موادی برای ترمیم استخوان وجود دارد اگر نوع ویا اسم انرا بفرمایید ممنون میشوم چون من تهران نیستم و دسترسی به مطب شما ندارم. ممنونم
پاسخ- در صورتی که شکستگی حدقه تا این زمان برای شما مشکلی ایجاد نکرده است نیاز به دستکاری بیشتر نیست

سوال- با سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر من ساکن انزلی هستم و سؤالی راجب جراحی لازک داشتم..شماره چشم راستم ۷ و چشم چپم ۷.۵ به همراه ۱ درجه آستیگمات و نزدیک بین هست.با مراجعه به پزشک متوجه شدند که قرنیه م نازک شده .می خواستم بدونم آیا شما با این شرایط جراحی رو انجام می دید ؟قیمت جراحی چقدره؟آیا با وجود اینکه در دوران شیردهی هستم انجام عمل مشکلی داره؟آیا جراحی باعث میشه شماره چشمم صفر بشه ؟آیا عوارضی هم داره عمل لازک؟پی آر پی را پیشنهاد می کنید یا لازک؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما نهایت تشکر و سپاسگذرای رو دارم. پیروز و سربلند باشید
پاسخ- در دوران  شیر دهی نمی توانید عمل لازک انجام دهید.پی آر کی و لازک هر دو یک نوع عمل هستند .در صورتی که ضخامت قرنیه جا بدهد می شود عمل لازک کرد.در غیر اینصورت می توان از عمل لنز داخل چشمی استفاده کرد

سوال- با سلام خدمت دکتر باب شریف بنده اصلاتا از خراسان شمالی هستم و یک سالی می شود که در یزد به عنوان دانشجو ساکن هستم. بنده حدود سه ماه پس از سکونت در یزد احساس خشکی در چشمانم را داشتم. چند تا پزشک هم در مشهد و هم در یزد رفتم و یکسری فطره های مصنوعی و ژل های مصنوعی داده اند اما جواب نگرفته ام. حالا اگر شما پیشنهاد میکنید که بیام پیش شما، وقت بگیرم بیام و اگر شما یک همکار خوب در مشهد دارید که می تونید به من پیشنهاد بدید ممنون مبشم . پیشاپیش از شما ممنونم
پاسخ- در مشهد می توانید به دکتر اسماعیلی مراجعه نمایید

سوال- Ba salam va khaste nabashid doktor pesaram yek maheshe do ta mardomakesh ye jor nistan yekishon siyahish ta paiene ye kam az enabiyasho gerefte moshkelesh chie man kheily negaranam hamash gerye mikonam
پاسخ- شما باید به یک چشم پزشک جهت معاینه چشم ایشان مراجعه نمایید.

سوال- سلام آقای دکتر مادری ۷۰ ساله با بیماری دیابت نوع ۲ (انسولین) و فشار خون بالا دارم که دچار خونریزی شبکیه شده و ۲ بار در سالهای ۸۹ و ۹۰ لیزر کرده اند در حال حاضر دکتر معالج ایشان اعلام نموده هر دو چشم دچار بیماری آب مروارید در حد رسیده شده اند (چه بسا دیر شده و لی در حال حاضر مادرم دید نسبی دارد) ولی حاضر به عمل ایشان نیستند به دلیل اینکه ایشان متخصص شبکیه هستند و این عمل توسط متخصص قرنیه باید انجام شود لطفا راهنمایی بفرماید. با تشکر
پاسخ- عمل اب مروارید توسط چشم پزشکان با هر تخصصی انجام میگیرد.عملی است سرپایی.بدون بخیه و بدون درد- در صورت تمایل می توانید با مطب اینجانب هماهنگ نمایید.

سوال- باسلام فرزندم شش ماهش است و چین های پشت پلک چشم سمت راست بیشتر و متفاوت تر از سمت چپ است و در ضمن انذازه چشم سمت راست کوچکتراز چشم چپ به نظر میرسد .ایا فرزند من مبتلا به افتادگی پلک است ؟ ایا با گذشت زمان و فرزندم یک سالش شوداین عدم تقارن اندازه چشم ها خوب می شود؟
پاسخ- فرزند شما لازم است یک معاینه اولیه توسط چشم پزشک بشود

سوال- سلام پسری۶ساله دارم که برای انجام کارهایش سرش را به سمت چپ می چرخاند وهنگام حرکت سرش دچار انحراف چشم میشود.تا به حال او را نزد چندین متخصص و استرابیسم بردم ولی جوابی نگرفتم.یکی از پزشکان معتقدبودکه عضلات چشم چپ پسرم فلج است. خواهش میکنم راهنمایی کنید چه بایدکرد و اورا نزد چه متخصصی ببرم؟
پاسخ- فرزند شما باید توسط فوق متخصص استرابیسم معاینه شود.

سوال- با سلام و احترام ۴۸ سال دارم لطفا بفرمایید هزینه عمل افتادگی پلک بالا چقدر هست؟ من بیمه خدمات درمانی هستم با تشکر
پاسخ- هزینه عمل بستگی به میزان افتادگی و نوع عمل متفاوت است.می توانید جهت مشاوره از مطب وقت بگیرید

سوال- با سلام می خواستم ببینم بهترین زمان برای عمل افتادگی پلک چشم چه زمانی است
پاسخ- بعد از ۱۸ سالگی هر زمانی می توان عمل افتادگی پلک ها را انجام داد

سوال- باسلام و عرض ادب دختری سه ساله دارم که چند روزی است متوجه شدیم چشم چپش به خارج میپیچه ،بامراجعه به پزشک در یزد (ساکن یزد هستم)دکتر اعلام کرد باتوجه به اینکه چشمهایش ۳۰ انحراف داردو نمره استیکمات دارد(چشم چپ ۱۷۵وچشم راست ۱۵ ) بهتر است عمل جراحی انجام دهد ،خواهشمندم در صورت امکان نظریه خود را اعلام فرمایید
پاسخ- در صورتی که انحراف زیاد است بهتر است عمل شود ولی اگر کم باشد می توان فعلا از عینک جهت اصلاح آن استفاده کرد

سوال- سلام. خسته نباشید.. سوال من اینه که کبودی زیر چشم چه علتی داره؟ و راه درمان قطعی اون چیه؟ کبوی زیر چشم تقریبا تو خانوادم ارثی هستش.. یعنی خواهرم هم همینطوریه. چند وقت پیش یکی از اقوام که اون هم دکتر زیبایی هستش گفت یه عملی هست به نام مزولک که با امپول یه مایعی رو به زیر چشم تزریق میکنند باعث میشه بهتر بشی. ولی در صورت اینکه زیاد بری تو افتاب ممکنه برگرده به حالت قبل.. من هم انجامش ندادم چون ترسیدم به خود چشم اسیبی برسه…. حالا من اگه بیام پیش شما ایا راهی هست که بشه از شرش خلاص شد؟ اخه تو جامعه زیاد جالب نیست هرکسی با ندانسته های خودش یه برچسب به ادم میزنه
پاسخ- برای کبودی زیر چشم هنوز راه حل مناسبی نیست.می توان از لوازم ارایشی جهت پوشش ان استفاده کرد
سوال- سلام من در۶سالگی براثر ضربه چشم بینایی وزیبایی چشم چپم راازدست دادم امکانش هست ک دوباره بینایی ام رابه دست بیارم یااین ک بایداز چشم مصنوعی استفاده کنم
پاسخ- بهترین راه استفاده از چشم مصنوعی است

سوال- باسلام وخسته نباشید بنده ۳۵ ساله هستم ومادرزادی انحراف چشم به بیرون دارم که چندین سال پیش تحت عمل انحراف چشم قرارگرفتم که متاسفانه افاده نکرد .سوال بنده این هستش که درصد مستقیم کردن ظاهرچشم ها باعمل جراحی چقدر می باشد باتشکر
پاسخ- می توان انحراف چشم شما را عمل کرد .درصد موفقیت بالای ۵۰ درصد است

-دوتا چشم باهم یکسان نیستند.البته اختلاف خیلی کم هست.پتوز چشم سمت چپ یک مقداربازه.مرسی.توضیح بدید

پاسخ- لازم است معاینه شوید تا شرایط چشم ها بررسی شود

سوال- باسلام وخسته نباشید اقای دکترمن ازمایش تیروئیدقندخون و کم خونی دادم همش نرمال بود ولی دورچشام سیاه و گودافتاده پیشنهاد شمابرای درمان چیه؟ ممنون میشم جوابتون ب ایمیلم بفرستید

پاسخ- یکی از روشها پی ار پی است که اثر ان پنجاه پنجاه می باشد و دیگر اینکه می توانید با استفاده از لوازم ارایشی روی ان را بپوشانید

سوال- باسلام. خانمی ۲۷ ساله هستم از کودکی تا کنون همه وحتی خودم احساس میکنم انحراف چشم دارم واین موضوع درعکس هایم نیز مشخص است که مرا خیلی اذیت میکند در اهواز به پزشکان زیادی مراجعه کردم که برخی معتقدبودند انحراف چشم نیست ونیاز به درمان نداردوبرخی معتقد بودند که از نظر زیبایی می توان عمل کرد درضمن چشمانم دوربین هستن ونمره هردو ۷۵ است لطفا مرا راهنمایی کنید. این موضوع مرا خیلی اذیت میکند. با تشکر

پاسخ- اگر چشم ها در معاینه انحراف نداشته باشد این حالت را انحراف کاذب می گویند که با عمل روی پلک ها و گوشه چشم شاید بتوان ان را اصلاح کرد

سوال- سلام آقای دکتر چشم من براثر ضربه درسن دوسالگی دچار انحراف شده میخواستم بدونم باعمل خوب میشم واینکه درهمدان متخصص خوبی هست تورو خدا راهنمایی کنید چون واقعا عذاب میکشم

پاسخ- بله.انحراف چشم شما را می توان درست کرد.در همدان  کسی را در این رابطه نمی شناسم

سوال- با سلام و احترام من ۲۶ سال سن دارم و از اینکه افتادگی پشت پلک دارم خیلی ناراحتمب میخواستم راهنمایی بشم که جراحی در این سن انجام دهم یا خیر؟

پاسخ- برای عمل جراحی  افتادگی پلک ها در سن شما مشکلی نیست و می توانید انجام دهید .ولی باید توسط چشم پزشکی که فوق متخصص جراحی پلاستیک پلک باشد انجام گیرد

سوال- با سلام و خسته نباشد.جناب آقای دکتر من نوبت معاینه داشتم خدمتتون برای پسر یکساله ام ولی بدلایلی نتونستم خدمت برسم.و مجبور شدم کلینیک نور ببرمش.عینکی برای چشمانش گرفته ولی چون از نظر قوت بینایی مشکلی ندارد ،دارای نمره نمیباشد و فقط متمرکز کننده است.ولی بعد ازتقریبا ۲۰ روز هنوز یکبار عینک را استفاده نکرده.البته روزی ۲ ساعت نوبتی چشمانش را میبندیم.لطفا برای اینکه عینک را استفاده کند،چه راهکاری دارید.در ضمن از وقتیکه چشمانش را میبندیم تعداد دفعات منحرف شدن چشمش خیلی کمتر شده است.خیلی متشکرم از پاسخگویی شما

پاسخ- من شرایط چشم فرزند شما را نمی دانم با پزشک خود مشورت نمایید

سوال- با سلام خدمت آقای دکتر خانمی ۳۶ ساله با مشکل انسداد مجرای اشکی در چشم راست هستم . میخواستم مدت زمان بطول انجامیده عمل جراحی – هزینه عمل و اینکه اینکار با بیهوشی کامل انجام میشود یا بیحسی موضعی بدانم ؟ آیا با وجود این مشکل میتوانم از لازک برای رفع ضعف چشم استفاده کنم؟

پاسخ- برای عمل لازک لازم است که مجرای اشکی شما درست شده باشد.طول مدت عمل حدود  یک ساعت است هم با بیهوشی هم با بیحسی می تواند انجام گیرد.برای هزینه باید ابتدا معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسبتر است.

پرسش و پاسخ انحراف چشم

سوال- سلام دختر کوچکم شش ماهه است و پزشکان تشخیص آلبنیسم و وندرای(چرخش بدون هدف چشم) را داده اند آیا هیچ درمانی در دنیا برای این مشکل وجود دارد؟ زمان مناسب و اقدام مناسب برای ایشان چیست؟ البته تا آنجا که ما میدانیم هیچ نشانه در فامیل از وراثت این مشکل وجود ندارد. قبلا از پاسخ شما کمال تشکر را دارم

پاسخ- از انجاییکه اینگونه بیماران در قسمت شبکیه سلول های حساس بینایی شان اشکال دارد باعث بوجود امدن این مسئله می شود.در حال حاضر  در هیچ کجا درمان مناسبی برای این مسئله نیست .دراینده اگر پیوند شبکیه در انسان قابل انجام باشد می تواند باعث بهبودی ان می شود.

سوال- با سلام خدمت دکتر عزیز… در سال زمستان ۸۶ با موتور افتادم تو چاه مخابرات ضربه مغزی شدم..متاسفانه سمت راست و اصلا نمیبینم مگر سرمو برگردونم..خیلی اذیت هستم میخواستم ببینم برای خوب شدن چه راههایی هست؟

پاسخ- برای فلج عضله چشم هنوز درمان مناسبی وجود ندارد.

سوال- باسلام..میخواستم بدونم لیزرچشم برای من مناسبه وجواب میده یاخیر.شماره هردوچشمم۷/۷۵هست وشدیدانزدیک بین هستم وبه فلوتر مگس پران هم دچارم بنظرتون این عمل میتونه برای من جواب بده.باسپاس

پاسخ- در صورتی که معاینه شوید و چشم مشکلی نداشته باشد و عکسبرداری های تکمیلی برای لازک هم نرمال باشد می توان لازک کرد و ضعف چشم برطرف می شود.

سوال- باسلام.پسری۱۸ساله هستم که در۶سالگی براثرضربه کمد برچشمم(راستم) دچارانحراف به خارج شده سوال آیا باعمل خوب میشوم؟آیا بعد از عمل بدتر نمیشو یا برنمیگردد؟ممنون میشم اگه جوابو با ادرستونوبرام ایمل کنیدباتشکر

پاسخ- مشکل شما با عمل انحراف چشم اگر توسط فوق متخصص انحراف چشم (استرابیسم) انجام گیرد ،برطرف می شود.

سوال- سلام آقای دکتر قسمت خارجی پلک بالای من افتاده و پلک پایین من هم به سمت خارج صورت که میره انحنا می گیره و حالت افتادگی داره. این دو حالت تو پلک بالا و پایین حالت چهرمو بد می کنه. می خواستم بپرسم که برای پلک بالام باید لیفتینگ انجام بشه؟ و اینکه آیا می شه پلک پایینم رو صاف کرد؟ و اینکه هزینه این کار چقره؟ سنم هم ۲۷ ساله. با تشکر

پاسخ- این مسئله با عمل زیبایی پلکها برطرف می شود.برای بر اورد هزینه باید ابتدا معاینه شوید.

سوال- با سلام و احترام همسرم دو ماه قبل عمل لازیک انجام داده اند و در حال حاضر پلک چشم چپشان مقداری التهاب پیدا کرده که باعث می گردد حالت افتادگی پلک دیده شود و چشم چپ کوچکتر به نظر برسد. ایراد مذکور شب ها تشدید می گردد و احساس وجود جسم خارجی در چشم نیز بوجود آید و نمره چشم چپ نیز ۰.۹ می باشد.تاکنون بعد از عمل چهار بار ویزیت شده اند و قطره های مختلف چشمی و پماد ویتامین A مصرف کرده اند. آخرین مرتبه ویزیت هم توسط همکاران شما در بیمارستان نگاه انجام شده است. خواهشمند است در خصوص علت بروز چنین عارضه ای و روش درمان و یا طول مدت درمان راهنمایی فرمایید. با تشکر

پاسخ- بدون معاینه نمی توانم در مورد ایشان نظر دهم .اگر بعد از شش ماه  از عمل این مسئله ادامه پیدا کرد جهت ویزیت مراجعه نمایید.

سوال- Salam vaght bekheir soalam azaton ine; dost daram range cheshmam roshan beshe midonm amale jarahid kashte lenze rangi ro anbie vojoddare aya leyzere anbieama shomz anjam midin!?!?! Ya pezeshkio mishnasin ke in jarHio anjaM bede?!?

پاسخ- این عمل در حال حاضر خطراتی برای چشم دارد که صلاح نیست انجام گیرد

سوال- با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر من دختری ۲۳ ساله هستم که بالای چشمم پف داره زیر چشمامم یکم گود شده بخصوص صبح که از خواب بیدار میشم پف بالای چشمم بیشتر میشه طوریکه چشمام گرده گرد میشن .این موضوع باعث شده همیشه چهرم حالت افسرده و پیر و خواب آلود داشته باشه.به هم سن و سالای خودم که نگاه میکنم کمتر کسی رو میبینم که مثل من باشه و این خیلی ناراحتم میکنه بالای چشمم شبیه یه آدم ۴۰ ساله شده شایدم بیشتر.تو شهری هم که زندگی میکنم(تبریز) در این باره دکتر خوبی وجود نداره بعد مدتها تازه یکی اومده که اونم تازه کاره،منم که سنم پایینه نمیتونم کار به این حساسی رو به یه دکتر تازه کار بسپرم اگر میشه راهنماییم کنید که من چیکار کنم اگر عمل لازم داره من میتونم تهران هم بیام چون واقعا این موضوع ناراحتم کرده هرروز صبح که از خواب بیدار میشم و جلوی آینه خودمو میبینم حرصم میگیره.همشم با خودم این فکرو میکنم که نکنه بیماری ای چیزی تو بدنم دارم که اینطوری شده.فقط اگر میشه یه لطفی بکنید و زود بهم جواب بدید چون بیشتر از ۱ ماه وقت ندارم برا این کار.ممنونم که وقت گذاشتید.منتظر جوابتون هستم

پاسخ- خانم رویای عزیز این شکل شما کاملا با عمل برطرف می شود لازم نیست اینقدر در این مورد فکر و خیال کنید .در صورتی که عجله دارید با مطب هماهنگ کنید تا بتوان همان روزی که برای ویزیت می ایید عمل جراحی هم انجام شود که زیاد معطل نشوید. با احترام

سوال- سلام من ۲۳ سالم هست افتادگی پلک مادرزاد دارم و همجنین لرزش و ضعیفی چشم. میخواستم بدون اگه بخوام جراحی زیبایی کنم میتونم و عوارض خاصی دارد یا نه ؟ هم چنین هزینه ان به چه صورت هست ؟ با تشکر

پاسخ- می توان برای افتادگی پلک عمل کرد برای هزینه باید معاینه شوید

سوال- سلام مشکلی در چشم بنده وجود دارد که دکتر های فراوانی رفته ام ولی هیچ یک نتوانسته اند پاسخ دقیقی به این اشکال دهند و بنده را درمان کنند مشکل چشم من این است که: من عینک می زنم با شمارهٔ ۳/۷۵ وقتی که یک چشم را می گیریم کاملاً با عینک واضح می بینیم این مورد در هر دو چشم من صادق است ولی وقتی هر دو چشمم با همدیگر به نقطه ای نگاه می کنند ضعیف می بیند و تار می شود لذا در خیابان یا موقع نگاه به تلویزیون یا مطالعه یک چشمم را مجبورم ببندم تا واضح ببینم یا یک چشمم انحراف پیدا می کند تا چشم دیگر واضح ببیند ممنون می شوم اگر دقیق راهنمایی ام کنید که چه باید بکنم. با تشکر فراوان

پاسخ- شما به احتمال زیاد انحراف چشم دورید که با دید دو چشمی کاهش دید پیدا می شود .این مسئله قابل درمان می باشد

سوال- سلام آقای دکتر.به خاطر کمبود اطلاعات در شهرستانمان مجبور شدم مزاحم وقتتان شوم.میخواستم بدانم اگر پزشک جراحی زیبایی از آمپول بی حسی (لیدوکاین)در هر کجای صورت استفاده کند مشکلی برای شخص پیش میآید یا خیر؟ از افرادی شنیدم که بسیار خطرناک برای رشته های عصبی صورت است و امکان فلج شدن صورت وجود دارد ولی افرادی هم میگویند هیچ مشکلی ندارد همان طور که برای عمل چشم آمپول را اطراف چشم میزنند یا در دندانپزشکی و هیچ اتفاقی نمیافتد.ممنون از لطفتان

پاسخ- خود دارو مشکلی ایجاد نمی کند و در نقطه ای که تزریق می شود باید عصبهای اصلی نباشد تا صدمه مستقیمی از سوزن به عصب وارد نشود

سوال- با عرض سلام من ۲۱ سال سن دارم در ۶ سالگی ضربه ای به چشم راستم خورد و در همون سال چشمم جراحی شد و تقریبا خوب شد ولی بعد چند سال در اثر ضربه ای دیگر چشمم شروع به تار شدن و انحراف به بیرون کرد دکتر معالجم گفت در ۲۰ سالگی دوباره عمل جراحی روش انجام میدهد الان من ۲۱ ساله هستم و همان چشمم تقریبا ۸ درجه ضعیف شده می خواستم بدونم که ایا با عمل بینایی و مخصوصا انحرافش درست میشه لطف کنید در خصوص معاینه شدن توسط خودتان راهنمایی فرمایید با تشکر از زخماتتان

پاسخ- شما ابتدا باید معاینه شوید می توانید با شماره ۸۸۸۸۷۴۷۳-۰۲۱ مطب وقت قبلی بگیرید.

سوال- با سلام مردی هستم ۳۵ ساله که در سن ۱۹ سالگی چشم راستم شروع به ضعیف شدن کرد بعد از چند مدت خون جمع شد و عمل کردم بعد از عمل نابینا هستم حالا داخل چشمم نقطه سفید رنگی هست که مردمک را پوشانده و چشمم هم رنگش تغییر کرده هم کوچکتر شده آیا در جهان درمانی دارد

پاسخ- برای بینایی شما نمی توان کاری کرد ولی برای زیبایی چشم می توان با روش هایی ان را درست گرد

سوال- سلام اقای دکتر،من حدودا یک هفته است که عمل افتادگی پلگ فوقانی چشم راستم را انجام دادم. هنوز بخیه های پلکم را نکشیده ام. در اندازه دو چشمم اختلاف وجود دارد چشمی که عمل کردم کمی بزرگتر از چشم چپم است .ایا بعد کشیدن بخیه ها بهبود می یابد؟ خیلی نگرانم که دو پلکم به یک شکل نشوند. ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ- به احتمال زیاد بعد از کشیدن بخیه ها به مرور بهتر می شود

سوال- سلام آقای دکتر. مادرم در سن ۲۲ سالگی دچار گلوکوم شدند و چند سال بعد دید یکی از چشماشون را از دست دادند و الان این چشم گاهی اوقات دچار درد میشه بعد از مراجعه به پزشک تشخیص کیست داده شد و گفتند باید عمل بشه و در ضمن پیشنهاد زیبایی هم در حین عمل (ویا بعد از آن) به ایشان شده بود اما مادر هنوز این عمل را انجام ندادند. می خواستم بدانم آیا این عمل درد و رنج زیادی را به همراه داره؟ آیا کل حدقه چشم باید خارج شود ویا فقط همان قسمت رنگی چشم؟ آیا عوارضی برای اون یکی چشم هم وجود داره یا خیر؟ و اگر متخصصی در این زمینه در یزد هست لطفا معرفی بفرمایید… ممنون از لطف شما

پاسخ- برای رفع مشکل ایشان می توانند از خارج کردن چشم معیوب و استفاده از پروتز کمک بگیرند که از نظر ظاهر خوب شوند.عمل خیلی سنگینی نیست و  در یزد کسی را در این رابطه نمی شناسم.ایشان باید توسط چشم پزشکی که فوق متخصص پلاستیک چشم باشند عمل شوند

سوال- با سلام چشمهای من یه مقداری ضعیف هستن در حد ۱.۵ و ۱ و آستیگمات هم هستن میخاستم بدونم با عمل لازک میشه این ضعف رو برطرف کرد و مشکلی در دوران کهولت پیش نمیاد؟، آخه شنیدم که نمره زیر ۲ خیلی خوب نیس که این کار رو کنه

پاسخ- با روش لازک برای استیگمات می توان  آن را اصلاح کرد و مشکلی در اینده نخواهید داشت

سوال- با سلام آقای دکتر میگن با افزایش سن ضخامت قرنیه کم میشه و اگه ضخامت طبیعی هم با عمل لازک کم شده باشه مشکلی برا بینایی پیش نمیاد؟و این کاهش ضخامت از چه سنی شروع میشه؟ با تشکر

پاسخ- روی همه این مسایل کار شده است.در لازک باید حداقل ۴۰۰ میکرون یعنی ۰.۴ میلی متر از ضخامت قرنیه باقی بماند تا مشکلاتی پیش نیاید.

سوال- سلام من تنها مشکل زیباییم کوچیک بودن چشم است و میخواستم بدونم میشه با انجام عمل زیبایی چشمم رو بزرگ کنم؟؟؟

پاسخ- با عمل زیبایی نمی توان چشم را بزرگتر کرد

سوال- من ۴ماه پیش عمل استرایسم انجام دادم خواستم بدونم امکان ش هست که دوباره انحراف پیدا کنه؟ و اینکه بیشتر مواقع،چشام درد داره وخشک میشه ،علتش چی وروزه گرفتن ضرر نداره واسم ممنونم باتشکر

پاسخ- اگر دید چشمها خوب باشد معمولا برگشتی ندارد درمورد مسایل دیگر با پزشک جراح خود مشورت نمایید.

سوال- دخترم یک سال چهار ماهش است قلبش را عمل باز کردند چشمش دارای انحراف است به گفته پزشکان یک چشمش نابینا و یکی کم بینا در بیمارستان فارابی گفتند نمیشه کاری براش کرد اگر امکان کمک هست

پاسخ- در این شرایط واقعا کاری برای چشمها نمی توان انجام داد

سوال- سلام آقای دکتر اینجانب در حال حاضر ۳۵ سال سن دارم و از کودکی فلج عصب هفنتم که بر اثر تب بوده برای من حادث شده و از آن موقع تااکنون چشم های اینجانب آسیب دیده و در موقع خواب پلک سمت راست من بسته میشود ولی پلک سمت چپ هنگام خواب باز میباشد . بر اثر این موضوع بینایی ام خیلی ضعیف میباشد و با عینک میبینم عمل انحراف هم انجام دادم . گوشه پلک سمت چپ هم طی عمل مقدار کمی دوخته شده است خواهشمندم به سوالات زیر پاسخ دهید: ۱- آیا در خصوص بسته شدن کامل پلک و کار کرکردن پاکها راه است توضیح دهید؟ ۲- آیا عملی است که بینایی ام قوی شود و دیگر احتیاج به عینک نداشته باشم ؟ ۳ – در خصوص بر طرف نشدن انحراف چشم که عمل انحراف هم انجام داده ام باید چه کاری را انجام دهم ؟ ۴- چشم سمت چپ من هم خیلی قرمز است برای بر طرف نمودن قرمزی چشم چکار کنم ؟ با تقدیم احترام فراوان

پاسخ- درمورد بسته شدن پلک عمل هایی است که می توان انجام داد.در مورد سوال دوم با توجه به شرایط چشم شما بهتر است عینک بزنید در مورد انحراف می توانید مجددا عمل شوید..در مورد قرمزی باید علت آن بررسی شود و درمان گردد.

سوال- من ۱۹ سالمه انحراف چشم همراه با ضعیفی دارم شماره چشم چب وراستم ۲.۵ هست ایا با عمل هردو مشکل حل میشود خواهشا جواب بدین

پاسخ- ضعف چشم و انحراف قابل درمان می باشند.

سوال- سلام اقای دکتر من از بچهگی وقتی که فصل بهار میشد چشم هام شروع به خارش میشد وقتی به چشم پزشکی مراجعه کردم گفت که مسئلهٔ مهمی نیست ولی چشم راست من کمی نسبت به چشم چپم فرورفتگی دارد و در مردمک چشمم لکهٔ بهاره است و چشمم راستم خیلی ضعیف است و الان ۱۹ سالمه و عینک هم تاهالا نزده ام میخاستم بدونم بپرسم میشه با عمل وگذاشتن لنز چشمم درست شود یاراه دیگری هست شما بگین این سؤال تمام وقت در زهن من است که میشه چشمم خوب یانسبتن درمان شود از شما خواهش میکنم که به این سؤال من جواب بدهید ممنون

پاسخ- در مورد چشم شما باید معاینه شوید تا مشخص شود که چه راه حل هایی دارد.

سوال- سلام خسته نباسید پسری۲۲ساله هستم پلک سمت راستم. اعم سنگینو سبک میشه میخواستم راهنماییم کنید با ٹشکر

پاسخ- احتمال الرژی وجود دارد که باید درمان شوید

سوال- با سلام.خانمی ۲۵ ساله هستم دچار افتادگی پلک چشم راست در سن ۱۲ سالگی عمل افتادگی پلک انجام داده ام ولی خوب نشد و پارسال دکتر صاحب قلم باز عمل کرد بهتر شده ولی چشم راستم بالاتره و همچنین یه کم حالت ورم هم داره اگه عمل سوم انجام بدم ممکن هست بهترشود؟عمل بار سوم خطرناک نیست؟

پاسخ- می توانید عمل سوم انجام دهید و خطرناک نیست.

سوال- با عرض سلام و درود خیلی ممنون از سایت خوبتون و اینکه به سوالات ما پاسخ میدهید . سوالی داشتم در مورد اینکه آیا نیازی است جهت معاینه به کلینیک ساخت پروتز مراجعه نماییم چون من قبل از آن به پزشک متخصص خود که مراجعه نمودم گفتش ابتدا باید یک عملی رو انجام بدی بعد به کلینیک معرفی میشوید. با توجه به مسافت راه به تهران شما کدام متخصص رو در شیراز معرفی میکنید برای عمل. با تشکر

پاسخ- می توانید در شیراز به بیمارستان دکتر خدادوست  مراجعه نمایید.

سوال- با سلام خدمت جناب دکتر. پسری ۲۶ ساله هستم و انحراف و تنبلی چشم راست دارم. در کودکی انحراف به داخل داشتم که عمل کردم. بعد از چند سال انحراف به بیرون رخ داد (سن ۱۵ سالگی) که دوباره عمل کردم. دوباره بعد از چند سال همان چشمم انحراف به بیرون پیدا کرده. بعد از عمل دوم دکتر معالج گفت که چشمت خیلی چسبنده بوده و عمل سختی انجام دادیم. خواستم ببینم میتونم بعد از چند سال که گذشته باز هم همین چشمم عمل کنم؟ (از آنجایی که دید چشم راستم خیلی کمه از انجام عمل روی چشم چپم که دید کامل داره می ترسم

پاسخ- می توانید روی هر کدام از چشم عمل مجدد انجام دهید

سوال- با سلام. آفای دکتر شماره چشم راست من ۳.۵ هست و ۰.۵ نمره هم آستیگمات داره و شماره چشم چپم ۳.۷۵ هست و ۰.۲۵ آستیگماته.خواستم بپرسم برا عمل لازک آستیگمات چشم مشکلی ایجاد نمیکنه؟و اینکه برا عمل لازک شماره چشم بالا باشه بهتره یا پایین تر؟ با تشکر

پاسخ- می توان استیگمات را با روش خاصی لازک کرد که برطرف شود ولی بیشتر از ۴ شماره جواب نمی دهد.

سوال- سلام آقای دکتر جوانی هستم ۲۶ ساله از چند سال پیش پلک بالایی شدیدا حالت پف آلود پیدا کرده ، قبلا چشمای خوبی داشتم ولی الان تو روحیه من اثر منفی گذاشته ، ازتون می خواستم سوال کنم ۱ – آیا می تونم یه عمل جراحی کوچیک در پلک فوقانی داشته باشم طوری که خط پلکم مثل سابق بشه؟ ۲ – هزینه همچین عمل هایی چقدره؟ ۳ – دوام و پایداری می تونه تا چند سال باشه؟ در ضمن هیچ اتفاقی هم برام نیفتاده مثل تصادف و … فقط تو این چند سال یه کم اضافه وزن داشتم ، قدرت دیدم هم عادیه متشکرم منتظر جوابتون هستم

پاسخ- می توان مجدد عمل کرد که خط پلک خوب شود.برای هزینه باید ابتدا معاینه شوید.دوام و پایداری آن ۲۰ تا ۳۰ سال و گاهی تا آخر عمر است

سوال- باسلام اقای دکتر من چشم چپم از چشم راستم کمی کوچکتر است در زمان خستگی بیشتر میشود ایا این مشکل قابل درمان است؟درضمن چشم چپم که کوچکتر است خشکی چشم دارد

پاسخ- چشم شما نیاز به معاینه دارد تا بتوان نظر درست داد

سوال- سلام اقای دکترمن چندمدت قبل بعلت سینوزیت پلکم عفونت کرد و جراحی کردم بعد پلک بالام چسبندگی پیدا کرد طوریکه چشمم کامل بسته نمیشد وحالا رفتم دوباره عمل کردم بهترشده ولی بازم چسبنگی داره یعنی پلکم لایه بالایی کامل پایین نمیاد الانم یه امپول تزریق کرده گفته یکماه دیگه یکی دیگه تزریق میکنم ولی اثری نداره باید چکار کنم

پاسخ- به درمان ادامه دهید انشاالله برطرف می شود.

سوال-با سلام بنده درسن کودکی بر اثر بر خورد ساچمه به چشم چپ بینایی خودرا از دست دادم وفقط انحراف چشم دارم،میخواستم بدانم هزینه عمل؛ عمل آیا با بی حسی یا بیهوشی انجام میشود.درحال حاضر ۴۲ ساله میباشم. باتشکر

پاسخ- عمل می تواند با بیحسی یا بیهوشی انجام گیرد برای هزینه باید معاینه شوید

سوال- با سلام ایا روش prp در درمان خشکی چشم موثر است یا خیر

پاسخ- prp  برای خشکی چشم اثری ندارد.

سوال-جناب آقای دکتر باب شریف با سلام کودکی ۷ ماهه دارم که چشم چپ دچار انحراف است و از وسط به سمت خارج حرکت ندارد به پزشکان مشهد مراجعه کرده ام اظهار داشتند که عصب حرکت دهنده خارجی تشکیل نشده آیا امکان دارد که اصلاح شود و با عمل جراحی یا پیوند عصب بتوان مشکل را حل کرد

پاسخ- هنوز برای عصب پیوند بوجود نیامده است

سوال- سلام دکتر…خسته نباشید…دکتر من مشکلی دارم … من چشام شبیه کره ای هاست… هر جا میرم فک میکنن از اتباع هستم !!!!!!!!!!!!!!!!!!! از ظاهرم راضیم ، بنظر خودم اگه یه کم پوست بین دو چشام روکم کنن خوب میشه!!! درحد مبتدی منظورم رو بیان کردم..راهکاری جلو راهم بزارید ممنون میشم.. نگار از قم

پاسخ- این حالت چشم ها که به چشم اسیایی معروف است را می توان عمل کرد و آن را شبیه چشمهای عادی کرد.چین پلک باز می شود و پف ان از بین می رود و چهره عوض می شود

سوال- سلام دکتر جان من ۶ ساله پیش کف کاسه چشمم شکست وقتی بالا را نگاه میکنم ۲ بینی کمی دارم اما اصل موضوع اینه که از نظر زاهری دارم عذاب میکشم چشمم کمی به سمت پایین و کمی هم به سمت داخل فرورفته حاضر به جراحی هم هستم فقط میخام مثل اون چشمم بشه ایا میشه؟ چون شکستگی خفیفه شوما انجام میدین هرجا رفتم میگن جیری نیست و جدیش نمیگیرن شوما این کارو برام انجام میدین؟ واخر اینکه عملش چه عوارزی داره ممنونم

پاسخ- شما لازم است عکسct  بگیرید و معاینه شوید تا مشخص شود چه کاری می توان برای شما انجام داد

سوال- با سلام و خسته نباشید.با عرض معذرت ، قبلا هم در مورد سیاهی زیر چشمم بعد از عمل با شما صحبت کردم.علیرغم گذشت حدود سه ماه و انجام مراقبتهای لازم ، این سیاهی همچنان (البته نه با شدت اوائل )وجود داره که برایم نگران کننده شده. این سیاهی به صورت یک خط از گوشه داخلی چشمم به روی گونه ها کشیده شده.واقعا” چقدر زمان برای رفع این سیاهی لازم هست ؟ و آیا اصلا ” خوب خواهد شد ؟با سپاس

پاسخ- به یک متخصص  پوست مراجعه نمایید شاید رنگ دانه در ناحیه پوست باشد که با کرمهای رنگ بر بهبود یابد

سوال- سلام.خسته نباشید.مادر من ۶۶سال دارد در ۲ ماه اخیر چشم او دچار دید کم شد پس از مراجعه به دکتر تشخیص اب مروارید و اینکه پرده پشته شبکیه کامل از بین رفته ایا بعد از عمل بیناییش درست میشه؟شما چقدر بابت این عمل هزینه میگیرید؟ایا بیمه تکمیلی اتیه سازان قبول میکنید؟

پاسخ- اگر پرده شبکیه صدمه دیده است با عمل اب مروارید دید ایشان بهتر نمی شود.

سوال- سلام جناب دکتر،خسته نباشی،من ۴۵ سالمه و چشم چپم انحراف داره خیلی اذیتم وقتی به کسی نگاه میکنم ،همیشه از رفع انحراف آن هراس دارم نمیدانم نزد چه دکتری بروم که مثل خودت عالی باشه در شیراز چه کسی را پیشنهاد میکنید و آیا در سنی که هستم مشکلی نیست در ضمن چشمهای من دوربین میباشد و نمره اش ۷۵/۲ و ۲۵/۲ میباشد آیا با عمل دید آن بدون عینک خوب میشود

پاسخ- شما در شیراز می توانید به بیمارستان دکتر خدادوست مراجعه نمایید.

سوال- میخواستم از شما بپرسم که اگر من چشمم آستیگمات باشه و نزدیک بین باشم، می تونم عینکم رو که دایمی هستش در بعضی مواقع بردارم؟ مشکلی پیش نمی آید شماره عینکم نمی رود بالا؟

پاسخ- زدن یا نزدن عینک در این که شماره چشم بالا یا پایین برود تاثیری ندارد.عینک فقط برای دید بهتر است

سوال- با سلام ممنون میشم اگه راهنماییم کنید من ۳۳ سالمه چشمام یه ذره به داخل متمایل هستن زیاد نیست اما منو اذیت میکنه من وقتی ۱۵ سال داشتم به چند دکتر مراجعه کردم که گفتن تنبلی چشم نداری و کلا مشکل بینایی هم ندارم فقط مشکل ظاهری هست اون موقع گفتن میتونی عمل کنی اما دچار ۲بینی میشی میخواستم بدونم الان راه درمانی داره یا نه با تشکر

پاسخ-این حالت را انحراف کاذب می گویند که نیاز به درمان ندارد.

سوال- سلام من دختری ۱۵ساله هستم که مدت ۴ماه است که به گل مژه درهر دوچشمم بالا وپایین مبتلا شده ام به دکتر مراجعه کرده ام ولی نتیجه ای نه گرفتم از شما خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید با تشکر

پاسخ- اگر حدود ۴ ماه است می توانید انها را عمل کنید که خوب شود

سوال- باسلام.پسری ۲۵ساله هستم واز ۱۹سالگی که دانشگاه رفتم چشمام استیگمات دارو ضعیفی پیداکرد به طوری که ۱کی از چشمام ۱ استیگمات و۷۵.ضعیفی داره واون یکی هم ۱استیگمات و ۷۵. ضعیفی داره که مجموعا ۳.۵ اگر زمانیکه مطمعن بشم چشمام شمارش ثابت شده عمل کنم چشمام صفرمیشه که دیگه بعد مدتی حتی ۲۵.هم برنگرده؟مشکلات ارثی از ضعیف بودن چشم هم درخانواده نداریم.مرسی بابت جوابتون

پاسخ- اگر شماره چشم  شما ثابت مانده است با عمل لازک می توانید چشم ها را اصلاح کنیدو برگشتی ندارد

سوال- با سلام من۲۴سالمه درکودکی انحراف چشم راستم خیلی کم بود ولی کم کم زیادشدودرپنج شش سالگی فهمیدیم که چشم راستم دچار پارگی شبکیه شده واصلا دیدنداره برای عمل انحراف پیش دکتر هم رفتم اماگفته که احتمال داره این وضعیت برگرده چشمم ازنظرحرکتی هیچ مشکلی نداره نظر شما چیه اگه امکان داره اسم وادرس یه دکتر تو سنندج بهم بدین ببخشید حدودا حدودا هزینش چقدره ممنون

پاسخ- چشمی که دید ندارد احتمال اینکه بعد از عمل مجدد انحراف پیدا کند بین ۱۰ تا ۲۰  درصد است .در اکثر موارد انحراف پیدا نمی شود و ثابت می ماند و اگر هم انحراف پیدا کند به شدت انحراف سابق نخواهد بود.

سوال- سلام اقای دکتر من مشکل افتادگی ابرو دارم میخاستم ببینم ایا درمان قطعی داره و اگه داره میشه لطف کنین بگین با کدوم روش شما جراحی بالا بردن ابرو رو انجام میدین با تشکر

پاسخ- باید ابتدا معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما ارجح است

سوال- جناب آقای دکتر باب شریف با سلام وعرض ادب احتراما اینجانب دارای پتوز مادر زادی در پلک بالای چشم چپ میباشم در حال حاضر ۵۹ سال سن ودر مجتمعهای پتروشیمی در جنوب کشور مشغول بکار میباشم از حضرتعالی تقاضای راهنمایی در خصوص چگونگی عمل وآماده سازی از نظر ویزیتهای اولیه، تعیین وقت ،همچنین طول درمان ودرصورت امکان حدود هزینه های مرتبط را دارم از وقتی که درجهت پاسخگویی به تقاضای اینجانب صرف میکنید صمیمانه قدردانی مینمایم با سپاس اقتداریان

پاسخ- جهت تعیین وقت ویزیت با مطب تماس بگیرید.بعد از معاینه در مورد روش عمل لازم و هزینه آن با شما صحبت می کنم.

سوال- با سلام . من ۲۹ سال سن دارم .انحراف وتنبلی چشم در دوران کودکی داشتم که در تهران عمل کردم در سن ۵ سالگی .تا سن ۲۴ سالگی از عینک استفاده کردم .شماره عینک یک چشم ۱ ودیگری ۱/۷۵ بود که عینگ رو چند ساله کنار گداشتم .چشم راستم انحرافش مشخصه .ودر زمانی که خسته یا مریض هستم بیشتر مشخصه .الان دو ماهه که باردارم .از زمانی که باردار شدم انحراف چشمم خیلی بیشتر شده واین منو ازار میده . ایا میتونم دوباره عمال کنم وایا این عمل در دوران بارداری امکان داره ؟خواهش میکنم جواب بدین .ممنونم

پاسخ- عمل را باید تا بعد از زایمان عقب اندازید.بعد از زایمان می توان این کار راانجام داد.

سوال- عرض ادب و احترام.اقای دکتر من دختری ۲۲ ساله هستم.بالای چشم سمت چپم بافت چربی بیشتری نسبت به چشم سمت راستم داره که این موضوع باعث کمی تفاوت درچشمانم شده!چشمانم گویا باهم فرق دارن !من شنیدم که عمل زیبایی میتونه چاره ساز باشه .ایا این صحت داره ؟ ایا عمل کم خطری هست ؟ من قصد دارم بزودی برای این عمل زیبایی اقدام کنم. و شدیدا یک دکترخوب برای این کار جستجو میکنم.من ساکن استان البرز هستم.میتونین یک دکتر در تهران یا کرج بهم معرفی کنین ؟دکترخواهش میکنم راهنماییم کنین..خیلی تشکربخاطر راهنمایی های ارزشمندتون.موفق باشید

پاسخ-لازم است معاینه شوید تا بتوان نظر داد. این عمل باید توسط چشم پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک پلک با شد انجام گیرد

سوال- با سلام و خسته نباشید مادر بنده ۸ سال پرش پلک چشم دارد،چند مرحله از بوتاکس استفاده کرده ولی بصورت موقت خوب می شود. اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید با تشکر

پاسخ- درمان قطعی ندارد.بهترین درمان فعلا تزریق بوتاکس است

سوال- سلام من حدود ۵ماه یک شالازیون روی پلک بالا نزدیک بینی زده ماه های اول کوچک بود اما داشت بزرگ می شد پیش پزشک رفتم گفتن کمپرس کن بزرگتر وپهن تر شد ول کردم دوباره به حالت اول در امد ایا من باید عمل کنم ایا عمل پلک رو بد شکل نمی کنه عوا رضش چیه پیش چه متخصصی باید رفت برای جراحی ایا ارایش کردن بدترش مکنه

پاسخ- می توان ان راعمل کرد.عمل از داخل پلک انجام می گیرد که از بیرون برشی ندارد.ارایش کردن باعث بدتر شدن ان نمی شود.

سوال- سلام میخواستم بدونم شما عمل درشت کردن چشم هم انجام میدید؟ میشه عکسای این عمل رو رو سایت بذارید

پاسخ- چنین عملی برای درشت کردن چشم وجود ندارد.

سوال- باسلام خدمت آقای دکترشریف/بنده ۱۹سال سن دارم و۴سال هست که عینک میزنم درضمن نمره چشمم هم دو ونیم ودو و هفتادوپنج هستش/من تاقبل ازعینک چشمام سالم ودرشت وبدون انحراف بودولی طی این مدت چشمام کوچکترودچارگودی چشم وانحرافی که هنگام نگاه به طرفین مشهوده شدم /یکساله که نمره چشمم هم تغییرمحسوسی نداشته/آیا میتونم هم عمل لازک کنم وهم این مشکلات چشمم برطرف بشه؟؟

پاسخ- با عمل لازک شماره چشم را می توانید برطرف کنید که عینک نزنید و مسایل دیگر را خیر.

سوال- من دو سال پیش جراحی نزدیک مخجه داشتم ایا میتوانم. پتاکس پیشانیم بکنم تومور منژیما داشتم

پاسخ-از نظر استفاده از بوتاکس اشکالی ندارد.

سوال- سلام آقای دکتر پدرم ۴۶ سالشه و از رشت پیام میدم bcc زیر پلک چشم سمت راست دارد برای درمان باید چکار کند؟؟؟!!!!! بدون جراحی امکان درمان وجود داره!!؟ اگ جراحی شود اثرش میماند؟؟؟؟

پاسخ-باید عمل شود و بدون عمل راهی ندارد. محل ان بعدا باید ترمیم شود

سوال- سلام از دوران قاعدگی تا کنون سیاهی و کبودی هاله زیر چشم من به شدت بیشتر می شود.هر درمانی رو انجام دادم ولی نشده.راه حلی نداره؟

پاسخ-گاهی اوقات پی ار پی می تواند موثر باشد.ولی راه حل اساسی در حال حاضر ندارد.

سوال- با سلام و عرض خسته نباشید اینجانب مجید ابراهیمی هستم یکی از چشمانم دچار خونریزی شده و می خواستم از شما بپرسم میتوانم بعد از تزریق آواستین به کار خود که حمل بار می باشد ادامه دهم و احتمال برگشت بیماری ام وجود دارد یا خیر ؟

پاسخ- بله.به کار خود می توانید ادامه دهید.در مورد برگشت بیماری با پزشک خود مشورت کنید

سوال- خواستم بپرسم عمل لیزیک با نمره چشم۱چقدر هزینه دارد

پاسخ- در حال حاضر بیشتر عمل لازک انجام می شود که از لیزیک بهتر است و عوارض زیادی نداردو عملی است که ضریب امنیت ان بالا است

سوال- باسلام.آقای دکتر میخواستم لطف کنید در مورد پف زیر چشمی که دار م راهنمایم کنید .البته خیلی زیاد نیست ولی اصلا برام خوشایند نیست هزینه جراحی هم که خیلی بالاست راه دیگه ای نیست که هزینه کمی داشته باشه ؟ضمنا من ۳۹ سالمه .اگه ممکنه هزینه جراحی به روش ملتحمه رو هم برام لطف کنین .با سپاس فراون

پاسخ- عمل پف زیر چشم عملی است موثر که نتیجه ان وقتی از را ملتحمه انجام گیرد بسیار عالی است. در مورد هزینه باید ابتدا معاینه شوید

سوال- باسلام و خسته نباشید آقای دکتر من جوان ۲۰ساله ای هستم ک از فرم چشمام اصلا راضی نیستم خواستم بدونم آیا راهی برای زیبایی چشمی که شبیه چشم افراد چینی است وجود دارد میشه پف پشت چشمشون رو برداشت چقدر هزینه میبره و چه عوارضی داره

پاسخ- با عمل می توان این فرم چینی را تغییر دادو اصلاح کرد.عوارض خاص اگر درست عمل شود ندارد.در مورد هزینه باید ابتدا معاینه شوید.

سوال- دکتر من تصادف کردم وپلک بالاییم پاره و از کار افتاده چند بار هم عمل کردم ولی پلکم حرکت نمی کنه ولبه پلکم هم نامیزونه وچشمم خوب بسته نمیشه وقرنییم خشک میشه ایا این وضعییت من قابل درمان وبهبودی هست یا نه متشکرم

پاسخ- با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالا کار بیشتری نمی توان انجام داد.

سوال- سلام آقای دکتر.من ۴۷ سال سن دارم .پلک پایینم پف داره .می خواستم بدونم اگه از داخل جشم و بدون برش عمل بشم این عمل احتیاج به بیهوشی داره یا یه عمل سرپایی محسوب میشه و آیا جشم ها بسته و پانسمان می شوند.دوره نقاهت جند روزه؟متشکرم

پاسخ- عمل پف زیر چشم را می توان هم با بیحسی موضعی هم با بیهوشی عمل کرد.بعد از عمل چشم ها باز است و پانسمان نیاز نیست ۲ تا ۳ روز استراحت دارد که بعد از ان می توانید کار خود را انجام دهید

سوال- سلام اقای دکتر من خانومم رفته دکتر چشمش را عمل کند گفته اند تنبلی دارد عمل ممکن نیست ایا راه حلی برای عمل چشم دارد ۲-من خودم سال ۱۳۷۸چشمم را عمل لیزیک کرده ام الان دوباره ضعیف شده ایا امکان عمل مجدد وجود دارد باتشکر علی علامه

پاسخ- برای تنبلی چشم هنوز درمانی نیست.در مورد شما اگر ضخامت قرنیه جا بدهد می توانید مجدد عمل کنید.

سوال- با عرض سلام و خسته نباشید جناب دکتر جسارتن یه سوال از شما دارم بنده دختری ۲۰ ساله ام و مژه هایم به تازگی شروع به ریختن کرده و در اصل مژه هایم خیلی خیلی کم پشت است لطفا خواهشا اگر امکان دارد بنده را راهنمایی کنید به نظر شما از چه دارویی میتوانم برای تقویت مژه هایم استفاده کنم ؟؟ لطفا عنایت فرموده و نتیجه را از طیق ایمیل برایم ارسال فرمایید ممنون

پاسخ- می توانید از لوسیون های تقویت مژه استفاده کنید.

سوال- سلام خسته نباشید، ببخشید اقای دکتر کوری مادرزادی درمان دارد یانه؟؟؟

پاسخ- کوری مادر زادی درمان ندارد

سوال- باسلام وخسته نباشید اقای دکتر من ۲۱ سالمه وچنیدن سال پیش چشم چپم گل مزه زد وبعد خوب شد ولی من پیش دکترنرفتم وافتادگی خفیف پلک چشم چپ پیدا کردم وهشت ماه پیش دکتربشارتی دریزد چشمم راعمل کرد ونه تنها اصلا افتادگی خوب نشد بلکه ازدوماه بعد عمل گاهی درد دارم وپیش دکتزهای زیادی در یزد رفتم وخداروشکردرد چشمم بهتر ولی افتادگی خوب نشده میکن نیازی نیست به نظر شمابیایم عمل کنید یاازهمون قطرهٔ نافازولین استفاده کنم لطفا جواب بدید چون ۸ ماه هست که دکترهای زیادی رفتم وخسته شدم

پاسخ- می توانید یک عکس از چشم خود را به ایمیل اینجانب ارسال نماییدbkbf7@yahoo.com

سوال- با سلام آقای دکتر دختری دارم ۲۳ روزه که گوشه داخلی پلک چشم راستش از بالا و پایین به قطرحدود ۳ میلی متر تشکیل نشده است پلک بالا هم مقداری افتادگی از ناحیه وسط چشم دارد آیا اصولا قابل درمان هست و با جراحی برطرف می شود ؟

پاسخ- باید بزرگتر شود تا بتوان بررسی کرد که قابل درمان با عمل است یا خیر

سوال- سلام ببخشیدمزاحمتون شدم،من پسری ۲۰هستم پلک چشمم افتادگی داره،مادرزادی ولی خیلی کم،بادمیگیره،همین بادی ک میگیره خیلی اذیت میکنه،پیش متخصص رفتم میگ بایدعمل بشه،شمانظرتون چیه؟اگ عمله،میشهٔ دکترخوب ازمشهدمعرفی کنید،ممنون ازلطفتون.

پاسخ- در مشهد می توانید به بیمارستان خاتم الانبیائ مراجعه نمایید.

سوال- ببخشید یادم رفت ببرسم جای بخیه هایی که میزنن روی پلک در عمل افتادگی پلک جای بخیه ها میمونه یا اثری ازش نمیمونه

پاسخ- جای بخیه ها بعد از چند ماه از بین می رود.در تبریز می توانید به بیمارستان نیکوکاری مراجعه نمایید.

سوال- با عرض سلام و خسته نباشید…… شما رنگ چشم هم تغییر میدید. آیا امکان انجام این عمل در اهواز هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ- فعلا عمل خوبی در این زمینه وجود ندارد

سوال- سلام حدود دو سال پیش چشم منو جراحی کردین انحرافش رفع شد ولی چشم چپم دید ندارد ایا برای تنبلی چشم راهکاری وجود دارد خدمت شما مراجعه کنم

پاسخ- برای تنبلی هنوز درمانی وجود ندارد

سوال-سلام آیا جراحی گوشه خارجی چشم برای بزرگ شدن چشم ها که اکنون تعدادی از دکترها انجام میدهند در آینده خطراتی را در پی دارد؟ آیا چشمها بعد از جراحی طبیعی و زیبا جلوه خواهد کرد؟من چشمانی ریز دارم نمیدانم این جراحی را انحام بدهم یا نه؟ممنون می شوم شما مرا راهنمایی کنید

پاسخ- این نوع عمل ،عمل استانداردی نیست و مانند چشم طبیعی نمی شود.کمترین مسئله آن این است که در قسمت های خارجی پلک ها مژه وجود ندارد.

سوال-سلام.آقای دکتر میخواستم بدونم آیا میشه چشم یک دفعه دچار افتادگی پلک بشه آخه من چند روزه احساس میکنم که چشم راستم کوچیکتر از چشم چپمه بعد چشم راستم سنگینترم شده و میسوزه نسبت به هوام حساس شده ممنون میشم جواب بدین.با تشکر.

پاسخ- شما به احتمال زیاد دچار الرژی چشم شده اید.به چشم پزشک جهت درمان مراجعه نمایید.

سوال- باسلام…..میخواستم بدونم اینکه میگن نگاه کردن به صفحه موبایل درتاریکی باعث نابینای میشه صحت داره….باسپاس

پاسخ- خیر،نگاه کردن به موبایل باعث نابینایی نمی شود(چه در تاریکی چه در روشنایی)

سوال- باسلام. پدربزرگ من ۶۵ سالشه و مدت ۶ ماه که شدیدا از پلک زدن های مکرر و سوزش چشم واقعا عذاب میکشه طوری که تسلط رانندگی کردن هم نداره.به دکتر مراجعه کردن و تشخیص دادن خشکی چشم دارن وبای عمل سرپایی اقدام به گذاشتن کانال کردن که متاسفانه بدترشدن یک پیش اومدن تهران مجتمع چشم پزشکی نور اونجام گفتن کانال دراومده و مجدد اقدام به گذاشتن کانال کردن ولی اصلا خوب نشده و پلک زدناش اینقدر تندتند و بافشاره که شدیدا نگران کورش کنه. خواهش میکنم راهنمایی کنید

پاسخ- ممکن است ایشان دچار اسپاسم پلک ها باشد که با تزریق داروی بوتاکس دور چشم این حالت برطرف می شود.

سوال- با سلام و خسته نباشید.آیا میتوان با عمل جراحی چشم کوچک را بزرگ کرد؟

پاسخ- خیر.با عمل نمی توان چشم کوچک را بزرگ کرد.

سوال- سلام اقای دکتر. مادربزرگی دارم ۸۰ سال الان حدوده ۱ماهه درد شدید چشم و اشک از چشمش میاد و چشم پزشک گفته مشکل چشمی نداره مربوط به اعصاب و همهٔ داروها تاثیری نداشته از شما راهنمایی می خواستم . ممنون

پاسخ- ممکن است ایشان دچار انسداد مجاری اشکی باشد که باید درمان شود

سوال-سلام،پسری ۲۰ساله هستم،افتادگی پلک دارم مادرزادی بوده اماخیلی کم،پیش متخصص رفتم گف بایدعمل بشه،میشه راهنماییم کنید پلک چپم افتادگی داره وسنگینی میکنه،سوراخ پایین چشمم بازه،بادمیگیره،خیلی اذیت میکنه از۵،۶ساله ک بیشتراذیت میکنه،بدترشده،نظرشماهم عمله؟اگ این نظروداریدمیشه یه جراح خوب معرفی کنیدازمشهد.منتظرپاسختون هستم

پاسخ- در مشهد به بیمارستان خاتم الانبیا مراجعه نمایید.

سوال-باسلام از۵ماه پیش تاکنون چندتوده درپلکم بوجودامده ضمن اینکه تا ۸ماه قبل ازآن جراحی زیبایی پلک انجام دادم توده ها تخلیه شده ولی یکی ازآنها بعدازدوبارجراحی ازبیرون پلک ازبین نمیرود وبرجسته میباشد واقعا نمیدونم چه کنم چون درزیبایی چشمم تاثیرگذاشته ضمنا قبل ازآن چشم پزشک نظرداد چون پلکم کوتاه هست ازداخل پلک نمیشه عمل کرد وانجامش نداد ضمنا قبل پاتولوژی شده وگفته التهاب هست لطفا منوراهنمایی کنیدباتشکر

پاسخ- می توانید توده را باعمل خارج نمایید و جای ان هم اگر درست عمل شود نمی ماند.

سوال- با عرض سلام- دختری دوازده ساله دارم که بر اثر بیماری ms دچار انحراف چشم شده است و دوبینی دارد آیا با عمل جراحی دوبینی او بهبود می یابد آیا احتمال دارد که دوباره انحراف برگشت بخورد

پاسخ- دوبینی در بیماران ms را می توان با عینکهای فشوری برطرف کرد و اکثرا نیاز به عمل ندارند.

سوال-سلام آقای دکتر ، خسته نباشید . خواهر بنده ۲۹ سالشه و از زمان ازدواجش هر ۶ ماه یکبار روی پلک بالایی چشمش گل مژه در میاد و اولش عفونی و خیلی متورمه بعد از استفاده از پماد آنتی بیوتیک و قطره کوچیک میشه و برجستگیش روی پلکش میمونه تا جایی که مجبور میشه جراحی کنه تا به حال ۴ بار گل مژش رو جراحی کرده و آخرین بار جراحیش رو تو کلینیک چشم پزشکی نور بلوار اسفندیار انجام داده و دکترش اطمینان داده که دیگه گل مژه در نمیاره ولی با گذشت تقریبا ۵ ماه دوباره گل مژه دراورده و بعد از یک ماه باز هم یک ضایعه روی پلکش قرار داره ، میخواستم راهنمایی کنید اگه روش دیگه ای هست برای بهبودش و اینکه شماره های مطبتون رو می خواستم، خیلی ممنونم

پاسخ- ایشان نیاز به معاینه دارند.شماره مطب را می توانید در قسمت سایت مشاهده فرمایید

سوال- با سلام جناب دکتر بنده دختری با سن ۳۰ سال هستم که قصد جراحی زیبایی پلک را دارم دو تا سوال از جنابعالی دارم اول اینکه ایا جراحی درمان قطعی برطرف شدن پف پلک می باشد؟ و دوم اینکه هزینه درمانی و طول درمان چقدر است؟ با تشکر آفاق شمیم

پاسخ- پف پلک ها با جراحی کاملا خوب می شودوطول درمان آن ۳ روز اول است.از نظر هزینه باید معاینه شوید تا مشخص شود

سوال- با سلام خانمی ۲۹ ساله هستم که افتادگی پلک دارم . در ضمن پوست چرب دارم و کل صورتم حالت پف دار هست.خط اخم خیلی عمیقی هم دارم.اگر افتادگی پلکم رو درمان کنم – با توجه به نوع پوستم احتمال افتادگی مجدد پلک وجود دارد یا خیر؟و خط اخم پیشانی ام که خیلی عمیق هست رو چطور میتونم درمان کنم ؟

پاسخ- افتادگی پلک در صورتی که عمل شود برگشتی ندارد.بتدریج که سن بالا می رود و پوست شل می شود حدود ۲۰ تا۳۰ سال بعد می توان مجددا عمل کرد

سوال- جناب آقای دکتر بابک باب شریف با سلام من دختری ۳۵ ساله هستم گمان میکنم دچار افتادگی پلک بالا شدم (البته انگار تازه داره شروع میشه ).و میخوام اطلاعاتی راجع به جراحی پلک بدونم که تو سایتتون خوندم .ممنون از مطالب خوبتون . از طرفی میخوام برای اصلاح ضعف بینایی ( با شماره ۱.۵ ) هم اقدام کنم . میخواستم بدونم این دو تا عمل باعث نمیشه چشمم خیلی اذیت بشه ؟ و اینکه کدوم رو اول انجام بدم بهتره ؟ و با چه فاصله زمانی ؟ از طرفی خیلی از دردش میترسم ..یعنی هنوز مطوئن نیستم که جراحی پلک رو انجام بدم یا نه؟ با احترام نسرین

پاسخ- عمل افتادگی با بی حسی موضعی انجام می گیرد که در حین عمل درد ندارید و بعد از عمل هم درد ندارد.در صورتی که بخواهید لیزیک و عمل پلک انجام دهید یک ماه باید بین انها فاصله باشد خوب است و هرکدام اول انجام گیرد فزقی ندارد

سوال- سلام دکتر من قبلا هم مزاحم شما شده بودم فرزند من چهار ماهش است و چشم راستش کو چکتر از چشم چپش است به یک دکتر مراجعه کردم گفت تا یک سالگی خوب می شود و هر دو تا چشم انداره هم میشود فرزندم مشکل افتادگی پلک ندارد و فقط سایز چشم راستش یک میل کوچکتر است به نظر شما فرزندم تا یک سالگی خوب می شود؟

پاسخ- اکثرا بهتر می شوند.

سوال- با سلام و خسته نباشید آقای دکتر یه سوالی از حضورتون داشتم،من حدود ۴ ماهه که چشم راستم رو که میبندم و پلک که میزنم احساس یه شی داخل چشمم میکنم،اولین روزی که چشمم درد گرفت فکر کردم مژه داخل چشمم رفته ولی هرچی تلاش کردم مژه ای بیرون نیومد،چشمم میسوخت و وقتی پلک میزدم درد شدیدی رو احساس میکردم،چند روز با محلول چشمم رو شستشو دادم کمی بهتر شد و دیگه وقتی پلک میزدم چشمم درد نمیکرد ولی وقتی چشمام رو رو هم میزارم و مردمک چشمم رو میچرخونم درد دارم.احساس میکنم پلکم از داخل زخم شده.از شما راهنمایی میخواستم برای درمانش،ضایعه چی میتونه باشه؟ این رو هم خدمتتون بگم که من چشمام ضعیفه و از لنز طبی استفاده میکنم

پاسخ- شما احتمالا دچار الرژی چشمی شده اید که باید درمان شوید.می توانید به چشم پزشک جهت درمان مراجعه نمایید.

سوال- با عرض سلام و خسته نباشیدخدمت شما. حدود ۴ هفته است که از عمل لازک میگذرد،نمره چشم چپ من ۲.۷۵ و چشم راستم هم ۳.۲۵ بود. چشم چپ من تا حدودی بهبود یافته اما چشم راستم همچنان تار است درست مثل زمان قبل از عمل.آیا این طبیعی است؟ ۲روز بعد از انجام عمل یکی از قطره های تجویزی که متأسفانه نمیدونم کدومش بود به جای ۱ قطره ۹ قطره در تاریکی اتاق،چکانده شد.جناب دکتر شریف خیلی نگران هستم لطفاًمرا راهمایی بفرمایید.با تشکر

پاسخ- در صورتی که معاینه شوید و مشکلی نباشد این مسئله طبیعی است و بین ۴ تا ۱۲ هفته خوب می شود ولی اول باید معاینه شوید

سوال- بادرود برشما. بنده در حال حاضر ۲۹ سال سن دارم . چشم چپ بنده هم انحراف دارد و هم تنبلی. شماره چشم راستم هم ۸ دوربین می باشد. برای به دست اوردن دید بهتر عملی هست یا نه ؟ با سپاس

پاسخ – باید معاینه شوید شاید بتوان با لنز داخل چشم  این مشکل را حل کرد البته تنبلی درمانی ندارد.ولی برای اصلاح شماره و انحراف می توان این کار را انجام داد.

سوال- با سلام و عرض خسته نباشید جناب آقای دکتر شریف مادر بزرگ اینجانب حدود ۳ ماه پیش جراحی آب مروارید چشم چپ (به گفته پزشک بدون رسیدن آب مروارید ) که روز اول خوب می دید ولی حالا تاری دید و احتمال دید در حد نور و تشخیص اجسام ونوشته ندارد که چند پزشک همه مراجعه کرده که گفته اند مشکل شبکیه هس که چه دوباره عمل کنیم یا نه باز در دید تاثیر ندارد خواهشمندم راهنمایی کنید خیلی ممنون

پاسخ- اگر مشکل در شبکیه باشد خیلی درمانی ندارد.

سوال- سلام آقای دکتر من۳۳سالمه از خرم ابادو ۱۰ ماه پیش دچار عفونت چشمی ادنو ویروسی شدم قطرههای زیادی استفاده کردم الان یکی از چشام خیلی ورم داره به خصوص صبحهاپلکم خیلی ورم میکنه ویه کم بیرون زده کم کم تا شب ورمش کم میشه.سی تی هم از چشام گرفتم گفتن مشکلی ندارم هر چشم پزشکی از خرم آباد که مراجعه میکنم میگن مشکلی نداری ولی واقعا مشکل دارم تو رو به خدا قسم میدم کمکم کنید چکار کنم به کدوم دکتر مراجعه کنم اعصابم خورد شده

پاسخ- این مشکل را می توان با عمل برطرف کرد.

سوال- با سلام وخسته نباشد.مزه هام بر اثر بلفاریت ریخته مخصوصا چشم چپم.ایا داروی لاتانوپرست واقعا باعث تحریک موهای مزه و ابرو میشه. ایا فقط روی لبه پلکها زده میشه..میترسم کاشت مزه بکنم چون میگن بلفاریت عود میکنه در حال حاضر قطره بلفارول وپماد کورتنیل مصرف میکنم ولی مزه چشم چپم بر نمیگرده.با تشکر

پاسخ- شما باید معاینه شوید تا علت ان دقیقتر مشخص شود

عمل افتادگی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی پف زیر چشم

جراحی اصلاح انحراف چشم

عمل لیزیک

عمل لازک و پی‌آرکی

لیفت ابرو و پیشانی

تزریق بوتاکس و ژل

چشم مصنوعی

بیماری حدقه

لنز چشمی

درمان آب مروارید

درمان مشکلات مجاری چشم

عمل افتادگی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی پف زیر چشم

جراحی اصلاح انحراف چشم

عمل لیزیک

عمل لازک و پی‌آرکی

لیفت ابرو و پیشانی

تزریق بوتاکس و ژل

چشم مصنوعی

بیماری حدقه

لنز چشمی

درمان آب مروارید

درمان مشکلات مجاری چشم

تهران، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک ۳۱، ساختمان پزشکان مرجان، طبقه پنجم

۰۲۱-۸۸۸۸۲۹۰۶

جهت گرفتن وقت قبلی با مطب تماس بگیرید

یکشنبه: ۱۶ الی ۱۹

سه‌شنبه: ۱۶ الی ۱۹

چهارشنبه: ۱۱ الی ۱۳

وضعیت دید بعد از عمل آب مروارید به عوامل متعددی بستگی دارد که در رأس آن سالم بودن شبکیه و قرنیه است، اگرشبکیه مانند عدسی چشم دچار تغییرات ناشی از سن نشده باشد معمولاً دید بعد از عمل خوب خواهد بود.

در هنگام عمل آب مروارید عدسی کدر شده بیمار، با یک عدسی مصنوعی تعویض می‌شود، اگر قدرت لنز مصنوعی که محاسبه‌ی آن توسط کامپیوتر مخصوصی صورت می‌گیرد و پزشک در محاسبه آن نقشی ندارد، درست محاسبه شده باشد و سایر قسمت‌های چشم نظیر قرنیه، شبکیه و عصب چشم سالم باشند، شخص می‌تواند دور را بدون عینک به خوبی ببیند ولی برای نزدیک باید عینک بزند.

انحراف چشم انواع مختلف دارد در مورد انحراف چشم به داخل، اگر با استفاده از عینک انحراف ازبین رفت عمل جراحی نباید انجام شود ولی اگر عینک تجویز شد و انحراف اصلاح نشد یا کمی اصلاح شد، باقیمانده انحراف، باید عمل شود در این نوع انحراف بعد از ۶ ماهگی بهترین زمان عمل است. در مورد انحراف چشم به خارج بهترین زمان عمل معمولا سن ۷ یا ۸ سا لگی است. چون اطلاعاتی که داده‌اید کامل نیست باید کودک شما را معاینه کنم تا جواب دقیق‌تری بدهم.

در هیچ جای دنیا هیچ جراحی نمی‌تواند ادعا کند نتایج عمل جراحی ۱۰۰% موفقیت آمیز خواهد بود زیرا نتیجه عمل به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از آنها جراح وتجربه جراح است البته باید اذعان کرد هر چه تجربه و دانش جراح بیشتر باشد نتایج عمل جراحی بهتر و درخشان‌تر خواهد بود.

با عمل جراحی روی چشم‌ها می‌توان سرکج گرفتن را اصلاح کرد و شاید لرزش چشم‌ها به صورت مختصر بهتر شود، ولی نمی‌توان لرزش چشم‌ها را بطور کامل از بین برد.

پرسش و پاسخ انحراف چشم

در حقیقت، فرزند شما دو نوع بیماری دارد یکی انحراف چشم و دیگری تنبلی چشم و درمان هر کدام با هم متفاوت است. عمل جراحی، انحراف چشم را از بین می‌برد ولی مستقیماً اثری روی بهبودی تنبلی چشم ندارد و برای درمان تنبلی چشم باید به بستن چشم ادامه دهید.

واقعیت این است که اگر متوجه شویم که تنبلی چشم از کی شروع می‌شود، بهترین زمان درمان تنبلی نیز از همان روز شروع می‌شود ولی عملاً این کار امکان‌پذیر نمی‌باشد بنابراین هر چه بیماری زودتر تشخیص داده شود و درمان زودتر شروع شود نتیجه بهتری به دست می‌آید.

نوعی مایع در داخل چشم جریان دارد که زلالیه نامیده می‌شود، مایع زلالیه از سلول‌های مخصوصی در داخل چشم ترشح می‌شود و از مجاری مخصوصی خارج می‌گردد، خداوند متعال جریان مایع زلالیه را چنان تنظیم فرموده که این مایع دو کار مهم انجام می‌دهد، یکی تنظیم فشار داخل چشم و دیگری تغذیه قسمت‌هایی از عناصر داخل چشم. میزان ترشح مایع زلالیه و میزان خروج آن از چشم معمولاً یک نسبت ثابت است اگر به هر دلیلی میزان خروج مایع زلالیه کم شود، فشار چشم بالا رفته وآب سیاه بوجود می‌آید.

آب مروارید و آب سیاه هر دو باعث کاهش دید می‌شوند ولی وقتی آب مروارید عمل شود اگر قسمت‌های دیگر چشم سالم باشد معمولاً دید به وضع سابق بر می‌گردد ولی در آب سیاه آن مقداری از بینایی که از بین رفته، بعد از عمل معمولاً دیگر بر نمی‌گردد و نقصان بینایی دائمی است، البته باید توجه داشت اگر آب مروارید خیلی برسد می‌تواند به آب سیاه تبدیل شود.

میزان انحراف چشم را که با عمل روی یک چشم می‌توان اصلاح کرد، حدود ۵۰ واحد است و معمولاً برای اصلاح انحراف چشم زیادتر باید هر دو چشم تحت عمل جراحی قرار گیرند. خوشبختانه اخیراً اینجانب یک روش جراحی منحصر به فرد ابداع کرده ام که تا ۹۰ واحد انحراف را می‌توان با عمل روی یک چشم اصلاح نمود.

مجموعه قرنیه و عدسی چشم، مثل یک عدسی محدب به گونه ای عمل می‌کنند که تصویر اشیاء روی لکه زرد در شبکیه بیفتد، دراینصورت تصویر اشیاء واضح دیده می‌شود. در کسانیکه عینک دارند معمولاً بدون کمک عینک، تصویر روی لکه زرد نمی‌افتد بنا براین تصاویر تار دیده می‌شوند. در این بیماران با محاسباتی که انجام میشود، میزان تحدب یا انحنای قرنیه را با استفاده از لیزر بگونه ای تغییر میدهیم تا بدون استفاده عینک و یا لنز تصویر واضح روی شبکیه بیفتد.

واقعیت این است که زمینه ارثی دقیقی به اثبات نرسیده ولی در بعضی موارد زمینه ارثی و خانوادگی نقش دارد چنانکه افرادی که دچار انحراف چشم هستند، فرزندانشان بیشتر درمعرض انحراف چشم قرار دارند.

علاوه بر زمینه ارثی و خانوادگی، کودکان نارس، کودکانی که به دنبال زایمان سخت متولد می شوند، کودکانی که در هنگام تولد دچار اختلال تنفسی می‌شوند، کودکانی که در هنگام تولد دیر گریه می‌کنند، کودکانی که دچار عیوب انکساری بالا هستند، کودکانی که دچار اختلال تکامل هستند در معرض انحراف چشم قرار دارند.

اشک‌ریزش علت‌های مختلفی دارد ولی هیچگونه ارتباطی بین اشک‌ریزش و آب مروارید و یا آب سیاه در بزرگسالان وجود ندارد، شایع ترین علت اشک‌ریزش، اختلال در سیستم ترشحی اشک و یا اختلال در مجرای اشکی است.

در مراحل اولیه خیر ولی اگر آب مروارید خیلی پیشرفته، و به قول معروف خیلی رسیده شود می‌تواند باعث بروز آب سیاه گردد.

در زمان های قدیم که روش های عمل جراحی متفاوت بود و برای اینکه عارضه حین عمل کمتر باشد و امکان خارج کردن عدسی کدر شده (آب مروارید) بطور کامل میسر گردد، می‌بایست صبر کنیم تا آب مروارید کاملاً برسد، اما امروزه که روشهای پیشرفته بوجود آمده، زمان عمل جراحی بر حسب نیاز شغلی بیمار تعیین می‌گردد، مثلاً کسی که شغلش رانندگی است و نیاز به دید دقیق دارد، هر زمان که اختلال دید بیمار با عینک قابل اصلاح نباشد باید عمل شود. البته باید توجه داشت با روشهای جدید اگر آب مروارید خیلی برسد احتمال عوارض جراحی حین عمل بیشتر است.

تنبلی چشم یک اختلال تکاملی است. راههای بینایی از شبکیه چشم شروع می‌شود و به قسمتهای پشتی مغز ختم می‌گردد، وقتی کودک متولد می‌شود این قسمت‌ها وجود دارد ولی باید تحریکات صحیح بینایی صورت گیرد تا راهها و سیستم بینایی تکامل پیدا نماید، هرچیزی که مانع ایجاد تصویر صحیح و واضح در چشم گردد، مانند انحراف چشم و نمره عینک بالا، می‌تواند باعث ایجاد تنبلی چشم شود. این بیماری قابل درمان است.

بعضی از انواع آب مروارید می‌تواند جنبه ارثی و مادرزادی داشته باشد و در کودکی بروز نماید ولی معمولاً آب مروارید به علت افزایش سن بوجود می آید، البته در بعضی خانواده‌ها آب مروارید در سنین کمتری مثلاً ۴۰ سالگی بوجود می آید.

عدسی چشم یکی از عناصر اصلی و مهم برای دیدن می‌باشد این عدسی که کروی و شفاف است با تغییر انحنای خود تصویر واضح را همیشه روی لکه زرد قرار می‌دهد، با افزایش سن یا علت‌های دیگر مثل ضربه، عدسی شفافیت خود را از دست می‌دهد و کدر می‌شود و به اصطلاح آب مروارید بوجود می‌آید. وقتیکه آب مروارید خیلی کدر شود و به اصطلاح برسد، رنگ صدفی شبیه مروارید به خود می‌گیرد، به همین دلیل آن را آب مروارید نامیده‌اند.

بعضی از انواع انحراف چشم با استفاده از عینک کاملاً از بین می‌رود، در این بیماران راهی به جز استفاده از عینک یا لنز وجود ندارد و عمل جراحی گاه باعث عوارض جبران ناپذیر می‌گردد.

انحراف چشم و تنبلی چشم دو بیماری جدا از هم هستند و عمل جراحی فقط انحراف را از بین می‌برد. البته وقتی چشم‌ها صاف شوند ممکن است درمان تنبلی چشم (که بستن چشم سالم روش رایج آن است) نتیجه بهتری دهد.

در زمان‌های بسیار دور که مردم این گونه نقص‌ها را خدادادی می دانستند و افراد نیز به ظاهر خودشان اهمیت نمی دادند، شاید عمل جراحی جنبه زیبایی داشت، اما امروزه که بچه‌ها از سنین کودکی به ظاهر خود اهمیت می‌دهند و به دلیل داشتن انحراف، منزوی و پرخاشگر می شوند و از نظر روحی و روانی دچار آسیب می شوند، عمل جراحی هم جنبه زیبایی ظاهر دارد هم جنبه درمانی مسائل روحی و روانی کودک و والدین او را دارد.

در روش‌های جراحی آب مروارید که ۳۰ سال قبل انجام می‌شد، آب مروارید می‌بایست کاملاً دید بیمار را کاهش می داد تا عمل جراحی بهتر انجام شود و عوارض کمتری داشته باشد. اما امروزه چون روش‌های عمل جراحی کاملاً متفاوت‌اند، زمان عمل جراحی به دو چیز مربوط می شود: ۱- نیاز بیمار به بینایی بهتر. ۲- بعضی موارد خاص که به علت شکل خاص چشم بیمار ممکن است زمینه آب سیاه وجود داشته باشد (معمولاً تعداد کمی از بیماران این گونه هستند) و فقط اگر کاملاً آب مروارید برسد خطر آب سیاه هم خواهد داشت. بنابراین اگر مادر از دیدش راضی است و چشمش شرایطی ندارد که آب سیاه عارض شود، تا هر زمان که دید خوب و قابل قبول از نظر خودش داشته باشد می تواند صبر کند. البته بینایی یکی از نعمت های بزرگ الهی است و به تجربه دیده‌ایم که وقتی بیماری عمل می شود و دید خوب پیدا میکند تاثیر بسیار زیادی در شرایط روحی روانی او بوجود می‌آید و شادی زندگی او بیشتر می شود.

ناخنک در حقیقت قسمتی از بافت ملتحمه‌ی چشم است که به صورت مثلثی (سه گوش) در طرف داخل روی سیاهی چشم (قرنیه) را می‌گیرد و حتی بعضی اوقات آنقدر پیشرفت می‌کند که باعث کاهش دید می‌شود. در بعضی اوقات ناخنک در خارج سیاهی چشم (قرنیه) هم بوجود می‌آید.

معمولاً حدود ۱۰% افراد به ناخنک مبتلا می‌شوند، مهمترین علت آن زمینه‌ی خانوادگی، آفتاب، محیط‌های دارای گرد و غبار و گرما است.

خیر ناخنک بدخیم نیست، ولی در مواردی که چند نوبت عمل شود و مجدد عود نماید، ممکن است که به طرف بدخیمی برود.

ناخنک با دارو از بین نمی رود و تنها راه درمان آن جراحی است، البته اخیراً مقالاتی منتشر شده که احتمال دارد بتوان بعضی از انواع ناخنک‌های کوچک را با درمان دارویی از بین برد، ولی این روش هنوز در مرحله‌ی تحقیقاتی است.

ناخنک اگر در حالت التهابی و تحریک کننده نباشد دارو تأثیر چندانی ندارد، ولی معمولاً کسانیکه ناخنک پرخون، برجسته و ملتهب دارند باید حتماً درمان دارویی را جهت درمان التهاب و تحریک دریافت کنند.

معمولاً از قطره‌های اشک مصنوعی، پمادهایی که جنبه نرم کننده دارند، قطره‌های آنتی‌بیوتیک و قطره‌های کورتن با قدرت خفیف که کورتن را باید برای مدت بسیار کوتاه استفاده کرد.

استفاده از عینک آفتابی استاندارد (UV 400)، پرهیز از حضور در آفتاب‌های شدید، پرهیز از محیط‌های گرم و دارای گرد و خاک.

زیبایی: استفاده از بوتاکس در زیبایی برای رفع چین و چروک پیشانی، اطراف چشم، خط اَخم و یا تیک‌های عصبی اطراف چشم است که به صورت سرپایی انجام می‌دهم.

درمانی: ۱. استفاده از بوتاکس در درمان انحراف‌های چشم به خصوص بعد از تصادف و یا انحراف‌های مادرزادی زیر یکسال است که این موارد را در اتاق عمل تزریق می‌کنیم. ۲. استفاده از بوتاکس در درمان میگرن که در مطب انجام می‌دهم.

 

نحوه تزریق بوتاکس در اطراف چشم و پیشانی بسیار مهم است، از طرف دیگر میزان واکنش بدن افراد در مقابل مقدار تزریق یکسان نیست، به همین دلیل ممکن است در مواردی که تزریق توسط افرادی غیر از متخصصین چشم انجام شود، اثر بوتاکس به عضلات چشم سرایت کرده و باعث دوبینی می‌شود. متأسفانه باید صبر کرد تا اثر دارو از بین برود. در مواردیکه دوبینی آزار دهنده باشد می‌توان به طور موقت از عینک‌های منشوری استفاده کرد.

بله، از بوتاکس در درمان بیماری‌های مختلف مانند درمان میگرن نیز استفاده می‌شود و بیمار احساس رضایت‌مندی شدیدی دارد؛ به این ترتیب که در نقاط معین و مشخصی از سر، تزریق بوتاکس را در مطب انجام می‌دهم و البته باید توجه داشت مانند بقیه موارد زمان اثر آن در بیماران مختلف از ۴۸ ساعت تا حداکثر دو هفته بعد از تزریق متفاوت است.

بین ۲ تا ۶ ماه زمان تأثیر بوتاکس برای درمان میگرن متغییر است و البته این درمان باید تکرار شود.

لیزیک برای کسانیکه شماره عینک مثبت دارند (دوربین هستند)، بهتر است در سنین بالای ۳۵ سال انجام شود. و اگر در این سنین انجام شود، معمولاً هم نمره عینک اصلاح می‌شود، هم انحراف از بین می‌رود.

در این زمینه نظرات مختلفی وجود دارد. اگر نمره عینک منفی (نزدیک بین) و شماره آن زیر ۳ باشد و یکسال ثابت بماند، از ۱۹ سالگی به بعد قابل عمل کردن است. ولی اگر شماره بالا باشد، بهتر است در سنین بالای ۲۱-۲۲ سالگی عمل شود مشروط به اینکه یکسال نمره عینک ثابت بماند.

دستگاهی که برای انجام لیزر به کار برده می‌شود در هر دو روش یکی است، در روش لیزیک با استفاده از دستگاه‌های مخصوص و یا یک نوع خاص لیزر به نام FemtoSecond ضخامت قرنیه به دو نیمه برش داده می‌شود به نحوی که نیمه جلویی آن به حالت لولا به نیمه پشتی متصل باقی بماند، سپس روی نیمه پشتی را با لیزر تراش داده و در آخر نیمه جلویی دوباره به حالت اولیه بازگردانده می‌شود. ولی در لازک، لایه بسیار نازکی از روی قرنیه برداشته و سپس با دستگاه لیزر قرنیه را تراش داده و با استفاده از لنزهای تماسی قرنیه پانسمان و اجازه داده می‌شود تا لایه‌ای که برداشته شده ترمیم گردد.

این بیماران باید ابتدا از نظر بیماری‌های مغزی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورتیکه از نظر مغزی مشکلی نداشته باشند با استفاده از تزریق بوتاکس در نقاط معینی از اطراف چشم، درمان می شوند؛ باید توجه داشت که مانند سایر موارد درمان با بوتاکس اثر آن بین ۲ تا ۶ ماه می باشد و برای ادامه‌ی درمان باید تزریق را تکرار کرد.

پرسش و پاسخ انحراف چشم

اصطلاح آب مروارید کاملاً رسیده، مربوط به روش‌های درمانی بسیار قدیم (حدود ۴۰ سال قبل) است که در آن زمان برای نتیجه‌ی بهتر و عارضه‌ی کمتر وقتی عمل انجام می‌گرفت که دید بیمار به حداقل می رسد، ولی امروزه زمان عمل را دو عامل تعیین می کند:

* مثلا کسی که باغبان است (دید دقیقی نمی‌خواهد) می‌تواند تا وقتی که کاهش دید زیاد پیدا کند صبر کند ولی کسی که راننده و یا دبیر می‌باشد (دید خوب می خواهد) حتی زمانی که کاهش دید او فقط به ۷/۱۰ تا ۸/۱۰ رسیده باشد می‌تواند عمل جراحی آب مروارید انجام دهد.

باید مشخص شود، پدر شما مشمول کدامیک از موارد فوق است پس از مراجعه به مطب و معاینه، ایشان را راهنمایی خواهم کرد.

هر جراح بر اساس دانش و تجربیات خود توصیه‌هایی به بیمار خود می‌کند ولی معمولاً غالب جراحان تا یک ماه بعد از عمل به بیمار خود دارو می‌دهند.

معمولاً محل ورود دستگاه جراحی آب مروارید به داخل چشم مدت‌ها تا حدودی ناهموار است، برای همین بیمار احساس جسم خارجی می کند، ولی در هر صورت لازم است به پزشک معالج مراجعه نماید تا نکته دیگری نباشد.

خیر، فقط وقتی آب مروارید خیلی رسیده باشد که باعث تنگ شدن زاویه‌ی چشم (محل خروج مایع زلالیه) گردد خطر آب سیاه بوجود می آید. البته بعضی افراد ممکن است آب سیاه همراه آب مروارید داشته باشند بدون این که هیچ گونه ارتباطی بین آن‌ها باشد.

خیر، تا زمانی که بتوان آن را با دارو کنترل کرد، عمل ضرورت ندارد.

به دولیل برای معاینه کودکان قطره ریخته می‌شود:    ۱. مردمک باز شود تا معاینه عدسی و شبکیه (انتهای چشم) کودک بهتر و دقیق‌تر شود.    ۲. شماره واقعی عینک کودک مشخص شود؛ بخصوص در بیمارانی که انحراف چشم دارند، لازم است که شماره واقعی عینک مشخص شود تا بر مبنای آن تصمیم‌گیری گردد.

در آفتاب و حتی محیط ابری به علت وجود اشعه ماورابنفش تا ۶ ماه عینک دودی باید زده شود در غیر اینصورت احتمال کدورت قرنیه افزایش پیدا می‌کند. در محیط‌های بسته نیز تا زمانی که بیمار احساس کند چشمش به نور حساس هست، باید از عینک دودی استفاده کند.

بر حسب نوع عمل متفاوت است، البته معمولاً جراحان بر اساس تجربه خود دستورات متفاوتی می‌دهند؛ ولی برای عمل‌های جراحی مجرای اشکی و پلک ۳-۴ روز، آب مروارید ۴-۵ روز و برای لازک، بعد از برداشتن لنزی که به عنوان پانسمان از آن استفاده شده، بیمار می‌تواند استحمام کند.

بله، معمولاً تا ۴۸ ساعت بعد از عمل، بیمار احساس می‌کند که داخل چشمش شن یا خورده شیشه ریخته‌اند و این احساس در افراد مختلف متفاوت است و همچنین بیمار در این مدت، آبریزش و سوزش نسبتاً زیاد دارد.

تورم پلک همراه با قرمزی که وسط آن یک برجستگی مثل عدس وجود دارد شالازیون نامیده می‌شود. این برجستگی معمولاً درد خفیف و یا حتی در مواردی بدون درد است و علت آن تجمع چربی در غدد اشکی لبه‌ی پلک‌ها می‌باشد. این بیماری بدون خطر است و درمان آن کمپرس آب گرم و تجویز دارو توسط پزشک است و در صورتیکه با درمان دارویی بهبود نیابد جراحی لازم است که از طرف داخل پلک صورت می‌گیرد و گاهی بدون درمان خودبخود خوب می‌شود.

عفونت حاد غدد اشکی لبه‌ی پلک که باعث درد شدید، قرمزی و تورم پلک می گردد. این بیماری نسبتاً خطرناک است و باید بصورت اورژانسی درمان گردد وگرنه ممکن است عفونت به حدقه چشم سرایت کرده و عوارض جبران ناپذیری بوجود آورد.

هر دو بیماری در غدد ترشحی چربی اشک در لبه‌ی پلک‌ها بوجود می‌آیند ولی عامل آن متفاوت است،  در مورد شالازیون بسته شدن دهانه غدد ترشحی چربی اشک در نتیجه تورم آن باعث بروز علایم می شود و بیماری بدون خطر است. عامل گل مژه غفونت میکروبی است که در غدد ترشحی چربی اشک لبه پلک ها بوجود می آید و خطرناک است و باید به صورت اورژانسی درمان گردد.

خیر دارویی وجود ندارد، چون عوامل ایجاد عینک عبارتند از انداره کُره چشم، نوع تحدب قرنیه و عدسی چشم که داروها روی هیچ کدام اثر نمی‌کند.

البته اخیراً مطالعاتی انجام شده که در کسانی که نزدیک بینی پیشرونده دارند، تجویز دارویی بنام آتروپین می‌تواند در بعضی افراد سالانه حدود ۵/. نمره از پیشرفت شماره عینک جلوگیری کند. یعنی اگر فردی سالیانه ۲ نمره به شماره عینکش افزوده می‌گردد با تجویز داروی فوق حدود ۱/۵ نمره به عینک اضافه می‌شود، توجه داشته باشید که این به معنی کاهش نمره عینک نیست.

 

تا حدودی بله، امروزه ثابت شده کودکانی که در محیط های بسته مانند آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند و ار نور خورشید بی‌بهره هستند احتمال بوجود آمدن عینک نزدیک‌بینی بیشتر است. به همین دلیل توجه می‌شود که حتی الامکان روزانه کودکان را به فضای باز و جایی که نور خورشید وجود دارد ببرند تا احتمال عینکی شدن کمتر گردد.

در پزشکی صد در صد وجود ندارد. اگر پسر شما از نظر قرنیه و شبکیه (پرده چشم) سالم باشد و عینک مناسب (در صورت لزوم) را استفاده کند غالباً با بستن نتیجه خوب گرفته می‌شود. اگر بعد از ۶ تا ۹ ماه از شروع بستن هیچگونه پیشرفتی در وضعیت بینایی کودک ایجاد نشود معمولاً دیگر بستن چشم نتیجه بخش نخواهد بود ولی اگر نتیجه گرفته شود باید تا سن ۱۰ تا ۱۲ سالگی، بستن ادامه یابد.

 

تنبلی چشم یک اختلال تکاملی است، مثالی می‌زنم: کودکی که متولد می‌شود دست دارد ولی نمی‌تواند چیزی بگیرد، پا دارد اما نمی‌تواند راه برود و …، گذشت زمان و تحریک دائم، عوامل موثر در تکامل اعضای بدن را فعال می‌کند. برای اینکه تکامل چشم صورت بگیرد باید تصویر اشیا خیلی دقیق و صحیح در شبکیه (پرده چشم) بیفتد و عصب بینایی آن را به مغز مخابره کند تا مغز فعال شده و اشیا را بشناسد. در کودکانی که تنبلی چشم دارند تصویر واضح روی شبکیه چشم نمی‌افتد و در نتیجه تکامل صورت نمی‌گیرد. با بستن چشم در حقیقت تصویر واضح روی شبکیه چشم می‌افتد و مغز وادار می‌شود برای شناسایی اقدام کند و تکامل بینایی اتفاق بیفتد.

 

هرگاه برای اصلاح چروکیدگی و افتادگی پلک به جای جراحی از دستگاه پلکسر استفاده شود پلکسر بلفارو پلاستی گفته می‌شود.

کسانی که چین‌های پلکی کمی دارند و هنوز برای جراحی زیبایی پلک، جوان هستند. کسانی که دارای افتادگی پوست پلک هستند ولی هنوز این افتادگی به اندازه‌ای نیست که بتوان جراحی کرد.

بله، برای کاهش چین‌های پنجه کلاغی دورچشم و بالا کشیدن گوشه ابروها نتایج خوبی دارد.

بازدید امروز : 469 – بازدید کل : 473895 – بروزرسانی : ۱۳۹۹-۰۶-۱۶

بیماری انحراف چشم، یکی از بیماری هاییست که جزو عیوب انکساری محسوب نشده و این بیماری مربوط به عضلات چشم می باشد و قطعا با عمل لیزیک بهبود نخواهد یافت. اما جای نگرانی نیست چون با دیگر روش ها که در این گزارش آمده است، قابل درمان می باشد.

تنبلی چشم یکی از بیماری های شایع در میان کودکان است. بهترین راه برای جلوگیری از تنبلی چشم مراجعه به پزشک و درمان به موقع آن می شود. با شناخت علائم تنبلی چشم و عوارض تنبلی چشم و روش های تشخیص بیماری تنبلی چشم و روش جلوگیری از تنبلی چشم چشمانی سالم را به کودکان خود هدیه دهید.

انحراف چشم نوعی بیماری چشم است که چشم ها حالت نامتقارنی نسبت به هم دارند و زاویه ی دید چشمها با هم متفاوت است. امکان دارد که این انحراف دو چشم از هم، همواره قابل مشاهده باشد و یا برخی اوقات والدین انحراف چشم کودک را مشاهده کنند، برای مثال زمانی که کودک خسته است و یا زمانی که کودک به وسیله ای در فاصله ی نزدیک نگاه میکند. استرابیسم در اطفال مشکل نسبتا شایعی است ولی این امکان هم وجود دارد که ر سنین بالاتر نیز این بیماری بروز پیدا کند.استرابیسم امکان دارد که از بدو تولد وجود داشته باشد و یا در سالهای رشد کودک نمود پیدا کند. در بیشتر موارد علت این بیماری ناشناخته است و همچین در خانواده ای که این بیماری وجود دارد امکان دارد به شکل موروثی منتقل شود. اکثرا تشخیص این بیماری بین سنین 1 تا 4 سالگی است و ابتلا پس از سن 6 سالگی بسیار نادر است اما این نکته حایز اهمیت است که کودک در هر سنی که باشد، اگر علایمی مبنی بر استرابیسم مشاهده نمودید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

انواع انحراف چشم(استرابیسم)

توصیه میکنیم فرزند خود را در دوران شیرخوارگی و پیش از مدرسه نزد متخصص چشم برده و اگر در خانواده فردی وجود دارد که دچار بیماری انحراف چشم و یا سابقه ی آمبلیوپی باشد، این معاینات باید در دوره های بیشتر و با دقت بیشتری انجام شود. در نوزادان تشخیص به علت داشتن بینی پهن و چین پوستی داخل پلک، کمی دشوار است و بهتر است که توسط متخصص معاینات انجام شود تا استرابیسم واقعی یا کاذب تشخیص داده شود.

پرسش و پاسخ انحراف چشم

هدفهای اصلی عمل جراحی استرابیستم یا انحراف چشم این است که بیمار دید دوچشمی خود را داشته باشد و همچنین از نظر ظاهری نیز دید مستقیم داشته باشد. پس از معاینه ی دقیقی که پزشک انجام می دهد، بنابر تشخیص میتواند یک و یا چند روش درمانی را همزمان و یا با تفاوت زمانی انجام دهد.

در هیچ کدام از عمل های جراحی انحراف چشم کره ی چشم از محل خود خارج نشده و برشی بر روی بافت چشم ایجاد میشود و بنابر تشخیص پزشک دسترسی به عضلات مورد نظر انجام میشود. در عمل جراحی کودکان و اطفال بیهوشی ضروری است اما در بزرگسالان با بی حسی موضعی عمل جراحی صورت میگیرد.

سیر بهبودی در این عمل جراحی سریع است و معمولا بیمار پس از چند روز میتواند به فعالیتها ی روزمره ی خود بپردازد و بنا به تشخیص پزشک شاید نیاز باشد که بیمار از عینک و یا منشور نیز استفاده نماید.

مانند بسیاری از عمل های جراحی عوارضی مانند عفونت و خونریزی در این عمل وجود دارد، عمل جراحی انحراف چشم معمولا بی خطرترین و موثرترین روش درمانی است و در عین حال هیچ وقت جایگزین کاملی برای عینک و یا آمبلیوپ درمانی نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انحراف چشم می توانید به سایت دکتر پورمازار و همینطور می توانید برای درمان انحراف چشم و درمان دیگر مشکلات بینایی خود می توانید به مطب دکتر پورمازار که در صفحه “تماس با ما” آن درج شده است مراجعه کنید.

تنبلی چشم یکی از معضلاتی است که باعث شده است بیشتر افراد از تاری دید رنج ببرند. تنبلی چشم یا آمبولی از دوران کودکی ایجاد شده و قابل درمان می باشد.

یکی دیگر از روش های جدی درمان عیوب انکساری عمل لازک چشم می باشد که با انجام این عمل جراحی از شر عینک های طبی خلاص خواهید شد.

لنز طبی یک انتخاب مناسب برای کسانی است که دارای عیوب چشمی هستند، لنز طبی برای عارضه هایی مانند نزدیک بینی و دوربینی، آستیگماتیسم و قوز چشم کاربرد دارد. در این مقاله به تعریف لنز طبی و همچنین انواع لنز طبی می پردازیم . 

نزدیک بینی، دوربینی، آستیگمات و پیرچشمی جزء عیوب انکساری چشم هستند. عمل لیزیک چشم یکی از روش های رفع عیوب انکساری چشم است. اما انحراف چشم مربوط به عضلات چشم است که با عمل لیزیک چشم درمان نمی شود. انحراف چشم ممکن است در کودکی یا بزرگسالی برای فرد رخ دهد، اما جای نگرانی نیست. انحراف چشم قابل درمان است.

انحراف چشم یا استرابیسم به عنوان یک مشکل چشمی باید درمان شود. این مشکل مربوط به ناهمگونی چشم‌ها نسبت به یکدیگر است. در این مشکل چشم سالم نگاه رو به جلو دارد اما چشم دیگر به جهات مختلف داخل، خارج، بالا و پایین می‌چرخد. زمانی که انحراف وجود دارد یکی از چشم‌ها به سمت داخل یا خارج می‌چرخد در نتیجه از جایگاه اصلی خود خارج می‌شود بنابراین چشم دیگر فعالیت بینایی نخواهد داشت یعنی مغز تصویر آن چشم را حذف می‌کند و این مساله موجب تنبلی چشم یا آمبولیوپی می‌شود و به همین دلیل در انحرافات چشم علاوه بر عینک، از درمان بینایی استفاده می‌کنیم زیرا هر چه تنبلی چشم درمان شود، کمک می‌کند که مشکل انحراف چشم حل شود.

پرسش و پاسخ انحراف چشم

دلیل اصلی انحراف چشم متاسفانه مشخص نیست. آنچه واضح است این است که انحراف چشم ناشی از عدم هماهنگی دو چشم در حرکت است. برخی از کودکان در بدو تولد انحراف چشم دارند که به بیماری انحراف چشم در کودکان می نامند . اما فرد بزرگسال نیز می‌تواند دچار مشکل انحراف چشم شود. دیابت، بیماری تیروئید، بیماری میاستنی گریویس، تومور مغزی،ضربه به سر، حوادث عروقی مغز در زمینه دیابت یا فشار خون، سکته مغزی و گاهی اوقات عوارض جراحی چشم (مثلاً عمل آب مروارید) یا عمل اطراف چشم از دلایل اصلی انحراف چشم در بزرگ‌سالی هستند.

عمل لیزیک چشم برای درمان عیوب انکساری چشم به کار می رود. پزشک معالج بعد از تشخیص نوع عیب چشم، تشخیص می دهد که کدام روش برای رفع عیب مناسب است. با اندازه گیری قرنیه اگر ضخامت قرنیه مناسب باشد، جراح چشم پزشک تصمیم به عمل لیزیک چشم می گیرد. عمل لیزیک چشم با لیزر انجام می شود. جراح با لیزر لایه ای از قرنیه را برش داده و قرنیه ی زیر آن را با لیزر تغییر شکل می دهد. در عمل لیزیک چشم لایه ی برش داده شده از قرنیه جدا نمی شود بلکه بعد از تغییر شکل قرنیه و اصلاح عیوب انکساری چشم بیمار، مجدداً روی قرنیه قرار می گیرد تا التیام یابد. عمل لیزیک چشم دوره ی درمان کوتاهی دارد و بیمار در مدت کوتاهی با مصرف دارو می تواند به خوبی و بدون استفاده از عینک ببیند.

همان طور که بیان شد عمل لیزیک چشم از روش های رفع عیوب انکساری چشم است. انحراف چشم جزء عیوب انکساری چشم نمی باشد، در نتیجه انجام عمل لیزیک چشم نمی تواند روش مناسبی برای درمان این عیب باشد. انحراف چشم می تواند در پی عیب انکساری نیز رخ دهد. اگر عیب انکساری چشم درمان نشود، ممکن است عضلات چشم تحت فشار قرار گیرند و در نتیجه ی این فشار، چشم منحرف می شود. در نتیجه اگر شخصی یکی از عیب های انکساری را داشته باشد باید با عمل لیزیک چشم یا روش های دیگر درمان، معالجه شود تا مشکلات دیگری برای چشم او رخ ندهد.

با توجه به موارد گفته شده مشخص شد که انحراف چشم با عمل لیزیک چشم درمان نمی‌شود. اما برای انحراف چشم روش‌های درمان متفاوتی وجود دارد که پزشک با معاینه ی بیمار، راه درمان مناسبی را ارائه می‌دهد. قطره‌های چشمی، بستن چشم قویتر برای اصلاح آمبلیوپی (تنبلی چشم)، ورزش عضلات چشم، تجویز عینک با قدرت انکساری مناسب، تجویز عینک حاوی منشور، تزریق سم بوتولینیوم و عمل جراحی عضلات خارج کره ی چشمی، از راه‌های درمان انحراف چشم هستند.

برخلاف عمل لیزیک چشم که قرنیه تحت عمل قرار می‌گیرد. در درمان انحراف چشم عضلات چشم عمل می‌شوند. هیچگاه و در جریان هیچ نوع عمل جراحی، کره ی چشم از محل خود خارج نمی‌شود. عمل انحراف چشم در واقع ایجاد برشی کوچک در بافت پوشاننده چشم است که به چشم ‌پزشک این امکان را می‌دهد تا به عضلات زیرین این بافت دسترسی پیدا کند. این‌که کدام عضلات تحت عمل جراحی قرار گیرند، بستگی به جهت چرخش چشم دارد. گاهی اوقات لازم است هر دو چشم تحت عمل قرار گیرد.

انجام عمل انحراف چشم در اطفال با بیهوشی همراه است، ولی جراحی بزرگسالان با بی‌ حسی موضعی نیز می‌تواند صورت بگیرد. بهبودی در این عمل سریع است و فرد، اغلب ظرف چند روز به فعالیت‌های طبیعی‌اش بر می‌گردد. بعد از عمل جراحی انحراف چشم، گاهی استفاده از عینک یا منشور نیز ضرورت پیدا می‌کند. گاهی اوقات ممکن است اصلاح انجام شده بیشتر یا کمتر از مقدار مورد نظر باشد که در آن صورت انجام عملی دیگر ضرورت خواهد یافت.

توصیه می‌شود عمل انحراف چشم هر چه سریع‌تر صورت گیرد، زیرا شیرخوار به محض اینکه چشم‌هایش مستقیم شد، امکان دید طبیعی و دید دو چشمی را پیدا خواهد کرد. از عوارض عمل انحراف چشم یا استرابیسم می‌توان به عفونت، خونریزی و از دست دادن دید اشاره کرد. البته این موارد به ندرت دیده می‌شوند.

با سلام. دوست عزیز شما میتونید از طریق لینک زیر لیست بهترین پزشکان چشم در ایران رو ببینید و با توجه به استان مورد نظرتون، از پزشک نوبت حضوری دریافت کنید.

https://www.paziresh24.com/search/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D9%87%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%D9%87%D8%A7/%DA%86%D8%B4%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C?province[]=

با آرزوی سلامتی برای شما

پرسش و پاسخ انحراف چشم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به پرسش و پاسخ اینترنتی پزشکان پذیرش24 خوش آمدید, جایی برای دریافت پاسخ سوالات پزشکی از بهترین کادر درمانی و پزشکان ایران .

پرسش و پاسخ انحراف چشم
پرسش و پاسخ انحراف چشم
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *