پرسش و پاسخ خشکی چشم

پرسش و پاسخ خشکی چشم
پرسش و پاسخ خشکی چشم

High resolution macro shot of an infected female eye – a series of MEDICAL images

انواع مختلفی از اشک های مصنوعی از نام های تجاری اختصاصی و نام های تجاری عمومی وجود دارد. یکی از این برندها را انتخاب و تست نمایید ، در صورتی که علائم خشکی چشم برطرف نگردید استفاده از قطره را متوقف نموده و نوع دیگری از این قطره ها را تست نمایید . لزوما استفاده از اشک مصنوعی که برای یک نفر مفید بوده است ، ممکن است در فرد دیگر پاسخگو نباشد. روش سعی و خطا بهترین راه برای یافتن قطره مناسب برای افراد میباشد .

این موضوع بستگی به بیمه شما دارد. اما معمولا کاشت شاخه های پلانتال در کانال های تخلیه اشک و پلک ها ، یک روش پزشکی برای اصلاح وضعیت میباشد و معمولا پرداخت خواهد شد

ترک خوردگی پلک میتواند نشانه ای از بلفاریت استافیلوکوک (التهاب پلک ها) باشد ، به ویژه هنگامی که ترک خوردگی در گوشه های بیرونی پلک رخ می دهد. اگر ترک خوردگی به صورت پوسته پوسته شدن باشد، می تواند نوعی پسوریازیس پوست در پلک ها باشد و اگر فقط دچار خشکی شده باشد، با استفاده از یک کرم مرطوب کننده ، پلک ها التیام میابد . برای تشخیص قطعی و درمان به چشم پزشک مراجعه کنید.

برخی از متخصصان معتقدند ، گاهی اوقات لنزهایlower in low می توانند برای افرادی که مبتلا به خشکی چشم هستند مناسب تر باشد . اما ممکن است دربرخی از بیماران استفاده از لنز های high water مناسب تر باشد ، برخی نیز به طور کلی معتقدند استفاده از لنز ضخیم مناسب تر میباشد.
(بدون در نظر گرفتن نوع لنزی که پزشک برای شما توصیه می گردد) ابتدا شرایط خشکی چشم بررسی و درمان میگردد. از پزشک خود در مورد احتمال انسداد لکنت یا پانکتال که سیستم تخلیه اشک را به وجود می آورد تا رطوبت بیشتری در چشم شما وجود داشته باشد ، سوال نمایید.

پرسش و پاسخ خشکی چشم

. این نوع لنز تنها لنز مورد تایید میباشد ” ممکن است راحتی در استفاده از لنز را در افرادی که ناراحتی خفیف یا علائم مربوط به خشکی چشم دارند را فراهم کند.” انواع دیگری از لنزها نیز وجود دارند که ممکن است پزشک برای افرادی که مبتلا به خشکی چشم هستند توصیه نماید .ما به شدت توصیه می کنیم از مواد مراقبت از لنز محافظت نشده استفاده ننمایید . با پزشک خود در مورد سیستم مراقبت از لنزهای مبتنی بر پراکسید هیدروژن یا سیستم Purilens Plus بدون مواد شیمیایی مشورت نمایید .
همچنین یک روش به نام انسداد پلانکتون وجود دارد که در آن پزشک می تواند تخلیه اشک شما را متزلزل نماید تا اشک های بیشتری در چشم هایتان باقی بماند. این روش ساده بوده وفقط چند دقیقه طول می کشد و در مطب پزشک انجام می گردد. این روش می تواند برای افرادی که به خشکی چشم مبتلا هستند مفید باشد .

علل شناخته شده قرمزی چشم حجم زیادی را در علم چشم پزشکی به خود اختصاص میدهد . به نظر می رسد که شما نیاز به تشخیص بیماری جهت درمان مناسب دارید . احتمالا موارد آلرژی چشم و سندرم خشکی چشم شایع ترین علل قرمزی چشم هستند. در این صورت استفاده از لنز تنها می تواند منجر به التهاب و مشکلات بیشتر گردد. برای تعیین علتهای قرمزی چشم و بهترین راه درمان به پزشک مراجعه نمایید .

پاسخ: این سوال بسیار فنی است. لنزها از جنس پلاستیک و سیلیکون های مختلف ساخته شده اند که ویژگی های مختلفی دارند. بعضی از آنها محتوای آب بیشتری نسبت به دیگری دارند. تمامی لنزها در حالی که در چشم هستند در معرض تبخیر میباشند . به عبارت دیگر محیط باعث تبخیر آب از لنز میگردد. میزان این اتفاق بستگی به عوامل زیادی از قبیل : رطوبت، باد، دما، سلامتی شما، داروهایی که مصرف می کنید، میزان پلک زدن ، سیستم مراقبت از بدن، چگونگی تمیز کردن لنزها و غیره دارد . برخی از پزشکان معتقدند استفاده لنزهای با کیفیت بالا برای افرادی که دارای خشکی چشم هستند، دارای عملکرد بهتری میباشد ، در حالی که برخی دیگر با این نظریه مخالف هستند . لنزهایی وجود دارد که به طور خاص از پلاستیک ساخته شده اندو در برابر کم آبی و تبخیر مقاومت بیشتری دارند وموجب افزایش راحتی برای wearers ، چشم خشک میگردند. نمونه هایی از Proclear (CooperVision) و Extreme H2O (X-Cel Specialty Contacts) وجود دارند .

همچنین پیشنهاد می کنیم از لنزهای هیدروژل سیلیکون مانند Air Optix (Alcon)، PureVision (Bausch + Lomb) و Acuvue Oasys (Johnson & Johnson Vision Care) استفاده نمایید .همچنین برای ضد عفونی لنز برای افراد مبتلا به خشکی چشم ، استفاده از پاک کننده مراقبتی (Alcon) توصیه میگردد . یک روش نیز وجود دارد که از تخلیه اشک جلوگیری می کند. شاخه های کوچک پانکتال به سوراخ های تخلیه اشک در پلک ها وارد می شوند .این روش انسداد کششی نامیده می شود و برای افرادی که دارای خشکی چشم بالینی هستند بسیار امن و مؤثر بوده و می تواند به آنها در راحتی استفاده از لنز کمک کند.

بدون بررسی چشم شما تشخیص بیماری واقعا غیرممکن است. اما شما باید دو چیز را در نظر بگیرید: ممکن است سیستم تخلیه اشک شما پیوسته باشد و یا ممکن است چشم هایی خشک داشته باشید. اگر چه تناقض میز است اما این دو تشخیص شایعترین عوامل هستند. اگر چشمان شما دائما دارای اشک هستند، از اشک هايي که از چشم خارج میگردند ، مي توان مسدودي در سيستم drainage را تشخیص داد. این مسئله معمولا می تواند توسط تخلیه مجرای کوچک در پلک ها کاهش یابد.
زمانی که شما در معرض باد ، سرما قرار میگیرید در صورت تحریک چشم ، میتوان خشکی چشم را تشخیص داد و با مسدود کردن سیستم تخلیه اشک ، برای حفظ اشک های بیشتر در چشم این مشکل را درمان نمود . توصیه می گردد به پزشک مراجعه نمایید ، پزشک چشم شما را برای درمان معاینه خواهد کرد .

به نظر می رسد ممکن است شما نیاز به dacryocystorhinostomy (DCR). داشته باشید. این عمل جراحی drainage bypass نامیده میشود که موجب رفع انسداد مجاری بینی (مجرای اشک از چشم به داخل بینی) می گردد. انسداد این کانال منجر به پاره شدن غیر طبیعی (epiphora) و چشم های پر اشک میگردد.روش DCR ، به طور مستقیم یک کانال خروجی اشک برای خروج از سیستم تخلیه به بینی ایجاد می کند. این روش می تواند تحت بیهوشی عمومی یا محلی انجام گردد و معمولا به صورت اندوسکوپیک انجام می شود (از داخل بینی) بنابراین هیچ زخمی ایجاد نمیگردد . DCR دارای میزان موفقیت بالا (بیش از 92 درصد) بوده به ندرت ممکن است بعد از عمل ناراحتی ایجاد گردد. برای این روش ، یک جراح اکولوپلاستیک با تجربه توصیه میگردد .

این نشانه ها می تواند یکی از علائم بارداری باشد و شما نمی توانید آنها را متوقف کنید و بایستی فقط آنها را پاک کنید. مشکلی در مکانیسم خروج (مجاری اشک) که اشک را از چشم و بینی خارج میکند وجود دارد .تا زمانی که هیچ نشانه ای از عفونت یا علائم دیگر وجود نداشته باشد، تا بعد از زایمان منتظر بمانید ، در صورتی که نگران هستید با پزشک مشورت نمایید .


دیدگاه ها بسته شده است

امکان حضوری همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 16 الی 20
آدرس: تهران – میدان پونک ابتدای خیابان میرزابابایی ساختمان ساعت پلاک 2 طبقه زیرهمکف
ساعات تماس:شنبه تا چهارشنبه، صبح ها 9:00 الی 20:00
پنجشنبه، 7:30 الی 14:30
خط ویژه :02144457285

انجام انواع جراحی های شبکیه ، استرابیسم ، پیوند قرنیه ، کاتاراکت (آب مروارید) ، عمل لیزیک و عمل مدرن لازک و PRK ، بلفاروپلاستی و عمل پف و انحراف چشم توسط پزشکان بسیار نامی ، واز اساتید برجسته وبا رعایت استاندارد بالا.

عمل در کلینیک فوق تخصصی خصوصی وبا دستگاه های بسیار پیشرفته با شرایط ویژه و قبول کلیه بیمه های تکمیلی

پاسخ : به عنوان کسی که پرواز مکرر داشته می توانم خشکی کابین هواپیما را تایید کنم . اگر چه در هواپیماهای جدیدتر شرایط بهتر است ، رطوبت هوای بسیار کم می تواند بر روی لایه اشک و سطح چشم تاثیر بگذارد.
اکثر مردم در پرواز های طولانی نیز کار صحیح را انجام میدهند ، اما استفاده از لنز می تواند به سرعت تبخیر اشک کمک نماید ، تشخیص من برای شما خشکی چشم تبخیری است که این بیماری منجر به ایجاد اختلالات قرنیه میگردد. درد، سوزش، جداشدگی و حساسیت به نور، نشانه های این بیماری هستند، چرا که آنها باعث آسیب یا تحریک به سطح چشم می شوند.
بدون معاینه نمیتوان نظر قطعی داد اما من معتقدم که علت اصلی آن اختلال عملکرد غدد meibomian gland dysfunction (MGD) میباشد که باعث ایجاد تب خشکی چشم می گردد. استفاده از لنز این مسئله را تشدید می کند و قرار دادن آنها شما را تحت فشار قرار میدهد ، همچنین اگر مشکل قابل توجهی وجود داشته باشد این اتفاق بدون لنز نیز رخ خواهد داد .

به توصیه های زیر توجه نمایید:

1. مراقبت کامل از چشم را فرا گرفته و تمام موارد و علائم خود را در هواپیما با پزشک مطرح نمایید .

2. اگر در طول پروازاستراحت میکنید (پروازهای 10 ساعت و بالاتر که بهتر است این کار را انجام دهید)، یک نفر همراه داشته باشید تا ببیند آیا با چشمان کاملا بسته میخوابید یا با چشمان نیمه باز . قرار گرفتن در معرض محیط های کم رطوبت می تواند درد ناگهانی و شدید را به همراه داشته باشد.

3. سعی کنید در طول پرواز به ویژه در پروازهای طولانی از لنز استفاده نکنید.

4. حداقل یک بار در طول پرواز از قطره خشکی چشم lipid base ، مانند Systane Balance یا Refresh Optive Advanced Formula استفاده نمایید. توجه داشته باشید استفاده از قطره و لنز به صورت همزمان توصیه نمی شود.

5. اگر شما مجبور به استفاده از لنز در طول پرواز میباشید ، از لنزهای یکبار مصرف استفاده کنید .
متاسفانه بسیاری از مشکلات خشکی چشم پیشرفته بوده و عدم درمان مناسب باعث بدتر شدن اوضاع می گردد . اگر وضعیت MGD باشد، باید هر چه سریعتر درمان آغاز گردد. اگرچه در حال حاضر مشكلات شما به هواپيما محدود مي شود اما لازم است برای آسوده خاطر بودن در طول سفر به پزشک مراجعه نمایید .

پاسخ : علل زیادی برای خشکی چشم وجود دارد و با یک پاسخ کوتاه نمیتوان دلایل آنرا بیان نمود ، پیشنهاد میکنم بخش مربوط به سؤالات و پاسخهای مربوط به خشکی چشم را در این وبسایت مطالعه نمایید تا درک بهتری از این شرایط بدست آورید. پلک زدن های پیاپی به طور معمول مرتبط با استرس میباشد وبه خشکی چشم ارتباطی ندارد .

پاسخ : من می دانم این بیماری چقدر عذاب آور میباشد. علائم شما مربوط به خشکی چشم است اما کمی عجیب و غریب میباشد و بدون بررسی و معاینه ، اظهار نظر قطعی بسیار سخت میباشد .در اغلب جاها معمولا در فصل تابستان خشکی چشم افزایش می یابد ، در زمستان رطوبت بیشتر شده ودرگرما محیط خشک می شود. آلرژی ها معمولا در فصول گرم افزایش می یابند ، معمولا خارش یکی ازشایع ترین علائم آلرژی میباشد.

علائم گفته شده توسط شما در آشپزخانه خانه تان ، یکی از نشانه های خشکی تبخیری چشم میباشد که معمولا ناشی از اختلال غدد میبومیا است. شما می توانید از Systane Balance و Alcon یا Refresh Optive Advanced و Allergan برای بهبودی چشمانتان استفاده نمایید ، زیرا هر دو برای کمک به این مشکل ساخته شده اند. اگر نتیجه نگرفتید پیشنهاد می کنم به یک پزشک متخصص کنترل خشکی چشم مراجعه نمایید .

پاسخ:
عینک برای محافظت چشم از میکروارگانیسم های مضر و تحریک مواد شیمیایی استخر کمک می کند.آب استخر معمولا شامل مواد شیمیایی است که کاملا ناملایم هستند.این افزودنی ها رشد گیاهان مختلف را کاهش می دهند و اغلب به بافت های حساس چشم آسیب می رسانند.بایستی در استخر از عینک شنا استفاده گردد و من توصیه می کنم از یک عینک خوب و راحت برای محافظت از چشمتان در برابر مواد شیمیایی استخر استفاده نمایید .

پاسخ:
بابت سانحه ای که برایتان اتفاق افتاده است بسیار متاسف شدم . از دست دادن یک چشم بسیار دردناک است. در طول سالها بیماران بسیاری که در معرض ابتلا به خشکی چشم بودند که جهت درمان مراجعه میکردند . برخی از آنها با مراقبت زیاد از چشمهایشان معمولا بهبودی یافتند . برای ادامه زندگی باید مراقب چشمهای خود باشید، که این مراقبت شامل معاینه های منظم چشم میباشد.
در بیماران مبتلا به خشکی چشم ، سوزش چشم رایج است، اما به نظر من شما در حال حاضراز عوارض ناشی از سانحه رانندگی رنج میبرید و این موضوع می تواند منجر به خشکی چشم گردد ، اما در این مورد شما باید وضعیت اعصاب خود را بهبود بخشید. این موضوع باید مورد ارزیابی قرار گیرد، اما به نظر من این عوارض میتواند ناشی ازبازسازی ناهماهنگ اعصاب باشد و این ناراحتی مربوط به جداشدگی مخاط نمیباشد و نیاز به درمان ندارد . همچنین ممکن است شما خشکی چشم نیز داشته باشید که باید درمان گردد. در هر صورت، جهت اطمینان به پزشک مراجعه نمایید . –

پرسش و پاسخ خشکی چشم

پاسخ:
بعید به نظر می رسد بیماری شما بلفاریت و اشک های شبکیه باشد . به همین ترتیب هیچ ارتباطی بین Pristiq و اشک های شبکیه وجود ندارد . با این حال باید آزمایشات شبکیه منظم داشته باشید تا مطمئن شوید که اشک های اضافی در شبکیه شما ایجاد نمی شود. اگر علائم احتمالی جداسازی شبکیه، از جمله افزایش فلوتر چشم ، لرزیدن ، حاله یا تغییر رنگ بینایی دارید ، باید مراقب باشید.

کلینیک نوآوران دارای بهترین متخصصین شبکیه در ایران است. من نمی توانم به شما شخص خاصی را جهت درمان معرفی کنم اما معتقد هستم در حال حاضر شما باید جهت مراقبت از چشمهایتان به یک متخصص شبکیه مراجعه نمایید .

پاسخ:
دقیقا می دانم که نوع محیطی که در حال حاضر در آن زندگی می کنید. گرم و خشک میباشد و مسئله تبخیر یک مشکل عمده به حساب می آید. شما خوش شانس هستید که میتوانید به آسانی نقل مکان کنید . اکثر مردم این شرایط را ندارند .
خبر خوب این است که حرکت به یک منطقه با رطوبت بالا ، ارتفاع پایین و آلودگی کم مفید میباشد، اما ممکن است به طور کامل نتواند مشکلات شما را حل کند و این بستگی به سطح سلامت چشم و به ویژه سلامت و عملکرد غدد میبینیم شما دارد. این غدد باعث ایجاد یک ماده روغن مانند می شود که از تبخیر اشک جلوگیری می کند و باعث می شود اشک ها تثبیت گردند.

بهترین درمان برای اختلال عملکرد غدد meibomia (که بر مبنای توضیحات شما فرض شده) LipiFlow است ، یک روش توسعه یافته توسط TearScience که باعث بازگرداندن عملکرد به غدد میگردد. قطره ها، بهترین روغن های حاوی ترشح غدد میبومین را ایجاد می کنند. آنها شامل فرمول Systane Alcon’s و Opal Advanced Allergan میباشد. FreshKote نیز یک محصول Rx است که ممکن است مفید باشد. همچنین ممکن است نقل مکان به خانه جدید به شما کمک کند ، تصمیم بگیرید که آیا این بیماری توجیه کافی برای نقل مکان به محل جدید را دارد یا خیر .

پاسخ:

اغلب خشکی چشم به علت عدم عملکرد یک یا چند سیستم حفاظتی بوده که باعث می شود چشم ها مرطوب نگردد. خشکی فصل درزمستان یا تابستان بیشتر میباشد ، محیط های خشک و یا مناطق مرتفع ، از جمله مناطقی هستند که می توانند سطح چشم و سیستم اشک آور را تحریک و منجر به علائم خشکی چشم شوند.
من فکر می کنم خشکی چشم شما موقت نمیباشد و فقط علائم خشکی چشمتان بسته به شرایط گاهی اوقات از بین می رود. احتمال دارد با گذشت زمان شرایط بدتر شده و علائم شما نیز بیشتر گردد .
به همین دلیل پیشنهاد می کنم درمان خشکی چشم را شروع نمایید ، ممکن است شرایط درمان تا بهبودی کمی دشوار باشد.

پاسخ:

: اشک وسطح چشم جهت مرطوب نگه داشتن چشم با هم کار می کنند تا باعث وضوح دید شوند . خشکی چشم معمولا با افزایش سن رخ میدهد ، اما در بعضی موارد ممکن است در افراد جوان تر نیز اتفاق بیفتد . در هنگام استفاده از کامپیوتر بصورت ناخودآگاه تعداد پلک زدن کاهش می یابد و باعث تبخیر اشک می گردد و این موضوع می تواند یکی از عوامل تشدید خشکی چشم باشد .
استفاده از قطره خشکی چشم (بر پایه لیپید جدید) که در داروخانه ها موجود است ، کمک مینماید تا شرایطتان بهتر گردد . از آنجایی که بیماری خشکی چشم خفیف ، تمایل به پیشروی و مزمن شدن دارد ، اگر علائم شما همچنان ادامه داشته باشد، بایستی به چشم پزشک مراجعه نمایید تا درمانتان آغاز گردد.

پاسخ:

به عنوان یک مسافر که چندین ساعت طولانی را در پروازهای بین المللی صرف کرده است، تایید میکنم که هوای داخل کابین هواپیما بسیار ناسازگار با چشم میباشد .
علاوه بر وجود فشار که معمولا در ارتفاع معادل 6000 تا 8000 فوت بالاتر از سطح دریا میباشد ، کابین نیز دارای رطوبت محیطی بسیار پایین است و معمولا می تواند در نوجوانان یا بعضی افراد ایجاد ناراحتی کننده نماید .

در اکثر مردم اثرات پرواز ، حتی پروازهای طولانی مدت ، گذرا بوده و در عرض یک یا دو دقیقه رفع میگردد . اما در مورد شما معتقدم از خشکی چشم رنج می برید و علائم این بیماری بعد از پرواز های طولانی مشخص میگردد.
بدون معاینه بسیار دشوار است که علت بیماری را پیدا نمود ، اما تصور من این است که مشکل اصلی شما خشکی چشم تبخیری میباشد ، که تقریبا همیشه با اختلال عملکرد غدد لنفاوی همراه است (MGD).

برخی از انواع لنزهای هیدروژل سیلیکون ، ممکن است لیپید را جذب کنند که معمولا به عنوان رطوبت جذب می شود. لیپید جذب شده به سطح لنز ، می تواند رطوبت را مختل کند و اغلب موجب ناراحتی بیشتر گردد.
برای اینکه به درستی به مشکل شما پاسخ دهم، پیشنهاد می کنم به یک پزشک متخصص چشم در مورد خشکی چشم به خصوص در مورد عملکرد غدد میبومین مراجعه نمایید ، همچنین پزشک می تواند مسائل احتمالی دیگری را که سبب خشکی چشم می شود و احتمالا به طور تصادفی رشد می مینماید (مثلا مشکلات تیروئید) را بررسی نماید .

اگر مشکل شما تنها خشکی چشم میباشد، استفاده از قطره های خشکی چشم شامل مکمل های چربی مانند Alcon’s Systane Balance یا Allergan Refresh Optive Advanced، یا کمپرس گرم و ماساژ ، برای درمان MGD با سیستم LipiFlow TearScience موثر میباشد.
حتما از لنز های مدرن استفاده کنید و در مورد مراقبت از لنز نیز با پزشک مشورت نمایید. طبق تجربه من ، بیماران مبتلا به خشکی چشم اغلب با استفاده از لنزهای یکبار مصرف بهبود میابند .
با تشخیص و درمان مناسب به راحتی میتوان از لنز استفاده نمود .

پاسخ:

گاهی اوقات پاسخ دادن یک سوال به ظاهر ساده و واضح می تواند بسیار دشوار باشد. این یکی از آن سوالهاست . یک متخصص باید در ابتدا سن شما را بداند ، این که اخیرا شروع شده است یاخیر نیز مهم است ، اگر علائم یا مشکلات دیگری دارید و اگر این علائم همیشه در یک چشم وجود دارد یا خیر نیز مهم است و یا حتی باید تاریخ دقیق شروع مشکل نیز مشخص گردد ، برای تشخیص مناسب نیاز به یک معاینه کامل چشم وجود دارد .
از آنجا که بعضی از علل به خصوص ار ابتدای آغاز آنها می توانند به طور بالقوه جدی باشند، توصیه می کنم که بلافاصله به پزشک مراجعه کنید تا در صورت داشتن اختلال چشم ، درمان آغاز گردد.

پاسخ:

: بسیاری از دلایل ممکن است باعث ریزش اشک از چشم گردد . کاهش میزان پلک زدن در هنگام تمرکز باعث کاهش جریان اشک در سیستم تخلیه اشک می شود.
بسیاری از بیماران که این مشکل را تجربه کرده اند و دچار خشکی چشم تبخیری هستند ، در صورت لزوم با ارزیابی غدد میبومیا درمان آغاز خواهد گردید .

پاسخ:

: معمولا زمانی که عینک را برای مدت طولانی استفاده میکنم ، بعد از برداشتن عینک سوزش و ریزش اشک چشمانم شروع میشود .
آلرژی به عینک ممکن است از فلز و پلاستیک اتفاق بیفتد، اما تقریبا همیشه آلرژی را در خود دارد و در محلهایی که مواد پوست را لمس می کنند اتفاق می افتد . من هرگز از عینک آفتابی استفاده نکرده ام و نمیدانم که آیا باعث حساسیت به سطح چشم یا مشکلات چشم میگردد یا خیر . در واقع استفاده از عینک های مناسب ممکن است بر خلاف اکثر عینک هایی که باعث آلرژی و حساسیت میشوند بر روی تخلیه اشک تاثیر بگذارند.
به احتمال زیاد مشکل شما مربوط به مصرف قرص میباشد ، با توجه به توضیحات شما (به علت عدم تمرکز و یا موقعیت لنز) مشکلات ساخت لنز نیز می تواند موجب فشار قابل توجه در چشم گردد.
توصیه من این است که به چشم پزشک مراجعه نمایید و عینک های قدیمی تر را که استفاده از آنها راحتتر میباشد را انتخاب نمایید.

پاسخ:

: بسیاری از داروهای آلرژیک خوراکی باعث خشکی چشم می شوند، بنابراین در صورت امکان توصیه می شود که بیماران دارای خشکی چشم از مصرف این داروها خودداری کنند. با این حال ، بسیاری از قطره های آلرژیک موضعی مدرن اثر کمی بر روی خشکی چشم دارند و ممکن است برخی از التهاب ناشی از واکنش آلرژیک را کاهش دهند.
من معمولا Pataday را توصیه می کنم، که برای بیماران دارای خشکی چشم موثرتر میباشد .

پاسخ:

واکنش آلرژیک به قطره های کلاریتین غیرمعمول است زیرا ماده فعال در کلاریتین ،کتوتیفن است که نوعی آنتی هیستامین میباشد و از ابتدائی ترین داروهایی که ما برای درمان آلرژی استفاده می کنیم، قطره های است که یک فرمول ترمیم کننده سلولی میباشد نیز برای درمان آلرژی استفاده می شود ، بعضی از مطالعات نشان می دهد که در در مان چشم غیر موثر میباشد.
هر دو قطره حاوی مواد نگهدارنده هستند ، که من فکر می کنم ، بیشتر باعث تحریک چشم شما میشود. نگهدارنده ها به سبب طبیعت ، تا حدودی سمی هستند و می توانند به سطح چشم آسیب برسانند. یکی از گزینه ها این است که قطره های فعلی خود را متوقف کنید و از اشک های مصنوعی بدون مواد نگهدارنده جهت تسکین چشمانتان استفاده نمایید .
با وجود اینکه من معتقدم علت مشکل شما داروهای مصرفی میباشد ، اما بایستی به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

پاسخ:

Zaditen یک برند تجاری برای قطره های کتوتیفن و آنتی هیستامین است که معمولا برای درمان آلرژی های چشم بسیار موثر میباشد و می تواند سبب سوزش در هنگام استفاده شود، اما این مشکل معمولا موقت میباشد .
من معتقد هستم آلرژی شما بخاطر این فصل از سال میباشد و Zaditen کار خود را انجام می دهد. پانک در نظر گرفته شده را بر روی چشم نگه دارید میزان آلرژِی را اندازه بگیرید. هنگامیکه آلرژِی شروع به کاهش می کند، شما باید دارو را متوقف کنید این روش هیچ نوع عارضه ای به همراه نخواهد داشت.

پاسخ:

خارش معمولا با آلرژی همراه است ، ممکن است شما به چیزی در محیط آلرژی داشته باشید. همچنین خارش می تواند توسط توکسین های آزاد شده توسط باکتری ها بر روی چشم ایجاد شود که اغلب باعث اختلال عملکرد غدد میبومیا می گرددو این مشکل از عوامل موثر در خشکی چشم تبخیری میباشد.

پاسخ:

من از شنیدن مشکلات شما واقعا متاسفم شدم ، این وضعیت واقعا دردناک میباشد. طبق توضیحاتی که دادید مطمئن نیستم آلرژی داشته باشید زیرا آلرژی تقریبا همیشه با خارش همراه است ، اشک بیش از حد در چشم از علائم خشکی چشم میباشد . سوزش باعث انقباض بیش از حد می گردد ، که مانع از پوشش چشم توسط اشک میشود .
شما اشاره کردید که بیمه ندارید، بنابراین توصیه من مشورت با یک چشم پزشک متخصص خشکی چشم میباشد ، از آنچه شما توضیح دادید ، به نظر میرسد که شما دارای خشکی چشم تبخیری ناشی از اختلال غدد میبومیا هستید و این باعث تبخیر و بی ثباتی اشک و لیپید میگردد.

درمان موثر و طولانی مدت برای این بیماری است، اما تحت پوشش بیمه نمیباشد. TearScience
ممکن است برخی از تسکین ها با استفاده از کمپرس گرم (بسیار گرم، اما به اندازه کافی گرم نه برای سوزاندن پوست )، موثر است. هرچند این روش باید توسط یک پزشک انجام گردد.

پاسخ:

علائم فرزندتان نشان می دهد که چشمان او حساس بوده و احتمالا به چیزی در آب استخر آلرژی دارد. سوزش شدید، تار شدن دید و حساسیت به نور، نشانه هایی است که به طور معمول از طریق تحریک قرنیه ایجاد می گردد و نگرانی شما کاملا توجیه پذیر است .پیشنهاد میکنم فرزندتان را برای معاینه نزد متخصصین ما بیاورید .
از آنجا که سطح چشم به سرعت بهبود می یابد، معاینه باید در اسرع وقت پس از خروج از استخر انجام شود. اطلاع رسانی این موضوع به پزشک کار صحیحی بوده و اگر چه استفاده از عینک در مسابقات مجاز نمیباشد اما در این مورد ممکن است با کمک پزشک استثنا وجود داشته باشد .

پاسخ:

: به طور کلی قبل از جراحی، باید خشکی چشم درمان گردد . با این حال بهترین فرد برای پاسخ دادن به این سؤال جراح آب مروارید میباشد.
خشکی چشم شدید می تواند منجر به اختلالات بینایی مانند ایجاد آب مروارید گردد . تشخیص تفاوت این دو برای یک پزشک متخصص بسیار آسان است.

پاسخ:

تفاوت های زیادی در تکنیک های جراحی آب مروارید وجود دارد . من پیشنهاد می کنم این موارد را با جراح در میان بگذارید. او بهترین فرد برای ارائه مشاوره در مورد جراحی خواهد بود.

پاسخ:

جراحی آب مروارید می تواند خشکی چشم را بدتر کند، بنابراین شناسایی و درمان علت خشکی چشم شما مهم است. در مورد مسائل مربوط به خشکی چشم با جراح خود مشورت نمایید ، اما قاعدتا باید IOL امکان پذیر باشد.

پاسخ:

: بعد از جراحی آب مروارید ، خشکی چشم بعید نمیباشد و می تواند ناشی از عمل جراحی باشد، داروها فقط در طول یا بعد از عمل جراحی یا گاهی اوقات فقط برای خشکی چشم ضروری است اما در نهایت میتواند به یک مشکل تبدیل گردد.
در بسیاری از موارد چشم بهبود خواهد یافت . من پیشنهاد می کنم که شروع به استفاده از قطره خشکی چشم مانند Systane Ultra یا AMIC Blink برای مدت یک یا دو ماه نمایید .
دربرخی مواقع لازم است بنا به احتیاط در مورد خشکی چشم به پزشک مراجعه نمایید .

پاسخ:

خشکی چشم شما احتمالا به علت کاهش پلک زدن حین استفاده از کامپیوتر میباشد . اما سردرد شما ممکن است ناشی از تمرکز بر روی یک نقطه باشد و امکان دارد هر دو حالت در یک زمان رخ دهد .
شما می توانید یک قطره مبتنی بر لیپید مانند Systane Balance را امتحان نمایید ، اما منطقی تر این است که به پزشک مراجعه کنید .

پاسخ:

سرازیر شدن اشک بیش از حد در هنگام استفاده از کامپیوتر طبیعی نیست و ممکن است نشانه ای از تحریک ناشی از خشکی چشم باشد . کار با رایانه برای مدت طولانی باعث کاهش پلک زدن می گردد و این امری طبیعی است . کاهش پلک زدن تولید چربی های ضروری را تضعیف می کند و این می تواند علائم خشکی چشم ، از جمله سرازیر شدن اشک بیش از حد باشد .
علاوه بر استفاده از قطره خشکی چشم مانند Systane Balance، پلک زدن بیشتر نیزممکن است مفید باشدبرنامه های جدیدی برای موبایل و همچنین در اینترنت وجود دارد که میتواند به شما در این زمینه کمک نماید .

پاسخ:

اگر ناراحتی همیشه پس از استفاده از کامپیوتر اتفاق بیفتد، به احتمال زیاد احتمال آسیب دیدگی چشم یا خشکی چشم وجود دارد ، از آنجا که تشخیص دقیق مشکل شما بدون معاینه غیرممکن است ، توصیه می کنم به پزشک مراجعه نمایید . درد در چشم می تواند نشانه ای از مسائل جدی تر باشد

پاسخ:

حدس شما دقیقا صحیح است ترکیبی از کار با کامپیوتر برای مدت زمان طولانی همراه با تهویه مطبوع می تواند خشکی چشم را تشدید نماید. هنگامی که مردم از رایانه استفاده می کنند، به میزان چشمگیری با کاهش پلک زدن مواجه میشوند و این باعث می شود که چشم ها بیشتر باز بمانند . هنگامی که تهویه هوا روشن باشد ، دریچه ها به طور مستقیم بر روی شما اثر میگذارند و این مسئله می تواند منجر به افزایش تبخیر اشک گردد.
ترکیب این مسائل می تواند ایجاد خشکی چشم نماید. تلاش برای پلک زدن بیشتر و جابجا نمودن ایستگاه کاری خود به محلی که در معرض مستقیم تهویه مطبوع نباشد به شما کمک خواهد نمود .

پاسخ:

من از تاثیر نقرس بر روی چشم اطلاعی ندارم . اما معتقدم علیرغم اینکه شما نقرس دارید، علت علائم شما مربوط به زمان زیادی است که در مقابل رایانه صرف می کنید. یک وضعیت به نام سندرم بینایی کامپیوتری (CVS) وجود دارد و یکی از دلایل آن این است که مردم هنگام کار با کامپیوتر به اندازه کافی پلک نمی زنند. این مسئله بسیار رایج است و میتواند باعث سوزش چشم شود.
لطفا جهت مشخص شدن علت ناراحتی به پزشک متخصص مراجعه نمایید .

پاسخ:

: اغلب اوقات لنز و خشکی چشم با یکدیگر همخوانی ندارند. با این حال برخی از محصولات جدید وجود دارد که ممکن است به شما در استفاده از لنز کمک نماید .
Alcon Dailies Total One : نوعی لنز یکبار مصرف با تکنولوژی پیشرفته است که برای خشکی چشم نیز مناسب میباشد و ارزش امتحان کردن نیز دارد . همچنین لنز های پیشرفته ای به نام لنزهای اسکلرال وجود دارد که تقریبا تمام سطح چشم را پوشش می دهد و برای بیماران مبتلا به خشکی چشم مناسب میباشد و نه تنها بینایی شما را تصحیح می کند بلکه می تواند مسائل مربوط به خشکی چشم را نیز بهبود بخشد .

پاسخ:

قاعدتا استفاده از قطره های رولتیک همزمان با لنز نباید ایجاد مشکل نماید . اما استفاده از قطره های محافظت شده برای چشم های خشک و طراحی شده برای استفاده از لنزها ، ممکن است سبب ایجاد مشکلات مربوط به نگهداردی گردد.با شرکت سازنده لنز در این مورد مشورت نمایید .

پاسخ:

خشکی چشم می تواند استفاده از لنز را دشوارتر کند اما ممکن است با رعایت برخی از موارد همچنان از لنز استفاده نمود در ابتدا بایستی خشکی چشم کنترل گردد و هر عامل که باعث اختلال در عملکرد غدد meibomia میگردد را مدیریت نمود.
انتخاب نوع لنز بسیار مسئله مهمی است. به طور کلی لنز های یکبار مصرف بهترین نوع لنز میباشد . من اخیرا به این نتیجه رسیده ام که Dailies Total One برای بیماران مبتلا به خشکی چشم مناسب میباشد . همچنین بایستی برای معاینه چشم به پزشک مراجعه نمایید .

پاسخ:

اغلب خشکی چشم و لنز تداخلی ندارند ، بنابراین شما نباید در استفاده از لنز دچار مشکل گردید، احتمالا مشکل شما تداخل قطره های تجویزی با لنز میباشد . لنزها قطره را جذب می کنند و می توانند یک واکنش سمی ایجاد کنند. با مراجعه به پزشک متخصص و ارائه محصولات جدید به شما احتمالا مشکل شما برطرف خواهد شد .
معمولا لنزهای یکبار مصرف دارای مواد نگهدارنده نیستند و ممکن است مشکل شما را برطرف نمایند .
بایستی به طور منظم جهت معاینه به پزشک مراجعه نمایید ، همچنین خشکی چشم می تواند عملکرد لنز را مختل نموده و خطر عفونت را افزایش دهد. نظارت بر این مسئله بسیار مهم است .

پاسخ:

لنزهای رنگی باید توسط یک متخصص مراقبت از چشم ارزیابی و نوع لنز جهت استفاده بدون عوارض تعیین گردد.
به طور کلی خشکی چشم می تواند باعث آسیب به لنز شود ، بنابراین بهتر است قبل از استفاده با پزشک مشورت نمایید. همچنین همانطور که قبلا اشاره شد برخی از لنزها برای خشکی چشم مناسب تر از سایر لنزها میباشند . متخصص می تواند تشخیص درست را جهت استفاده از انواع لنز به شما ارائه دهد .

پاسخ:

بدون معاینه اعلام نظر بسیار مشکل میباشد اما طبق توضیحات شما فکر می کنم که لنز یا محصولات مراقبتی لنز باعث تحریک چشمهای شما می شود. تا زمانی که لنزها در چشم شما هستند ، می توانند به عنوان یک محافظ عمل نمایند و هر گونه تحریک را کاهش دهند. اما زمانی که آنها را بیرون می آورید ، تحریک شدن چشمها آغاز می شود.
دومین مسئله اینکه ممکن است تجویز عینک برای شما مضر باشد و باعث سردرد شما شود. در هر صورت بایستی با مراجعه به پزشک مطمئن شوید که استفاده از عینک و لنز برای شما مشکل ساز نباشد

پاسخ:

: ریزش اشک بیش از حد نشانه خشکی چشم است ، .علت تاری دید نیز بی ثباتی لایه اشک می باشد که اغلب به علت اختلال غدد میبومیا و واکنش زیاد چشم برای فائق آمدن بر مشکل میباشد .
متأسفانه ریزش شدید اشک باعث نرم شدن عضلات محافظ چشم میشود .
در این شرایطDeposit بر روی لنز GP می تواند بدتر شود ، اگر بخواهیم به وضعیت بهبود ببخشیم، در صورت تضعیف سطح لنز ، می توانیم به مشکل کمک نماییم .
من پیشنهاد می کنم به متخصص ما در کلینیک مراجعه نمایید. آنها می توانند با تغییر در طراحی لنز یا مواد مورد نیاز ، راه حلی جهت حل مشکل شما ارائه نمایند .

پاسخ:

در ابتدا باید بگویم ، لیزیک برای شما ایده خوبی نیست و احتمالا خشکی چشم شما را بدتر می کند و می تواند شما را کاملا ناتوان کند ، بیماری تیروئید یکی از علتهای اصلی خشکی چشم است و می تواند منجر به علائم شدید و مشکلات جدی شود.
لنزهای پیشرفته ای بهتر از طرح های قبلی وجود دارد که در دسترس هستند ، به عنوان مثال Alcon’s Dailies Total One نوعی لنز یکبار مصرف مناسب میباشد . اما پیشنهاد من در مرحله اول درمان خشکی چشم است .
پیشنهاد میشود به متخصصین خشکی چشم در کلینیک ما مراجعه نمایید . راه های بسیاری برای بهبود و تثبیت لایه اشک آور وجود دارد. هنگامی که خشکی چشم تحت کنترل قرار گیرد ، لنز می تواند گزینه مناسبی باشد.

پاسخ:

: انواع مختلفی از لنزها ممکن است در بهبود خشکی چشم ، به ویژه خشکی های شدید مفید باشد. این نوع از لنزها از خانواده لنزهای معمولی هستند، اما ممکن است جهت بهبود مناسب بوده یا اینکه اصلا جوابگو نباشند .
لنزهای سخت که به لنزهای اسکلرال یا PROSE معروف میباشند ، سطح چشم را از محیط جدا کرده و می توانند در درمان بیماری های مرتبط با خشکی چشم کمک زیادی نمایند.

در نهایت، لنزهای ساخته شده از غشای آمنیوتیک، مانند ProKera، حتی ممکن است آسیب دیدگی های شدید را بهبود بخشند و به درمان بیماری کمک نمایند.
در اغلب موارد، لنزها اولین راه درمان نیستند ، اما معمولا برای بیماران مبتلا به خشکی چشم مفید هستند ، در صورتی که درمان های دیگر پاسخگو نباشند . استفاده از لنز نیز میتواند یکی از گزینه ها ، با ریسک های مرتبط از جمله عفونت باشند ، استفاده از لنز برای درمان خشکی چشم باید توسط متخصصین ما تجویز گردند .

پاسخ:

خشکی مرتبط با لنز می تواند کمی پیچیده باشد. ابتدا باید مشکلات مربوط به خشکی چشم درمان شود. برای اکثر بیماران این مشکل شامل یک عمل ساده چشم ، با توجه به سلامت و عملکرد غدد میبینمی میباشد . در این مورد تمام جوانب به ویژه آنهایی که باعث خشکی چشم تبخیری (EDE) می گردند باید مورد توجه قرار گیرند.
لنزهای پروکلار معمولا انتخاب خوبی برای بیماران مبتلا به خشکی چشم میباشد . لنزهای نسل جدید مانند لنزهای یکبار مصرف Alcon One Total میتوانند برای برخی از افراد مزایایی داشته باشند .

اگر از لنز پروکلار استفاده میکنید انتخاب محصولات مراقبتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد . اجتناب از مارک های عمومی فروشگاهی کار درستی بوده و بایستی از متخصصین ما بخواهید یک محصول را با فرمول پیشرفته برا ی شما توصیه نماید. من معمولا پیشنهاد می کنم از Puremoist Alcon یا سیستم ضدعفونی Peroxide استفاده گردد .
با استفاده از لنزهای مدرن و محصولات مراقبت از لنز و آگاهی بیشتر از آنچه باعث خشکی چشم میشود، قادر خواهیم بود راه حل های مناسبی برای مشکلات پیدا کنیم .

پاسخ:

: اگر چشمان شما دچار خشکی شدید است ، توصیه میشود از لنز استفاده نکنید ، همچنین باید بررسی بیشتری روی چشمان شما انجام شود . تنها نگرانی در مورد مشکل شما ، استفاده از لنز نمیباشد ، بلکه اگر چشمان شما در 22 سالگی دچار خشكی شده است ، نگرانی دیگری بوجود می آید و آن احتمال بدتر شدن خشکی چشم شما در سنین پیری میباشد .
اولین گام این است که دریابید چرا چشم هایتان دچار خشکی هستند. به عنوان مثال، آیا اختلال عملکرد غده میبومیا و خشکی چشم تبخیری دارید ؟ یا اختلالی دارید که تولید اشک را کاهش می دهد و یا هر دو؟ هنگامی که علت پیدا شود، در اکثر موارد می توان مشکل را مدیریت کرد.
بسیاری از لنز های پیشرفته و محصولات مراقبت از لنز ، تمرکز بر مرطوب نگه داشتن چشم را دارند . هنگامی که مشکل اصلی مشخص شد متخصصین ما میتوانند لنز مناسب را به شما معرفی کنند .

پاسخ:

: تورم و پر شدن غشاء یا تحریک قرنیه می تواند ناشی از بسته نبودن کامل پلک در هنگام خواب بوده و منجر به باز شدن دشوار چشم در هنگام صبح گردد . اگر نیروی نسبتا زیادی برای باز کردن چشمهایتان اعمال می کنید ، نمی توان علل احتمالی عصبی را برای این موضوع در نظر گرفت . با این حال به طور معمول تورم غشاء و تاری دید احتمالا مربوط به خشکی میباشد .
در بعضی افراد سایش چشمها بر روی بالش می تواند موجب آسیب جدی، ناراحتی و حتی تاری دید در هنگام بیداری گردد و حساسیت حاصله می تواند باعث ایجاد ناراحتی چشم شود.

پیشنهاد من این است که پیش از مراجعه به متخصص مغز و اعصاب به متخصصین مراقبت از چشم در کلینیک نوآوران مراجعه کنید. به احتمال زیاد علت این مشکل دلیلی ساده تر دارد ومن فکر نمی کنم که قطره های ترامایسین علت احتمالی این مشکل باشند .

پرسش و پاسخ خشکی چشم

پاسخ:

در صورتی که در هنگام خواب پلکها کاملا بسته نشود منجر به خشکی چشم و باعث اختلال شدید می شود ، گاهی اوقات افراد با درد ناگهانی از خواب بیدار می شوند. در افرادی که مبتلا به افتادگی پلک هستند این موضوع بیشتر است .
توصیه ما استفاده از پماد قبل از خواب است. اگر هنوز دچار مشکل هستید توصیه می کنم در اسرع وقت به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید ، زیرا آنچه که شما تجربه می کنید ممکن است تنها بخشی از یک بیماری بالینی پیچیده تر باشد.

پاسخ:

مشاهده پوسته در صبح می تواند علل متعددی داشته باشد و تشخیص علت قطعی نیاز به یک معاینه کامل توسط متخصصین ما دارد .
خشکی چشم بسیار شدید می تواند منجر به از دست دادن بینایی گردد ، اما با روش های درمان فعلی این موضوع قابل درمان میباشد .

پاسخ:

: از قیمت های بالای قطره ها آگاهی دارم اما بهترین و پیشرفته ترین قطره ها معمولا گران هستند . با این حال قطره های معمولی خشکی چشم نیزمیتوانند به شما کمک نمایند.
طبق آنچه که توضیح داده اید بایستی قبل از رفتن به رختخواب، از یک ژل یا پماد استفاده نمایید. اگر CPAP چشم شما را خشک میکند، اغلب به این دلیل است که پلک شما در هنگام خواب به طور کامل بسته نمی شود واجازه می دهد تا هوا وارد چشمتان شده و ایجاد خشکی چشم نماید . در این حالت ممکن است ژل یا پماد تاثیر گذار باشد.
همچنین توصیه می کنم محصولات Eye Eco را نیز امتحان نمایید . آنها به صورت عینک های محافظ طراحی شده اند و برای کار با دستگاه های CPAP مناسب هستند ، ممکن است نیاز به خرید این عینک داشته باشید

پاسخ:

تصور من اینطور نیست ، به نظر می رسد ممکن است چشم شما در طول خواب کاملا بسته نباشد.
من چند توصیه برای شما دارم : یک ژل مانند ژل Systane یا پماد چشم خریداری کرده و قبل از خواب استفاده نمایید. ابتدا ژل را امتحان نموده و اگر پاسخگو نبود از پماد استفاده کنید.
همچنین، در صورت امکان، اتاق را مرطوب نگه دارید و اگر در اتاق از فن استفاده مینمایید، آن را خاموش کنید. اگر چشمان شما تا در طول شب نیمه باز بماند ، روشن بودن فن میتواند به طور قابل توجهی خشکی چشم را افزایش دهد .
در هر صورت توصیه میشود به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید

پاسخ:

مشکلات صبحگاهی چشم می تواند علل زیادی داشته باشد. هنگامی که ما خواب هستیم برای حفظ رطوبت و حفاظت از قرنیه باید پلکها کاملا بسته بمانند . بعضی از افراد با چشمان نیمه باز میخوابند که می تواند منجر به تحریک و حساسیت نور شود و این موضوع باعث سنگین شدن پلک در هنگام صبح میگردد.
گاهی اوقات، مشکلات مخاطی و وجود عفونت میتواند منجر به این مشکل گردد .

اگر این موضوع به شما آسیب رساند یا اینکه شرایط بدتر شد توصیه میشود به متخصص ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

: احتمال وقوع این اتفاق بعد از استفاده Restasis بسیار کم است . به احتمال قوی این مشکل توسط غدد میبومی شما ایجاد می گردد و این موضوع بسیار رایجی در خشکی چشم است . پیشنهاد می کنم به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

من به طور کامل از آنچه شما آن را تاول می نامید مطمئن نیستم . قرمزی یا لکه های ژله ای مانند زیر پلک ، معمولا علائم آلرژی یا انواع خاصی از عفونت هستند . بعید به نظر می رسد عواملی که شما توصیف می کنید به طور مستقیم توسط خشکی چشم ایجاد شود.
توصیه میکنم به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

در ابتدا توصیه می کنم جهت معاینه چشم به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید ، زیرا شما اشاره کردید که از آخرین معاینه شما بیش از سه سال میگذرد. در طی این معاینه متخصصین ما قادر خواهند بود چشمان شما را ارزیابی کنند ، همچنین میتوانند علت این عارضه را نیز مشخص نمایند . بدون بررسی چشمان شما نمیتوان علت این مشکل را تشخیص داد .

پاسخ:

: شما سیگار می کشید و باید توجه داشته باشید که سیگار کشیدن باعث خشکی چشم میگردد . بنابراین به طور کلی بیماران مبتلا به خشکی چشم باید از سیگار کشیدن اجتناب نمایند.
اطلاعات من در زمینه ارتباط بین مواد مخدر و خشکی چشم کامل نمیباشد اما از آنجایی دود ناشی از سیگار میتواند چشم ها را تحریک نماید ، احتمال دارد خشکی چشم را نیز بدتر کند .

پاسخ:

لکه سفید در قسمت رنگی چشم ، pinguecula نامیده می شود و علت ایجاد آن اشعه ماوراء بنفش میباشد ، همچنین خشکی چشم می تواند باعث ایجاد التهاب شده و موجب تشدید pinguecula گردد .

پاسخ:

: لکه سفید بر روی پلک معمولا گل مژه میباشد ، اما می تواند سرطان خوش خیم یا حتی بدخیم نیز باشد . بهترین راه مراجعه به متخصص ما در کلینیک نوآوران جهت معاینه و درمان میباشد .

پاسخ:

توصیف شما نشان دهنده pinguecula یا ضایعه غشاء چشم میباشد . اما نمیتوان خوش خیم یا جدی بودن این مسئله را تشخیص داد . لطفا جهت تشخیص این موضوع به متخصصیند ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید . توجه داشته باشید که خشکی چشم می تواند لکه ها را تحریک نماید . بنابراین هنگامی که به پزشک مراجعه نمودید ، بایستی قطره های روانسازی سطح چشم برایتان تجویز گردد .

پاسخ:

شما می توانید از هر نوع قطره ای که به شما کمک میکند در هر زمان که لازم است استفاده نمایید . اگر از قطره ای بیش از شش یا هفت بار در طول روز استفاده می کنید، ممکن است نیاز باشد در مورد اینکه کاهش یا قطعی موثرتر خواهد بود یا خیر با پزشک متخصص مشورت نمایید .

پاسخ:

داروی Restasis مورد تایید FDA میباشد و شامل سیکلوسپورین است. در حال حاضر هیچ محصول طبیعی با فرمول جایگزین برای این دارو وجود ندارد . با این حال روش های دیگری برای درمان خشکی چشم وجود دارد که ممکن است مفید باشد.توصیه میشود به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

به طور معمول خشکی شبانه چشمها به علت بسته نشدن کامل پلک ها در طول خواب میباشد ، خشکی چشم به علت فاصله بین پلکها ایجاد میشود که میتواند شدید نیز باشد . به طور کلی ژل به اندازه کافی توانایی بهبود بخشیدن را ندارد ، بنابراین ما معمولا یک پماد پترولاواتوم ، مانند Systane Nighttime یا Refacing Lacri-Lube را تجویز می نماییم که امیداوریم به بهبودی شما کمک نماید .

پاسخ:

Systane محصول بسیار مطمئنی است. اما اگر بیش از شش بار در طول روز از این دارو استفاده میکنید ، بهتر است داروی دیگری را امتحان نمایید ، من فکر نمی کنم Systane باعث آسیب به چشمان شما شود

پاسخ:

این موضوع باعث تعجب است زیرا این پماد برای اهداف بسیار خاص مانند بسته نبودن کامل پلک ها در زمان خواب که منجر به خشکی چشم میشود تجویز میگردد و مصرف آن دقیقا قبل از خواب میباشد ، توصیه می کنم با پزشکی که این دارو را برای شما تجویز نموده است در مورد این موضوع مشورت نمایید ، همچنین بدون بررسی نمیتوان جایگزینی برای این دارو معرفی نمود .

پاسخ:

پاسخ دادن به سوال شما بدون معاینه دقیق غیر ممکن است و من نمیتوانم راه حل مناسبی به شما ارائه دهم .
بسیاری از قطره های رایج و در دسترس چشم که در حال حاضر موجود هستند ، عموما ایجاد رطوبت میکنند و یا اشک هایی را با مواد غیر طبیعی مانند متیل سلولز ایجاد میکنند. این روش می تواند برای بعضی از افراد تسکین دهنده باشد ، همچنین به ندرت یک استراتژی موثر در دراز مدت میباشد. سیستم اشک بسیار پیچیده بوده و عوامل مضر، ساختار و تعادل اشک را مختل می نمایند .
بهتر است محصولات جدیدتر مانند Systane Balance Alcon’s یا Refresh Optive Advanced Allergan را امتحان کنید تا ببینید آیا آنها برای شما مناسب تر هستند یا خیر ، اما توصیه میشود با متخصصین ما در کلینیک نوآوران مشورت نمایید . در کنار استراستیس و شاخه های پانچستون ، درمان های بسیار دیگری نیز وجود دارد که ممکن است برای شما مفید باشد.

پاسخ:

خشکی چشم معمولا در طول زمان ، افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، اما شدت آن می تواند متفاوت باشد. تهویه مطبوع در طول ماه های گرم می تواند رطوبت داخل خانه را کاهش داده و خشکی چشم را تشدید نماید. همچنین چرخه رطوبت بالا در خارج از منزل و رطوبت پایین در داخل منزل می تواند مشکل بی ثباتی اشک را به همراه داشته باشد . در نهایت قرار گرفتن در معرض مواد آلرژی زا در فصل بهار و تابستان می تواند باعث افزایش التهاب شده و خشکی چشم را تشدید نماید.
پیشنهاد میگردد برای بهبود خشکی چشمتان از قطره های چشمی مبتنی بر چربی استفاده نمایید ، این نوع از قطره ها می توانند به کاهش تبخیر اشک کمک کنند. همچنین با مراجعه به کلینیک نوآوران از متخصصین ما بخواهید تا عملکرد غده میبومیا شما را تست نماید تا دچار نارسایی غده میبومیا نباشید (اختلال عملکرد این غده مسئله مهمی میباشد باشد)

پاسخ:

با در نظر گرفتن توضیحاتتان ، به نظر میرسد دچار اختلال نسبتا پیشرفته در عملکرد غده میبومیا هستید و بایستی تحت نظر متخصصین ما در کلینیک نوآوران قرار بگیرید .
در مواقعی اشک مصنوعی حاوی مکمل چربی مفید است ، که دو فرمول Systane Balance یا Refresh Optical Advanced در آن وجود دارد . همچنین بیشتر بودن علائم یک چشم نسبت به دیگری عادی میباشد .

پاسخ:

برای برخی افراد Restasis مفید بوده و برای برخی مفید نمیباشد ، به خاطر داشته باشید خشکی چشم میتواند علل مختلفی داشته باشد ، همچنین این بیماری میل به پیشروی نیز دارد .
TheraTears محصول خوبی میباشد ، اما احتمال دارد برای درمان کامل چشم داروی مناسبی نباشد و ممکن است نیاز به یک مکمل مبتنی بر چربی مانند Systane Balance یا Refresh Optive Advanced داشته باشید ، اگر این داروها نیز به شما کمک نکنند ، نیاز به معاینه کامل توسط متخصصین ما در کلینیک نوآوران دارید تا خشکی چشم یا سایر عوامل به طور جدی بررسی گردند .

پاسخ:

سیستم اشک بسیار پیچیده است ، با گذشت زمان مشخص شده مکمل های اشک آور قدیمی ، ساختار یا عملکرد طبیعی اشک را ندارند. در حال حاضر محصولات چندگانه بسیار مناسبتر با داشتن ویژگی های محافظتی و عملکردی اشک های طبیعی و سالم وجود دارد .
در حالی که نام برخی از برندها برگرفته از برندهای قدیمی تر میباشد ، تمام برندهای فروشگاه های عمومی که من از آنها آگاه میباشم کمی ضعیف هستند. محصولات اورجینال گران میباشند اما معمولا در مورد مشکلات خاص موثر هستند.

پاسخ:

عموما استروئیدها التهاب را کاهش می دهند و همچنین عوارض جانبی بالقوه جدی نیز دارند . به همین دلیل اکثر پزشکان استروئیدها را برای مدت کوتاهی تجویز مینمایند .از آنجایی که آنها فقط التهاب را درمان میکنند ، کمکی جهت تسکین به شما نخواهند کرد و این موضوع نشان می دهد که مشکل التهابی ندارید .من در مورد ادامه مصرف این دارو برای شما تاثیر مثبتی نمیبینم و می خواهم با دکترتان درمورد منع مصرف دارو مشورت نمایید .

پاسخ:

در ابتدا من استفاده از Naphcon و Opcon را توصیه می کنم. خوب است که شما استفاده منظم از قطره چشم را متوقف نموده اید ، زیرا با استفاده زیاد از قطره ها ، چشم دچار انقباض شده و منجر به بازگشت دوباره قرمزی چشم میگردد .به جز موارد نادر جهت درمان های خاص ، اکثر پزشکان به بیماران این توصیه را میکنند .
بستن چشم در مقابل نور یعنی حساسیت به نور ، و ایزا راه حل طبیعی و غریزی چشم میباشد ، و بایستی به چشم پزشک مراجعه کنید .
من می توانم حدس بزنم چرا مشکلات شما در حضور مردم بیشتر می شود. بخشی از چشم که ما آن را ” lid wiper ” می نامیم، وجود دارد و ممکن است دچار آسیب شده باشد و یا حتی احتمال دارد علت آن مهار جلوگیری از پلک زدن در همگام صحبت با افراد باشد .باید توجه بیشتری به آنها نمایید و هر چیزی که باعث توجه و تمرکز شما و کمتر پلک زدنتان شود مشکل را تشدید میکند .

پلک زدن مزایای بسیاری دارد مانند ایجاد چربی که غدد میبومی شما تولید می کند. این روغن ها اشک را تثبیت کرده و کیفیت سطح چشم را بهبود می بخشد. همچنین به پاک کردن اشک و آلاینده هایی که درون آن ساخته شده اند کمک می کنند. از توضیحات شما، می توان دریافت که شما دچاراختلال غدد متابولیک و احتمالا مینیبوم هستید.
از آنجا که وضعيت شما نسبتا پیچیده است، از شما می خواهم پزشک متخصص مراجعه نمایید . به نظر می رسد که شرایط شما واقعا سخت است و فراتر از روش های ساده و بدون دردسر میباشد .

پاسخ:

من در مورد بهترین برند اطلاعی ندارم . برندهای اصلی تمایل دارند فرمول های پیشرفته ای داشته باشند که می تواند بسته به علت مشکل شما بسیار مفید باشد. اگر شما انواع مختلفی از محصولات را امتحان کرده اید و هیچ کدام از آن ها برای تسکین شما مفید نبوده اند ، فکر می کنم که خشکی چشم شما پیچیده بوده و شما باید جهت درمان به پزشک متخصص مراجعه نمایید .

پاسخ:

امروزه قطره ها بسیار پیچیده تر و پیشرفته تر از گذشته می باشند. تعدادی از آنها می توانند برای برخی از بیماران تحول ایجاد نمایند.
به طور کلی، از محصولاتی که حاوی عوارض جانبی و یا عوامل سفید کننده هستند اجتناب کنید. به نظر من برندهای Alcone Systane و Allergan Refresh Advanced مناسب می باشند.
باید اضافه کنم که بهترین عملکرد معمولا هنگامی حاصل می شود که یک محصول خاص OTC توسط یک متخصص و بر اساس علت مشکل شما توصیه شود

پاسخ:

تقریبا همه قطره های خشکی چشم در دسترس هستند. در صورتی که یکی از قطره ها وضعیت شما را بهتر نکرد قطره دیگری را امتحان کنید . از آنجا که علت اکثر خشکی های چشم تبخیر اشک میباشد ، من اغلب محصولات مبتنی بر لیپید مانند Systane Balance یا Refresh Optive Advanced را توصیه می کنم.
به خاطر داشته باشید که ممکن است مشکل شما به تنهایی با قطره حل نشود و ممکن است به علت مسائلی غیر از خشکی چشم باشد. اگر مشکل شما حل نشد توصیه می کنم به پزشک متخصص مراجعه نمایید .

پاسخ:

از اینکه چشمتان آسیت ندیده است خوشحالم ، قطره ها باید برخی از امراض ناشی از تروما را بهبود بخشند. قطره های چشم باید خوب باشد، اما ممکن است بخواهید یک قطره حاوی افزودنی چربی مانند سینستن آلنکان یا آلرگان Refresh Optical Advanced Formula را امتحان کنید که در صورت بهبود چشم می تواند محافظت بیشتری از چشمتان داشته باشد و روانسازی سطح چشمتان را بهترانجام دهد .
اگر در عرض یک یا دو ماه بهبودی حاصل نشد، باید جهت پیشگبری از مشکلات دیگر به پزشک مراجعه نمایید .

پاسخ:

من اطلاعی از این نوع قطره ندارم اما طبق جستجویی که در اینترنت انجام دادم ، اسید هیالورونیک عامل اصلی مرطوب نمودن چشم در این نوع قطره میباشد . از آنجایی که خشکی چشم میتواند علل مختلفی داشته باشد نمیتوان گفت کدام قطره برای خشکی چشم مفید تر است .
شما می توانید این قطره را نیز تست نمایید اما توصیه میگردد به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

امروزه مکمل های اشک آور مصنوعی ، بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که در گذشته بوده اند و به ما اجازه می دهند تا مشکلات خاصی را با فرمول های مختلف حل نماییم . برای اکثر بیماران مبتلا به خشکی چشم خفیف تا متوسط، اغلب Sincount Balance Alcon که دارای فرمول پیشرفته است توصیه میشود. بسیاری از محصولات مناسب دیگر نیز در بازار موجود است .

پاسخ:

بجای پرسیدن اینکه چند نوع قطره باید در طول روز مصرف گردد، بهتر است بپرسید «چه میزان قطره کافی است؟» تعداد قطره ها بسته به نوع محصول، شدت خشکی چشم ، رطوبت محیط، علت خشکی چشم و ده ها عامل دیگر متفاوت میباشد.
به عنوان یک قاعده کلی ، شما باید از مکمل اشک آور به میزان توصیه شده در روی بسته و یا شش بار در طول روز استفاده نمایید. اگر شما نیاز به استفاده بیشتر از آنها دارید، بایستی با متخصصین ما در کلینیک نوآوران مشورت نمایید . در واقع استفاده زیاد از قطره ها می توانند اشک های طبیعی را از بین برده و مشکلات شما را افزایش دهند .

پاسخ:

دوست دارم پاسخ خوبی برای سوالتان داشته باشم اما بدون دانستن علت قرمزی چشم شما ، ارائه توصیه دشوار است . قرمزی چشم معمولا به عنوان نشانه ای از یک مشکل اساسی اتفاق می افتد. استفاده از قطره برای از بین بردن قرمزی چشم مشکل را حل نخواهد کرد.
اغلب افراد از قطره های قرمزی چشم استفاده می کنند زیرا نیاز به استفاده از آنها برای بهبودی چشمهایشان دارند ، برخی از قطره های بدون تجویز پزشک می توانند در طول زمان قرمزی چشم را افزایش دهند.
من پیشنهاد می کنم برای مشخص شدن علت مشکل ، جهت ارائه درمان مناسب به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

در حال حاضر Restasis تنها محصول ضد التهاب برای درمان خشکی چشم است. سایر محصولات در حیطه FDA قرار دارند، زمان ارائه آنها نیز مشخص نمیباشد .
شما بایستی جهت حل این مشکل به پزشک مراجعه نمایید . روش های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند، از جمله استفاده محدود از استروئیدهای موضعی، رژیم های غذایی و احتمالا راه هایی برای بهبود کیفیت اشک ، که می تواند باعث کاهش التهاب شود. این موارد بعد از معاینه دقیق توسط متخصصین ما در کلینیک نوآوران مشخص خواهد شد .

پاسخ:

با آغاز فصل گرم یا هنگامی که هوا خشک باشد ، خشکی چشم غیر معمول نمیباشد. همچنین کار با رایانه باعث کاهش میزان پلک زدن می شود که می تواند علائم شما را بیشتر نماید.
Systane یکی از محصولات مناسب برای خشکی چشم میباشد ، با این حال انواع مختلفی از قطره ها وجود دارند که خشکی های چشم با علت های مختلف را برطرف مینماید . طبق توضیحات ارائه شده توسط شما ، ممکن است مبتلا به خشکی چشم تبخیری باشید و احتمالا Systane Balance در این مورد به عنوان ابتدائی ترین دارو توصیه میگردد .
همچنین به یاد داشته باشید استفاده از قطره فقط یک بخش از درمان موثر چشم است. اگر علائم شما همچنان ادامه داشته باشد یا بدتر شود، پیشنهاد می کنم به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

خشکی چشم می تواند ایجاد درد نماید ، اما آنچه از توضیحات شما استنباط میگردد ، طبیعی نمیباشد و باید توسط چشم متخصصین ما معاینه شوید . اگر از Restasis یا هر داروی دیگری برای درمان استفاده میکنید ، بایستی به دستورالعمل های روی دارو جهت رسیدن به نتایج مطلوب توجه نمایید .

پاسخ:

اکثر پزشکان معتقدند خشکی چشم احتمال ابتلا به عفونت را به علت کاهش حجم اشک و آسیب به سطح چشم افزایش میدهد. این دیدگاه تا کنون توسط تحقیقات دقیق علمی اثبات نشده است.
اشک ها حاوی انواع ضد باکتری ها هستند. اشک مصنوعی باعث کاهش غلظت نسبی اشک در مقایسه با تاثیر مثبت قطره ها بر سطح چشم می شود.
ما معتقدیم با پاکسازی و افزایش حجم اشک وبه حداقل رساندن آسیب به سطح چشم، به لحاظ منطقی میتوان خطر عوارض جدی عفونت را کاهش داد ، اما به دلیل پیچیدگی سیستم اشک و سطح چشم پیش بینی این که کدام عوامل بیشترین تاثیر را در کاهش عفونت خواهد داشت دشوار میباشد.

پاسخ:

هنگام انتخاب محصولات آرایشی چشم دقت نمایید . نه تنها تعدادی از صابون ها باعث تحریک می شوند بلکه آنها می توانند روغن های ضروری اطراف پوست چشم را نیز از بین ببرند و باعث خشکی و تحریک شوند که می تواند خشکی چشم را تشدید نماید . شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لنز ها و عفونت های چشم با متخصصین ما در کلینیک نوآوران مشورت نمایید .

عفونت های مکرر چشم ایجاد نگرانی میکنند. آیا لنزهایتان را به صورت صحیح جایگزین می کنید؟ همچنین باید لنزهای خود را هر سه ماه یکبار تعویض نموده و از محلول های مناسب جهت ضدعفونی استفاده کنید.
در نهایت حتما قبل از تعویض لنز دستهایتان را ضد عفونی کنید . اگر باز هم دچار عفونت شدید، پیشنهاد میشود به متخصصین ما مراجعه نمایید .

پاسخ:

این مورد یکی از سوالات بسیار رایج و سردرگم کننده برای بسیاری از بیماران است. خشکی چشم معمولا باعث تحریک می شود و چشم به صورت غریزی با شستشوی آلودگی بوسیله اشک واکنش نشان میدهد . ریزش بیش از اندازه اشک عملا ساختار اشک را بی ثبات کرده و باعث می شود خشکی چشم بدتر شود.
بهترین راه برای درمان این مشکل شناسایی علت خشکی چشم است .توصیه میشود جهت درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ:

به نظر می رسد شما دچار خشکی چشم و وضعیتی به نام کراتیت رشته ای هستید که هر دو می تواند بسیار دردناک باشد. به غیر از حذف آنها به صورت دستی ، تعدادی از روش های دیگر مانند فیبرهای ضد التهابی ، قطره استریل و کیستی خاص و در بعضی موارد استفاده از لنز با باند وجود دارد. خشکی چشم شما نیز باید به طور موثر درمان شود.
علائم شما نشان می دهد که شما دارای بیماری سطح چشم ( به طور خاص) و مشکلات قرنیه هستید . پیشنهاد من این است که شما به متخصصین قرنیه و یا متخصصین اپتومیست (متخصص بیماری های سطح چشم ) در کلینیک ما (نوآوران) مراجعه نمایید .

پاسخ:

آنچه که شما توصیف می کنید، نمونه ای از خشکی چشم است، اما آغاز شدن آن در بدو تولد کاملا غیر معمول است. ریزش اشک بیش از حد واکنشی است که چشم ها به سوزش نشان میدهند و علت آن میتواند گرد و غبار، باد و سرما و یا آلرژی باشد. حساسیت می تواند با عوامل آناتومیک و سایر عوامل افزایش یابد.
از آنجایی که مدت زمان زیادی از بیماری شما میگذرد درمان آن کمی دشوار است . توصیه میکنم برای تعیین دقیق علت و درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

ریزش بیش از حد اشک یکی از رایج ترین نشانه های خشکی چشم است. آنچه که ما خشکی چشم می نامیم ، عمدتا ناشی از اختلال در لایه اشک است. گاهی اوقات چشم با افزایش تولید اشک سعی در بهبود وضعیت چشم دارد .

پاسخ:

شرایط همسرتان کمی عجیب به نظر می رسد، ریزش اشک بیش از حد اغلب نشانه خشکی چشم است. هنگامی که سطح چشم تحریک می شود، چشم تلاش می کند با تولید اشک های بیشتری وضعیت را بهبود بخشد . متأسفانه ریزش بیش از حد اشک باعث می شود شرایط بدتر شود، زیرا ساختار محافظتی طبیعی را بی ثبات می نماید.
پیشنهاد می کنم جهت بازگرداندن تعادل اشک از Systane Balance Alcon یا FreshKote Focus Labs استفاده نمایید . هر دو این دارو ها در داروخانه ها موجود میباشند.به هیچ عنوان از ضدآلرژی و یا قطره های سفید کننده چشم استفاده نکنید، زیرا این محصولات اغلب باعث ایجاد آثار بدتر بر روی سطح چشم می شوند.
در نهایت علت بسیاری از خشکی های چشم ، تبخیر بیش از حد اشک است. اگر مشکل همسر شما همچنان ادامه داشت، به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید تا عملکرد غده میبومی شما را ارزیابی کنند. چربیهای غده میبومین راه حلی برای پایداری و سلامت اشک است، و اختلال عملکرد غدد میبومیا ممکن است علت اصلی مشکل ایشان باشد.

پاسخ:

آنچه شما توصیف می کنید علائم خشکی چشم است. ریزش اشک بیش از حد از چشم epiphora نامیده می شود و در بیماران مبتلا به خشکی چشم بسیار رایج است. سیستم اشک شما تلاش می کند خشکی چشم را بهبود بخشد. سوزش چشم نیز اغلب ناشی از اختلال غدد میبومیا (MGD) میباشد .
هر دوی آنها نشانه هایی از خشکی چشم پیشرفته هستند، بنابراین توصیه میگردد به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

اگر خشکی چشم شما شدید باشد موجب سوزش در ناحیه چشم میگردد. همچنین باعث حساسیت به نور نیز می شود. اگر این امر ادامه پیدا کند، پیشنهاد میشود به متخصص مراقبت از چشم در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

قرار گرفتن مکرر در معرض این عناصر مطمئنا چشم شما را تحریک می کند. توصیه می کنم از عینک آفتابی با کیفیت استفاده نمایید. عینک به محافظت از چشم شما در مقابل باد و همچنین اشعه UV محافظت می کند. اگر در بیناییتان نگرانی دچار مشکل هستید می توانید از عینک های روشن تر استفاده کنید.
قطره ها لایه بیرونی اشک را در برابر تبخیر محافظت می کنند و ایجاد ثبات مینماید. من مکمل اشک مبتنی بر چربی مانند Systane Balance یا Refresh Optive Advanced Formular را توصیه می کنم.
در نهایت توصیه میکنم به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

شما به سوال خودتان پاسخ دادید ، اگر نمی دانید چه اتفاقی برای چشمتان افتاده است ، باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید . ممکن است قرمزی و تحریک چشمان شما جزئی بوده و به آسانی درمان شود و یا ممکن است علائم یک مشکل جدی را داشته باشد. توصیه میکنم به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

خشکی چشم و آلرژی ها با هم در ارتباط هستند. تولید اشک کم و یا تبخیر بیش از حد اشک میتواند آلرژی را بدتر نماید .
اگر احساس خارش در چشم و علائم آلرژی دارید توصیه می کنم قطره آلرژی را امتحان کنید تا مشخص شود به شما کمک مینماید یا خیر .
اگر کمکی نکرد و قرمزی و تحریک پذیری چشمانتان ادامه پیدا کرد توصیه میکنم برای شناسایی علت دقیق مشکل به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

از شنیدن وضعیت چشمانتان بسیار متاسف شدم ، خشکی چشم در بین بیماران بسیار رایج است . علائم شما نشان دهنده التهاب است که می تواند با انواع مختلفی ایجاد شود.
اولین تشخیص من اختلال عملکرد غدد meibomia و اختلال در غدد چربی است. MGD می تواند یک علت اصلی یا یک عامل برای خشکی چشم باشد و همچنین با رشد بیش از حد باکتری های استاف نیز ارتباط دارد. استاف می تواند سمومی تولید کند که باعث ایجاد قرمزی چشم می گردد.
تشخیص دقیق مشکل شما کمی دشوار است و باید دقیقتر بررسی گردد . توصیه میکنم برای درمان چشمانتان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

علائم خشکی چشم ممکن است تا حدودی بین چشم ها تفاوت داشته باشد. گاهی اوقات یک چشم بیشتر درگیر می شود و چشم دیگر کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد و این مورد طبیعی میباشد .
در حالی که قرمزی چشم یکی از نشانه های شایع خشکی چشم است، اما طبق توضیحاتتان توصیه میکنم جهت بررسی بیشتر به متخصصان ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

از توضیحاتتان به نظر می رسد به یکی از مواد تشکیل دهنده در قطره حساسیت نشان میدهید . مشکل خاصی وجود ندارد و باید استفاده از این قطره را متوقف نمایید. قرمزی چشم معمولا مشکل بزرگی نیست، اما به طور معمول میتواند علائمی برای بیماری های دیگر باشد. بیماران مبتلا به خشکی چشم باید از محصولات سفید کننده چشم اجتناب کنند، زیرا آنها ساختار اشک را مختل می کنند و چشم ها را دچار خشکی مینمایند. توصیه میشود برای یافتن علت خشکی چشمتان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .
اغلب بیماران مبتلا به قرمزی و خشکی چشم دارای اختلال عملکرد در غضروف میبومیا هستند و هنگامی که علت آن کشف شود می توانند به طور موثر درمان شوند.

پاسخ:

به نظر می رسد که خشکی چشم شما نسبتا شدید باشد. تقریبا تنها با داشتن این اطلاعات تشخیص غیر ممکن است. با این حال به دلیل اینکه خشکی چشم تمایل به پیشروی دارد، بعید است که به خودی خود بهبودی حاصل گردد.
به شما توصیه میکنم در اسرع وقت به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

دانستن علت تحریک و خشکی چشمان شما بسیار دشوار است . هر چند که فصول خشک این مسئله را تشدید میکند ، اگر فردی از لنز استفاده میکند با شنا در آب احتمال ایجاد عفونت در چشمهایش وجود خواهد داشت . همچنین مصرف بیش از حد قطره ها باعث ایجاد مشکل می شود

توصیه میکنم تا زمان حل مشکل استفاده از لنز را متوقف نمایید و از قطره چشم استفاده کنید . اگر چشم شما (به خصوص قرمزی و تحریک چشمهایتان ) در یک یا دو روز آینده بهتر نشد به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید . اگر علت مشکل شما وجود عفونت باشد ، با گذشت زمان وضعیتتان بدتر خواهد شد .
اگر وضعیتتان بهتر شد ، چند روز صبر کنید ، سپس لنزهایتان را ضد عفونی نمایید (یا آنها را تعویض کنید و یا از لنز های یکبار مصرف استفاده کنید ). اگر با مسائل مشابه مواجه شدید ممکن است علت آن خشکی چشم باشد و مراجعه به پزشک بهترین راه است .

پاسخ:

علل بسیاری برای قرمزی چشم وجود دارد. خشکی چشم ممکن است یکی از عوامل باشد ، تصور شما نیز درست است ،کار با کامپیوتر باعث کاهش میزان پلک زدن شده و می تواند خشکی چشم را تشدید نماید. با این حال نیاز به بررسی بیشتر دارد .
اگر وضعیتتان ادامه دار بود ، توصیه میشود به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

: قرمزی چشم یکی از علائم مشکلات چشمی است. پلک ها نقش بسیار مهمی را در عملکرد و محافظت از چشم ایفا می کنند. آنچه که شما توصیف می کنید ، به نظر می رسد شما دچار خشکی چشم و عفونت هستید.
توصیه میکنم به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

افراد برای توصیف مشکلات مختلف از اصطلاحات متفاوت استفاده می کنند. محفظه قدامی محوطه ای باریک در فضای بین جلوی عنبیه و پشت قرنیه است. داشتن یک محفظه قدامی باریک در یک بیمار معمولی غیر نرمال است و هیچ ارتباطی با خشکی چشم ندارد.
محلی که عنبیه و قرنیه به هم متصل میشوند محلی است که سیستم تخلیه مایعات داخلی چشم میباشد و اگر زاویه آن باریک باشد موجب گلوکوم حاد می شود.
توصیه میکنم جهت درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

سوال خوبی بود، مصرف زیاد از قطره گلوکوم می تواند منجر به خشکی چشم شود. اما اگر گلوکوم درمان نشود میتواند منجر به کوری گردد.
گزینه های دیگر ی نیز برای درمان گلوکوم وجود دارد:
شوهرتان می تواند از روش لیزر درمانی برای گلوکوم استفاده نماید. این تکنولوژی حدودا” می تواند سه سال به کاهش فشار چشم کمک کند. برای بهبود خشکی چشم نیز مفید است .

• استفاده از فرمولاسیون قطره چشم Timoptic بدون نگهدارنده نیز برای گلوکوم وجود دارد . این نسخه احتمال تحریک چشم را به همراه خواهد داشت . بدیهی است برای مشخص شدن اینکه آیا می توان از این نوع دارو برای کنترل فشار چشم استفاده کرد یا خیر بایستی به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید

• داروهای گلوکوم با مواد نگهدارنده خفیف نیز ممکن است موثر باشد.داروهای تراواتان Z ، Alphagan P. Milder از این جمله هستند و ممکن است سوزش چشم را نیز کاهش دهند . در این مورد نیز مشورت پزشک لازم است .
همچنین توصیه می کنم شوهرتان جهت ارزیابی خشکی چشم به متخصصین ما مراجعه نماید . ممکن است با شاخه های پانچکتال و درمان موضعی خشکی چشم درمان گردد.

پاسخ:

مشکل شما شباهت زیادی به خشکی چشم شدید دارد . از شنیدن وضعیت چشمانتان واقعا متاسفم.
در هنگام ویزیت بیماران مبتلا به خشکی چشم مانند شما ، یک رویکرد سیستماتیک که اغلب نتیجه های قابل توجهی را ایجاد می کند وجود دارد . ممکن است بهبودی برای شما سریعا اتفاق نیافتد ، اما با صبر و حوصله شما احتمالا بهبودی حاصل خواهد شد.
علائمی که شما توصیف کردید اغلب به چند علت از جمله اختلال عملکرد غدد میبومین و خشکی تبخیری چشم رخ میدهد.
همچنین احتمالا چشمان شما در هنگام خواب کاملا بسته نمیشود و این می تواند به سطح چشم صدمه زده و در هنگام بیداری علائم شما به طور چشمگیری تشدید گردد. همچنین ممکن است شرایط یا عوامل مختلف وضعیت شما را بدتر نماید .
مهمترین چیز این است که شما در این مرحله متوجه شدید که نیاز به کمک یک متخصص دارید . تکنیک ها و روش های جدیدی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. توصیه میکنم جهت بررسی بیشتر و درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

اغلب بعد از جراحی لیزیک خشکی چشم به سراغ افراد می آید ، اما در اکثر موارد وضعیت موقت است و در عرض چند ماه بهبود حاصل میگردد، اما این بدان معنا نیست که عمل جراحی ایجاد خشکی چشم نمینماید .
اگر علائم شما همچنان ادامه داشت از قطره خشکی چشم حاوی مکمل چربی استفاده نمایید . Systane Balance یک نمونه خوب از قطره ها میباشد . اگر مشکلتان برطرف نشد توصیه میشود به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ:

از شنیدن مشکل شما متاسف شدم . شما تنها کسی نیستید که به این بیماری دچار شده اید ، بسیاری از افراد دچار خشکی چشم هستند. عواملی وجود دارد که خشکی چشم را تشدید مینماید . جراحی چشم، به ویژه LASIK می تواند باعث ایجاد یا تشدید خشکی چشم شود، معمولا این موارد در طول زمان بهبود می یابد، اما در مورد شما، به نظر می رسد اینچنین نمیباشد .
بدون معاینه دقیق اظهار نظر دشوار است ، اما فکر می کنم که شما دارای خشکی تبخیری چشم یا EDE هستید. EDE معمولا ناشی از اختلال غدد میبومیا است. اغلب Restasis برای بیماران مبتلا به EDE مفید است. همچنین توجه داشته باشید که استراستیس و شاخه های پانچستون خیلی مفید نمیباشند.
موثرترین راه برای درمان EDE، استفاده از سیستم جدید LipiFlow است. توصیه میگردد به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

اغلب عمل جراحی لیزیک ایجاد خشکی چشم می نماید و معمولا چند ماه پس از عمل نیز ادامه خواهد داشت . قطره ها می توانند مفید باشندو به طور کلی قطره ها موجب آسیب قابل توجهی به چشم نمی شوند. قطره های مدرن هدف های مختلفی را برای خشکی چشم دنبال می کنند.
ممکن است سایرعوامل ، بیشتر از روش LASIK خشکی چشم شما را تشدید کنند ، توصیه میشود جهت بررسی علت خشکی چشمتان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

خشکی چشم بعد از روش PRK غیر معمول نیست. در بیشتر موارد حدود شش ماه پس از جراحی علائم کاهش پیدا میکنند ممکن است برای برخی افراد بازگشت به حالت عادی کمی طول بکشد، بنابراین علائم شما حل خواهد شد . با این حال استفاده مکرر از قطره ها راه حل مناسبی است .
آنچه از توضیحات شما متوجه شدم ، احتمالا اختلال کلاسیس شبکیه دارید، بافت شبکیه sclera را تحت تاثیر قرار می دهد. این مشکل در بزرگسالان نسبتا رایج است و ممکن است با سوزش مشابه علائم خشکی چشم همراه باشد. این مشکل میتواند جریان طبیعی عضله را مختل نماید و می تواند خشکی چشم رانیز تشدید کند. پیشنهاد میشود جهت بررسی و درمان به کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

همانطور که در اینترنت قابل مشاهده است، گزارش های متعددی از خشکی چشم در ارتباط با لوزارتان و سایر داروهایی که برای فشار خون بالا تجویز میگردد وجود دارد. در این وضعیت نیاز به مراقبت اولیه از چشم و شناسایی علت خشکی چشم وجود دارد. توجه داشته باشید در حال حاضر به راحتی با تست جدید SJO میتوان به علل ترکیبی خشکی چشم و سندرم Sjogren دست یافت.
صادقانه بگویم در حال حاضر در زمینه مراقبت های بهداشتی در مورد عوارض جانبی دارو فعالیتی انجام نمیگیرد و اکثر پزشکان بر تخصص خود تمرکز می کنند. با این حال دقت شما بر روی این مسئله شانس یافتن داروی موثری که عوارض جانبی نامطلوب ایجاد نکند را افزایش میدهد . به شدت توصیه می کنم که بدون تجویز پزشک هیچ دارویی را متوقف نکنید.

پاسخ:

اطلاعات من در مورد ارتباط بین مواد مخدر و خشکی چشم محدود میباشد .اما استنباط من این است که استعمال مواد مخدر باعث تشدید خشکی چشم میگردد و ممکن است علت اصلی خشکی چشم تبخیری ، ناشی از اختلال عملکرد غدد میبینمی باشد. پیشنهاد میکنم جهت درمان به متخصصین ما در چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

علائم رایج آنتی هیستامین ها مانند سیتریزین، کاهش اشک و افزایش خشکی چشم میباشد . به طور کلی بازگشت به حالت قبل کمی زمانبر است و در مورد شما احتمالا کمی بیشتر طول خواهد کشید.
من استفاده از قطره های افزایش رطوبت را تا زمان بازگشت به حالت طبیعی توصیه میکنم ،همچنین احتمال دارد وضعیت چشم شما بدتر شود یا شاید یک یا هر دو شاخه پانکتال دچار مشکل گردد.
در اینصورت جهت بررسی و درمان به متخصصین ما در چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ:

تشخیص پزشک شما خیلی قاطعانه است زیرا داروی Lipiflow دارای تکنولوژی پیشرفته ای برای درمان خشکی چشم است و نوعی درمان قطعی برای MGD میباشد . در حال حاضر برای 90 درصد از بیماران ، MGD به عنوان اصلی ترین علت خشکی چشم تشخیص داده میشود .
آزمایشهایی از جمله LipiView وجود دارد که میتوان بوسیله آنها این بیماری را تشخیص داد ، این آزمایشات ضخامت چربی لازم در سطح اشک را با افزایش نانومتری اندازه گیری می کندو به ما اجازه می دهند تا عملکرد غددمیبومی را تست نموده و دستورالعمل تشخیصی غدد لنفاوی را برای عملکرد صحیح آنها آزمایش نماییم . اکثر پزشکان این تست های کلیدی را با تست های استاندارد خشکی چشم ، برای استراتژی درمانی خود ترکیب می کنند.

من شخصا یکی از طرفداران Lipiflow هستم. Lipiflow به عنوان عامل اصلی درمان MGD و خشکی چشم میباشد ، که به طور خاص بر روی اختلالات چشم و اختلالات سطح چشم استفاده میشود . بسیاری از بیمارانی که از خشکی چشم رنج میبردند و تقریبا از درمان نا امید شده بودند، بوسیله Lipiflow با موفقیت درمان شدند و در بسیاری از موارد کاهش علائم آنقدر زیاد بود که به معنای واقعی کلمه زندگی آنها را تغییر داده است.
مانند هر درمان دیگرقطعا نمیتوان اظهار نظر نمود، اما در تجربه ای که من داشتم برای اکثر بیماران بسیار مفید بوده است. پزشکان ما در کلینیک نوآوران وضعیت شما را بررسی خواهند کرد و من توصیه می کنم که با دقت به دستورالعمل های پس از درمان عمل نمایید . هنگامی که غدد ، باز و کاربردی باشند، تمرینات پلک زدن و رژیم غذایی مناسب می تواند به بهبودی کامل کمک نماید .
توصیه میشود جهت بررسی و درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ: سیستم اشک بسیار بهینه شده است. اشکها حاوی عناصر مختلفی مانند چربی و پروتئین هستند. از سوی دیگر آب دوش یا باران نسبتا خالص است وتفاوت بین آنها در عناصرشان میباشدکه می تواند باعث سوزش و تحریک شود.

پاسخ: . علائمی که شما توصیف میکنید غیر نرمال است و شما نیاز معاینه چشم دارید .همچنین خشکی چشم در 16 سالگی بسیار غیر طبیعی است.توصیه میشود به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ: معمولا Accutane با خشکی چشم همراه است، قطره ها از ایجاد مشکلات در پشت چشم جلوگیری می کنند. به همین ترتیب نورهای چشمک زن و دایره های کوچک یا “سلول ها” مانند پدیده های انوپتیک ظاهر میشوند که طبیعی بوده و غالبا برای پزشکان غیر قابل مشاهده است.

با توجه به به این که به پزشک مراجعه کرده اید و وضعیتتان نرمال گزارش شده است نکته خوبی است . با این حال با توجه به استفاده ار Accutane و استفاده از رایانه پیشنهاد می کنم پلک زدنتان را به منظور اطمینان از عملکرد مناسب غدد میبومایی افزایش دهید . همچنین اپلیکیشنی به نام مهارت پلک زدن نیز وجود دارد. جستجو در اینترنت جهت ورزش های مربوطه نیز مفید خواهد بود.

پاسخ: این مشکل myokymia نامیده میشود و معمولا منجر به خشکی چشم نمی شود. اکثر پزشکان مراقبت از چشم این مشکل را مرتبط با استرس میدانند. Myokymia معمولا به خودی خود از بین می رود. بعضی از پزشکان antihistamines موضعی را تجویز می کنند، که ممکن است به تسریع درمان آن کمک نماید.

پاسخ: ماده ژله مانندی در پشت چشم، دقیقا جایی که به شبکیه متصل است ، بنام vitreous برای ضدعفونی نمودن چشم وجود دارد . این ماده کاهی اوقات جدا شده و بیماران بافت های شناور را مشاهده میکنند . در واقع آنچه که مشاهده می کنید، سایه است و نه رشته های واقعی بافت و این مورد در سنین بالا بیشتر رخ میدهد.

برای اکثر افراد مسن این موضوع عادی است، اما گاهی اوقات دفع آنها به شبکیه آسیب میرساند و منجر به جدا شدن شبکیه می گردد. به همين دليل مشورت با پزشک متخصص چشم مفيد خواهد بود. اگر متوجه تغییراتی مانند افزایش ناگهانی این بافت های شناور شدید ، باید فورا به پزشک مراجعه کنید ، در هر صورت این علائم مربوط به خشکی چشم نمیباشد .

پاسخ: اگر چه تشخیص قطعی دشوار است، اما به نظر می رسد که شما دارای بلفاریت زاویه ای هستید. و جهت درمان نیاز به آنتی بیوتیک های موضعی یا ترکیب آنتی بیوتیک استروئیدی دارد.

همچنین میتوان از محصولات جدیدی به نام Avenova و Neutrox به جای آنتی بیوتیک استفاده نمود . تمامی این درمان ها باید توسط پزشک تجویز شود، توصیه میشود جهت درمان به متخصصین ما در کلینیک چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ: من به یاد دارم در گذشته مادر من یک ظرف کوچک داشت که ما بعضی اوقات چشمانمان را در آن شستشو میدادیم و این موضوع مربوط به سالها پیش بود و امروزه با پیشرفت علم این روش ها منسوخ شده است.

دلیل این امر این است که سیستم اشک بسیار پیچیده است و در اغلب موارد از محصولاتی برای تقویت اشک استفاده می شود، در اغلب موارد هیچ چیز بهتر، راحت تر و مطمئن تر از اشک های طبیعی نمیباشد.

شاید دوست شما باید توصیه های پزشک را نادیده بگیرد .

پاسخ: بسیاری از بیماران به مواد نگهدارنده حساس هستند. خشکی چشم باعث کاهش حجم اشک شده و توانایی اشک را برای تحمل نگهدارنده های رقیق شده به حداقل می رساند.

توصیه میشود جهت بررسی و درمان به کلینیک نوآوران مراجعه نمایید .

پاسخ: میزان اشک در بین افراد متفاوت است؛ با این وجود فقدان وجود اشک غیرعادی بوده و ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی تر باشد، به خصوص اگر به تازگی دچار این مشکل شده اید.

اگر همیشه این طور بوده اید ، احتمالا طبیعی است، اما توصیه میشود جهت بررسی بیشتر به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: بله ، این احتمال بسیار زیاد است که خشکی چشم در هر دو چشم وجود داشته باشد و وضعیت یکی نسبت به دیگری بدتر باشد . همچنین ممکن است فقط یک چشم دچار خشکی گردد.

پاسخ: سیستم اشک بسیار پیچیده است و اشک هایی که برای مرطوب نگه داشتن سطح چشم ایجاد میشوند با اشک هایی که هنگام گریه تولید میشوند متفاوت هستند. تصور من اینست که اشک ناشی از گریه، اشک های محافظ چشم را از بین میبرند.

محصولاتی وجود دارد که به عنوان جایگزین اشک طراحی شده است و ممکن است به وضعیت شماکمک کند، توصیه می کنم Systane Balance را تست نمایید ، به احتمال قوی برای شما مفید خواهد بود.

پاسخ: جای نگرانی وجود ندارد ، اما آنچه که شما توصیف میکنید برای سنتان غیر طبیعی است . استفاده طولانی مدت از استروئیدهایی مانند Lotemax نیز ایده خوبی نیست و می تواند منجر به مشکلات جدی سلامت چشم شود.

پیشنهاد میکنم جهت بررسی دقیق و درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: من همیشه در خلاقیت بیماران برای حل مشکلات خود شگفت زده میشوم . با بسته نگه داشتن چشم ، اشک ها کمتر تبخیر شده و سطح چشم را برای بازیابی و بهبود آماده میسازد.

به احتمال زیاد علت مشکل شما بسته نشدن کامل پلکهایتان در هنگام خواب شب میباشد و در نتیجه باعث خشک شدن سطح چشم میشود . زمانی که اشک به طور موثر از سطح چشم محافظت نکند احتمال ابتلا به MGD (اختلال عملکرد غدد meibomia) وجود دارد که می تواند باعث تبخیر بیش از حد اشک شود.

EyeEco محافظ سیلیکونی جدیدی است استفاده در خواب شب که در هنگام خواب از چشم محافظت می کند و مسائل ناشی از قرار گرفتن در معرض خشکی چشم را کاهش می دهد.. این محافظ میتواند چشمان شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

پاسخ: خشکی چشم می تواند در یکی از چشمها بیش از دیگری باشد . مشکلی که شما توصیف میکنید به ندرت اتفاق می افتد.

Restasis برای برخی بیماران مفید است و برای برخی نه . احتمالا التهاب دلیل بیماری شماست ، اما عوامل دیگری نیز ممکن است موثر باشند.

توصیه میکنم جهت بررسی بیشتر به متخصصین ما در کینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: بسیاری از خشکی های چشم ، ناشی از اختلال عملکرد غدد میبینمی است ، این غدد کوچک در هر دو طرف بالا و پایین چشم قرار دارد، و نوعی چربی پیچیده را با هر بار پلک زدن تولید می کند. در بسیاری از بیماران این غدد دچار اختلال عملکرد می شوند و این چربی ها به اندازه کافی تولید نمی شوند.

طبق توضیحات شما ، به نظر می رسد پزشک شما در تلاش برای حل این موضوع است. استفاده از گرما باعث می شود که چربی های سخت شده آب شوند و ماساژ باعث می شود که چربی مایع موجود در آن جریان پیدا کند. به احتمال زیاد شما در معرض خطر ناگهانی هستید که موجب تضعیف موقت می شود.

با این حال مراقب باشید، مطالعات نشان می دهد ترکیبی از گرما و ماساژ شدید چشم می تواند به ساختار کلاژن قرنیه آسیب برساند. همچنین گرمای بیش از حد می تواند پوست نازکی که در اطراف چشم شما قرار دارد را بسوزاند.

در حالی که تار شدن موقت میباشد اما اگر مشکلتان ادامه پیدا کرد به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: اکثریت قریب به اتفاق بیماران مبتلا به خشکی چشم ، دارای اختلال عملکرد غدد میبینمی هستند. در حال حاضر بهترین و موثرترین ابزار برای درمان این شرایط LipiFlow میباشد. همانطور که می دانید، چربی های تولید شده توسط این غدد در هر دو طرف بالایی و پایین چشم برای ایجاد اشک ضروری است.

من نمیدانم شما چند وقت از LipiFlow استفاده کرده اید ، اما اگر بیش از پنج یا شش ماه بوده است، ممکن است نیاز به بررسی و معاینه چشمهایتان داشته باشید . این روش ساده کمک می کند تا غده های میبومی پاکسازی و هر گونه انسداد خارجی که تولید روغن میکنند برطرف شوند.

همچنین پلک زدن پس از درمان بسیار مهم است. پلک زدن باعث تخلیه روغن در غدد می شود و پلک زدن ضعیف یا جزئی می تواند اثرات درمان را از بین ببرد. برنامه هایی برای کمک به پلک زدن وجود دارند.

همچنین باید از مکملهای غذایی مانند روغن ماهی مبتنی بر EPA استفاده کنید. بعد از درمان کمپرس گرم و ماساژ ملایم نیز ممکن است مفید باشد . استفاده از Systane Balance یا FreshKote نیز ممکن است به بهبودی شما کمک نماید.

توصیه میشود جهت بررسی و درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: سوال شما بسیار مبهم است و من واقعا نمی دانم که چرا برای شما قطره تجویز نموده است . من هیچ ایده ای در مورد قطرهای اشک تجویز شده برای شما ندارم.

پزشک باید شما را از بیماریتان آگاه میکرد و دلیل تجویز قطره را نیز بیان مینمود . شاید مهمترین بخش ویزیت بیماران ارتباط برقرار کردن با آنها باشد . پیشنهاد می کنم از پزشک خودتان در مورد بیماری و قطره تجویزی توضیح بخواهید . با عرض پوزش که من نمی توانم به شما کمک نمایم.

پاسخ: از وضعیتی که برایتان پیش آمد کرده متاسف شدم ، در برخی افراد خشکی چشم به آهستگی پیش میرود و در برخی به سرعت علائم ظاهر میشوند.

خشکی چشم می تواند منجر به آسیب به سطح چشم و کاهش بینایی گردد ، اما این مسئله ای نیست که به طور ناگهانی اتفاق بیافتد، بنابراین جای نگرانی نیست.

من وضعیت شما را درک میکنم ،کارهایی که باید برای درمان خشکی چشمتان انجام دهید به این شرح است . در ابتدا بایستی از قطره استفاده نمایید . توصیه من Systane Balance و FreshKote است. Systane Balance نیز مناسب میباشد.

بایستی در طول روز آب کافی مصرف نمایید . دستورالعمل های نحوه مصرف آب در اینترنت موجود است. مکمل های غذایی حاوی EPA نیز ممکن است مفید باشد.

با توجه به این که تحت پوشش بیمه درمانی نیستید، اما اگر این وضعیتتان بدتر شود، بهتر است به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید تا اطمینان حاصل شود که مشکل جدی وجود نداشته باشد.

پاسخ: تا زمانی که پماد ها بر روی چشم شما تست نشوند، نمیتوان گفت کدام پماد عملکرد بهتری نسبت به سایرین دارد ، با جستجو در اینترنت تعدادی از محصولات برای خشکی چشم را مشاهده خواهید کرد، که برای سن شما مناسب باشد.

یکی دیگر از توصیه ها این است که اگر شما دچار blepharitis یا اختلال غضروف میبومایی هستید و چشمهایتان در هنگام خواب کاملا بسته نمیشوند میتوانید از اسکراب با استفاده از پد های مواد شوینده یا شامپو بچه استفاده نمایید ، ممکن است از بین بردن بیش از حد روغن طبیعی پوست اطراف چشم باعث خشک شدن و تحریک چشمها شود.

اگر میخواهید پلک هایتان را ضدعفونی نمایید ، من یک پارچه نرم را با مالش ملایم بر روی چشم و بدون استفاده از صابون توصیه می کنم. اگر چشمان شما همچنان دارای مشکل بود میتوانید به متخصصین ما در چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: از لطفا شما متشکرم . ما واقعا از پاسخ دادن به سولات مردم لذت میبریم و دوست داریم تا آنجا که میتوانیم به مردم کمک کنیم. دوست داشتم پاسخ مناسبی برا ی شما داشته باشم اما با اکتفا به عکس نمیتوان اعلام نظر نمود و نیاز به معاینه و بررسی دقیق میباشد.

ممکن است خشکی چشم شما ناشی از عوامل متعددی باشد. مشکل شما من را نگران نمود . این مشکل ممکن است به دلیل سوزش ناشی از خشکی چشم باشد و یا ممکن است مسئله جدی تری وجود داشته باشد.

در هر صورت، هر زمان که چیزی جدید یا غیر عادی در چشمتان ظاهر گردید و به نظر رسیدمشکلتان در حال افزایش است، توصیه میشود به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید . ممکن است مسئله جدی نباشد اما با یک معاینه ساده می توانید اطمینان حاصل کنید که مشکل خاصی وجود ندارد.

پاسخ: مشکلی که در یک چشم وجود دارد بر روی چشم دیگر نیز تاثیر می گذارد .معمولا بیشتر این اتفاقات در هر دو چشم رخ میدهد و در بسیاری از افراد دارای خشکی چشم در هر دو چشم اتفاق می افتد اما امکان دارد مشکلات در یکی از چشمها بیش از چشم دیگر باشد. به عنوان مثال، تولید اشکال نامتقارن یا افزایش تخلیه اشک در یک چشم در مقایسه با چشم دیگر می تواند منجر به ناراحتی نابرابر شود.

درمان خشکی چشم در یک یا هر دو چشم، ابتدا نیاز به پیدا کردن علت آنها دارد. توصیه میشود جهت بررسی و درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: به طور کلی رطوبت بالا به تبخیر کمتر اشک سطح چشم کمک مینماید . به همین دلیل است که بسیاری از افراد هنگام رفتن به محیط های خشک و یا در زمستان وقتی که سیستم های گرمایشی هوا را خشک می کنند دچار مشکل میشوند. همچنین عینک مخصوص برای برخی از بیماران مبتلا به خشکی شدید چشم تجویز می گردد.

همچنین نه تنها رطوبت هوا بلکه شوکهایی که در هنگام عبور از محیطهای رطوبت بالا و پایین مانند رطوبت هوا در محیط داخل و خارج از منزل در طول تابستان بوجود میآید این مسئله را تشدید میکند.

نکته آخر اینکه چشم دارای یک مانع طبیعی برای تبخیر و خشکی محیط است. غدد Meibomian در هر دو طرف بالا و پایین تولید چربی های پیچیده مینماید که به لایه اشک کمک میکند و ایجاد رطوبت مینماید. اگر در معرض خشکی قرار دارید، بهتر است که جهت بررسی غدد Meibomianبه متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: جراحی خشکی چشم معمولا تحت پوشش بیمه نمیباشد. برای مثال درمان LipiFlow برای اختلال عملکرد غدد meibomia بسیار مفید است، اما تحت پوشش بیمه نمیباشد.

توصیه میشود جهت پاسخ به سوالاتتان و همچنین بررسی بیماری و درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: ممنون از لطفتان. به عنوان یک قاعده کلی باید از این کار اجتناب کنید، زیرا به طور خاص برای این منظور مشخص و تایید نشده است. محصولات غیر استریل می تواند منجر به عفونت و یا مشکلات دیگر گردد.

اشک های نرمال حاوی چربی های پیچیده ای برای عملکرد های مختلف از جمله افزایش پایداری اشک و جلوگیری از تبخیر استفاده می شوند. مکمل های اشک آور مبتنی بر لیپید برای چشم در دسترس هستند. نمونه هایی از این قطره ها عبارتند از FreshKote Systane Balance و Focus Lab.

پاسخ: احتمالا شما با مشکلات زیادی روبرو هستید. بدون انجام معاینه بسیار دشوار است که بگویم چه اتفاقی افتاده یا چه اتفاقی در حال رخ دادن است و کاملا مشخص است وضعیتتان مناسب نیست.

خشکی چشم به سرعت در حال رشد و گسترش است ، اخیرا روشهای جدیدی معرفی شده اند. به همین دلیل امیدوارم مشکلات شما حل شود. پیشنهاد میکنم جهت بررسی مشکلتان و درمان به متخصصین ما در چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: نظرات مختلفی در مورد مکمل های غذایی برای خشکی چشم وجود دارد. اجماع عمومی این است که آنها از طریق تعدادی از مکانیسم ها برای بسیاری از بیماران موثر هستند. اکثر پزشکان توصیه می کنند روغن های ماهی امگا 3، اما با دوز های مختلف مفید است.

مطالعات نشان میدهند مکمل هایی که شامل GLA هستند مفید بوده و به طور کلی من آنها را توصیه می کنم.

از آنجا که محصولات تغذیه ای می تواند با کیفیت متفاوت باشد، من. HydroEye و ScienceBased Health که نمونه های خوبی هستند را توصیه میکنم ، اما بهتر است با تجویز پزشک مصرف شود.

همچنین شاخه های پانکتال شما نباید از بین بروند. شاخه های فلورسنت در اندازه های مختلف و طرح های مختلف وجود دارند و اگر به درستی نصب شوند باید مدت زمان زیادی کار کنند. توصیه می کنم جهت بررسی عملکرد غدد meibomian به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید . خشکی چشم معمولا به صورت جزئی در طبیعت انسان ها وجود دارد و می تواند به طور موثر درمان شود.

پاسخ: بسیاری از افراد معتقدند مکمل امگا 3 برای بیمارانی که مبتلا به خشکی چشم هستند مفید است. و اثرات متعدد بر روی سطح چشم و اشک دارد. معمولا 1000 میلی گرم در طول روز را توصیه می کنم اما بایستی از خالص بودن آنها اطمینان حاصل گردد.

توصیه میشود قبل از شروع استفاده از کپسول ها باید با متخصصین ما در کلینیک نوآوران مشورت نمایید.

پاسخ: سوال خوبی است. بسیاری از مکملهای امگا 3 خونریزی را افزایش میدهند. در حالی که بعضی از پزشکان هنوز بر این باور اعتقاد دارند، تفکر فعلی این است که خطر ابتلا به افزایش خونریزی با این مکمل ها وجود دارد.

از آنجایی که خونریزی های شبکیه به سرعت درمان می شودو شما نگران این مسئله هستید، توصیه میشود مکمل ها را متوقف کنید تا خونریزی ها از بین بروند. ممکن است خونریزی مجرای شبکیه نگران کننده باشد، اما معمولا اینطور نیست. با این حال اگر خونریزی های ناگهانی دارید، توصیه میشودبرای تشخیص علت به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: لوتئین و زاکسنتین وتنوئیدها ، آنتی اکسیدانهایی هستند که در میوه ها و سبزیجات وجود دارند. مکملها برای ارتقای سلامت ناحیه مرکزی بینایی شناخته شده به عنوان ماکولا میباشند.

به نظر من zeaxanthin و لوتئین هیچ تاثیری در بهبود علائم خشکی چشم ندارند، همچنین معتقد نیستم که در مقادیر توصیه شده مضر باشند.

استفاده از دی اکسید تیتانیوم تا حدودی بحث برانگیز است، مطالعات نشان می دهد ممکن است استنشاق آنها سرطان زا باشد. من از مزیت یا ارزش درمانی این عناصر آگاه نیستم.

پاسخ: امگا 3 یکی از گروه های اسید چرب ضروری (EFAs) است که به قسمتهای مختلفی از بدن کمک می کند. مکمل امگا 3 می توانند برای بسیاری از مبتلایان به خشکی چشم مفید باشند، اما ممکن است برای همه مفید نباشند. بهبود موقت شما از مصرف مکمل های امگا 3 نشان می دهد که عوامل دیگری ممکن است برای شما ایجاد خشکی چشم نمایند.

توصیه میکنم جهت بررسی بیشتر و درمان به چشم پزشکی ما ، نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: سوال خوبیست. از دید پزشکی خشکی چشم مانعیست برای استفاده از لنز، با این حال بسیاری از بیماران مبتلا به خشکی چشم بدون ایجاد مشکل از لنز استفاده میکنند ، در صورتی که سطح چشم آنها سالم باشد و خشکی چشمشان نیز شدید نباشد میتوانند از این لنز ها استفاده نمایند.
همچنین ممکن است نیاز باشد از سالم بودن چشمانتان مطمئن شوید. بایستی متخصص بتواند مناسب بودن سایز لنز را در طول آزمایش تعیین نماید.

پاسخ: اولا توصیه می کنم جهت اطمینان از بیماریتان آزمایش Sjo را که درجه حساسیت بیشتری نسبت به آزمایش قبلی بیوپسی دارد را انجام دهید ، من احتمال میدهم تشخیص پزشکتان درست باشد.7

پیشنهاد میکنم جهت بررسی و درمان مشکلتان به کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

داروی Restasis در برخی از بیماران جوابگو نمیباشد . قطره OTC مکانیزم متفاوتی دارد ، اما شما نیاز به بررسی دقیق برای ارائه یک برنامه درمانی دارید . در اکثر بیماران خشکی چشم تبخیری نقش مهمی در علائم کلی آنها ایفا می کند. میتوانید تا زمانی که به متخصصین ما مراجعه نمایید از قطره های حاوی مکمل چربی مانند Systane Balance یا Allergan’s Refresh Optive Advanced Formula استفاده نمایید.

پاسخ: از شنیدن مشکلات شما بسیار متاسف شدم . بیماری شوهر شما مانند دختر من است ، بیماری لایم در کودکی به سراغ او آمد و ما یک سری از درمان های طولانی و دشوار را شروع نمودیم . متأسفانه اغلب این بیماری اشتباه تشخیص داده میشود اما در حال حاضر او تحت درمان است.

من سعی میکنم پاسخم را مختصر بیان کنم . در ابتدا مطمئن شوید دستورات پزشکی را درست انجام داده اید ، من می دانم که شما به شوهر خود بسیار کمک کرده اید. متاسفانه خشکی چشم تبخیری ریشه اکثر مشکلات ایشان است، .عملکرد اشک توسط غدد ميبومي که در دو طرف بالا و پايين چشم وجود انجام میشود . آنها چربی های پیچیده ای تولید می کنند که اشک ها را از تبخیر حفظ نموده و روانسازی سطح چشم را انجام می دهند.

در صورت کاهش پلک زدن ، این غدد قادر به تولید چربی نخواهند بود و در نهایت این مشکل به طور کامل مانع از ترشح چربی توسط این غدد می شوند و اگر این مشکل درمان نشود می تواند منجر به آتروفی غدد و در نهایت از دست دادن دائمی غدد گردد.

درمان قطعی برای اختلال غدد میبومیا LipiFlow است که یک روش پیشگام در TearScience میباشد. پیشنهاد میکنم این روش را امتحان کنید.

درمان های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است (بسته به شرایط) مفید باشد مانند Azasite موضعی، که توسط متخصص به شما آموزش داده می شود و سپر رطوبتی چشم و عینک رطوبتی روش درمان آن است . من سپرهای سیلیکونی را برای استفاده در شب توصیه می کنم. این نوع سپر به عنوان ایجاد کننده رطوبت عمل می کند ، همچنین به جلوگیری از تحریک و خشک شدن چشم کمک می نماید. همچنین یک ماده گرم و مرطوب نیز تولید می کند که مشابه آن چیزیست که شما در حال استفاده از آن هستید.

درمان های دیگر که ممکن است مفید باشد (بسته به شرایط او) شامل آزیتی موضعی و داکسی سایکلین خوراکی است. هر دو این داروها آنتی بیوتیک هستند و خواص ضد التهابی دارند اما باید توسط پزشک تجویز شوندو آن هم در صورتی که برای شرایط ایشان مورد نیاز باشد.

توصیه میکنم مکمل امگا 3 را نیز مصرف نمایید . بر اساس علوم مبتنی بر سلامت اگر بیمار منع استفاده از امگا3 را نداشته باشد ، این مکمل محصول خوبی برای درمان است.

وشاید مهمترین توصیه من این است که مطمئن شوید او تحت مراقبت متخصصین مراقبت از چشم است که تخصص آنها در چشم های خشک و بیماری های سطح چشم میباشد. وضعیت شوهرتان پیچیده است و باید با دقت مدیریت شود. امیدوارم توانسته باشم کمک نمایم.

توصیه میشود جهت بررسی دقیق تر و درمان به کلینیک چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: سندرم TEN بیماری نادری است، اما همانطور که شما گفتید بسیار آزار دهنده است و با آسیب به ساختار و عملکرد طبیعی چشم ، آنها را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد.

بسیاری از استراتژی های درمانی وجود دارد که ممکن است برای شما مفید باشد، اما برای درمان مناسب نیاز به معاینه دقیق دارد . از آنجا که مشکلات شما بسیار شدید است،استفاده از لنزهای اسکلرال (جایگزینی پروتز اکوسیستم سطحی چشم) امکان پذیر میباشد. این لنزها حفاظت و ترمیم چشم را انجام میدهند.

می توانم تصور کنم مشکلتان چقدر دردناک است، اما واقعا بر این باورم که میتوانیم به شما کمک کنیم.

توصیه میکنم جهت بررسی بیشتر به کلینیک چشم پزشکی نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: ممکن است سندرم (Sjogren ) با حمله به غدد اشک آور باعث کاهش تولید اشک شود که منجر به خشکی شدید چشم میگردد. همچنین می تواند باعث اختلال در بینایی شود ، همانطور که خودتان تجربه کرده اید عوامل دیگر نیز به تشدید این مسئله کمک می کنند.

پیشنهاد میشود جهت بررسی دقیق بیماری به کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: خشکی چشم نوعی بیماری مزمن است که نیاز به درمان با انواع قطره دارد. اسید های چرب امگا 3 مکمل های غذایی هستند که ممکن است برای درمان چشم ضروری باشند. در غیر این صورت درمان خشکی چشم معمولا با قطره انجام میشود.

اگر خشکی چشم درمان نشود ، در طول زمان به خشکی چشم مزمن تبدیل شده و می تواند منجر به کاهش کیفیت بینایی شود. درمان خشکی چشم مزمن شدید ، بسیار مهم است ، زیرا به عنوان مثال باعث ایجاد مشکل بینایی در جاده میگردد. توصیه میشود جهت بررسی بیشتر به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: این دارو برای برخی از بیماران بسیار مفید است ، اما برای همه موثر نمیباشد . جراحی لیزر می تواند بسیار مفید باشد، اما می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی نیز گردد.

اگر شما قصد جراحی لیزر را دارید ، بایستی قبل از انجام یک روش دائمی، ابتدا اثربخشی و سودمند بودن این روش را با استفاده از انسداد موقت تست نمایید.

همچنین باید علل احتمالی مشکل ، قبل از انجام این کار بررسی شود.

پاسخ: بدون انجام معاینه و بررسی دقیق نمیتوان اعلام نمودکه آیا شاخه های پلانکتوم مفید هستند یا خیر . تشخیص در درمان چشم بسیار مهم است. با این حال میتوانید از لنزهای یکبار مصرف مانند Alcon Daily Total One استفاده نمایید، این روش نسبت به سایر استراتژی ها سودمندتر خواهند بود.

پاسخ: با توجه به اطلاعات درج شده بر روی دارویRestasis ، این محصول برای بیمارانی که دارای شاخه های پانچستون هستند مفید نمیباشد. با این حال عملکرد آن در هر فرد متفاوت است و بعضی از پزشکان معتقدند که استفاده همزمان از آنها می تواند مفید باشد.

پاسخ: خشکی سینوسی یک عارضه جانبی غیرمعمول از شاخه های پلانکتومی است. خشکی چشم و غشاهای مخاطی که احتمالا به عنوان خشکی سینوسی نمایان می شود، ممکن است نشانه ای از اختلال سیستماتیک ، به ویژه سندرم Sjogren باشد. بایستی با متخصصین ما مشورت نمایید اما اخیرا برای شناسایی این وضعیت آزمایش ساده Sjo معرفی شده است.

پاسخ: بعضی از شاخه ها کاملا درون کانال قرار دارند. اما بعضی از آنها به صورت گنبد یا تاج می باشند. از توضیحات شما به نظر میرسد که شما نوع دوم را استفاده کرده اید.

شاخه Punctal در اندازه های مختلف هستندو باید به همان صورت نصب شده در محل باقی بمانند، نه به شکل بیرون زده که باعث سوزش یا لغزش در داخل کانال گردد. استفاده از سوزن ایده مناسبی نیست.

به شدت توصیه می کنم آنها را دستکاری نکنید و سریعا جهت معاینه به پزشک مراجعه نمایید. ممکن است هنوز هم بتوان آن را ترمیم نمود.

ممکن است پلاگ ها بدون دردسر باقی بمانند و بدون ایجاد مشکل به کار خود ادامه دهند ، همچنین ممکن است ایجاد واکنش التهابی نمایند اگر این اتفاق بیافتد نیاز به عمل جراحی جهت خارج نمودن پلاگ ها میباشد.

هنگامی که به پزشک مراجعه نمودید از او بخواهید که یک قطره آلرژی برایتان تجویز نماید. قطره آلرژی دارویی مدرن و بسیار موثر است و به طور چشمگیری علائم آلرژی را کاهش می دهد. امیدوارم مشکل خاصی برایتان بوجود نیاید.

پاسخ: بدون بررسی و معاینه شما تشخیص و اعلام نظر دشوار است ، با این حال براساس علائم شما گمان میکنم دچاراختلال عملکرد غدد لنفاوی میبومی به عنوان یکی از عوامل هستید . توضیحات روی داروی Restasis به وضوح بیان می کند که این دارو به بیماران مبتلا به انسداد پانکتال کمک نمی کند.

توصیه میشود جهت بررسی بیشتر و درمان به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: در طول چند سال گذشته، اطلاعات ما از خشکی چشم و سیستم سطح چشم افزایش یافته است. در حال حاضر روش های بسیاری برای روبرو شدن با خشکی چشم مانند اشک مصنوعی و شاخه های پانچستون وجود دارد.

با توجه به وضعیت شما، من پیشنهاد می کنم به متخصصین مراقبت از چشم ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: به طور کلی این روش ( شاخه های پانکتال) برای کاهش علائم تولید ناکافی اشک یا تبخیر بیش از حد یا سریع استفاده می شود. لیزیک می تواند تولید اشک را در برخی از بیماران کاهش دهد. اگر چه معمولا با گذشت زمان حل می شود اما درمان آن ضروری است.

متاسفانه بدون بررسی نمیتوان اعلام نظر نمود و بایستی علت اصلی خشکی چشم مشخص شود . این روزها این روش کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از علل خشکی چشم ممکن است اختلال غدد میبومیا در چشم باشد و نیاز به یک رویکرد هدفمند جهت پیشرفت درمان دارد.

پاسخ: خشکی چشم می تواند روال طبیعی زندگی شما را تغییر دهد . شاخه های پانکتال برای همه مفید نمیباشد ، پس لطفا بخاطر اینکه برای شما مفید نبوده است ناامید نشوید.

از آنجا که مورد شما مشکل بزرگی است ، انجام یک رویکرد سیستماتیک ضروری است. برای مشخص شدن علت خشکی چشم به سوابق کامل بیماری و بررسی دقیق چشمانتان نیاز داریم . با یک رویکرد هدفمند، مشکلات ناشی از خشکی چشم را می توان کاهش داد.

امروزه راه حل های پیشرفتهای مانند داروهای تجویزی و یا درمان های پیشرفته مانند Lipiflow وجود دارد. من معتقدم مشکل شما قابل حل است ، پیشنهاد میشود به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: طبق توضیحاتی که دادید ، تشخیص بیماریتان بدون معاینه بسیار دشوار است . خشکی چشم می تواند بینایی را کاهش دهد، اما نباید به این شکل مانند مشاهده دایره های سفید یا بافت های شناوری که شما توصیف می کنید ظاهر شود . به نظر می رسد احتمالا چندین مشکل در یک زمان برای شما وجود دارد.

شما نحوه درمانتان را ذکر نکردید و نیاز به معاینه کامل دارید، اما اگر برای شما خشکی چشم تشخیص داده شده است باید درباره نحوه درمان مشکلات نیز به شما توصیه هایی شده باشد. پیشنهاد می کنم با پزشک در این مورد مشورت نمایید.

پاسخ: چشم اغلب مخاط های اضافی را به عنوان یک مکانیسم محافظ برای تحریک طولانی مدت تولید می کند. به نظر میرسد شما دچار خشکی چشم مزمن هستید. تبخیر اشک ناشی از اختلال عملکرد غدد لنفاوی میبومی یکی از علتهای احتمالی است.

از آنجا که قطره ها برای شما مفید نیستند و این موضوع برای شما بسیار ناراحت کننده است، شما باید به یک متخصص چشم پزشک مراجعه نمایید.

پاسخ: خشکی چشم لایه اشک را تحت تاثیر قرار می دهد، اما تابش خیره کننده نور در تخصص من نمیباشد ، اما بسته به علت خشکی چشم، ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد . با این حال می تواند به علت سایر شرایط چشم، مانند آب مروارید، ناهنجاری قرنیه و مشکلات شبکیه بوجود بیاید.

توصیه میکنم به متخصصین ما در کلینیک نوآوران مراجعه نمایید.

پاسخ: سوال بسیار خوبی است. سیستم اشک کاملا پیچیده است. از جمله ویژگی های اصلی آن ارائه سطح مرطوب در چشم برای بینایی واضح است . خشکی چشم معمولا ساختار اشک را مختل می کند و این مسئله می تواند تاثیرات منفی بر بینایی فرد بگذارد که باعث ایجاد فشار چشم میگردد. درمان خشکی چشم نه فقط برای راحتی فرد بلکه برای فراهم کردن بینایی مناسب نیز مهم است.

پاسخ: در حالی که خشکی چشم تبخیری میتواند (به علت اختلال عملکرد غدد میبومیا) کیفیت بینایی را تحت تاثیر قرار دهد، بعید است که عامل مهمی در پیشرفت شماره لنزمی باشد.

اکثر کارشناسان معتقدند که کاهش میزان بینایی به طور کلی با کار بیش از حد با کامپیوتر مرتبط است. رویکردهای متوقف نمودن کاهش میزان بینایی به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است اما در حال حاضر هیچ رویکرد موثری یافت نشده است.

دیدگاه ها بسته شده است

امکان حضوری همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 16 الی 20
آدرس: تهران – میدان پونک ابتدای خیابان میرزابابایی ساختمان ساعت پلاک 2 طبقه زیرهمکف
ساعات تماس:شنبه تا چهارشنبه، صبح ها 9:00 الی 20:00
پنجشنبه، 7:30 الی 14:30
خط ویژه :02144457285

انجام انواع جراحی های شبکیه ، استرابیسم ، پیوند قرنیه ، کاتاراکت (آب مروارید) ، عمل لیزیک و عمل مدرن لازک و PRK ، بلفاروپلاستی و عمل پف و انحراف چشم توسط پزشکان بسیار نامی ، واز اساتید برجسته وبا رعایت استاندارد بالا.

عمل در کلینیک فوق تخصصی خصوصی وبا دستگاه های بسیار پیشرفته با شرایط ویژه و قبول کلیه بیمه های تکمیلی

کاربر گرامی، استفاده از اعتبار، صرفاً برای مشاوره ویدئویی، تلفنی و مشاوره متنی قابل استفاده است
و برای ویزیت های حضوری قابل استفاده نیست.

مشاوره متنی
شروع قیمت از 10،000 تومان


مشاوره ویدئویی
شروع قیمت از 19،500 تومان

پرسش و پاسخ خشکی چشم


نوبت حضوری
رزرو آنلاین و قطعی نوبت حضوری


چشم پزشکی

بنده مدتی است جلو چشمم لکه هایی مشاهده میکنیم ، لکه هایی شبیه پر پرنده یا کاه البته بسیار ریز ، بعضی اوقات خصوصا هنگام گرسنگی تشنگی و خستگی تعدادشان بیشتر است ، به بینایی سنجی هم مراجعه کردم که گفت چشمت کمی نزدیک بینی است و این از نشانه های اولیه پیر چشمی است، باید هنگام کار با گوشی و رایانه از عینک استفاده کنی، ولی حتی وقتی از عینک هم استفاده میکنم این لکه ها را مشاهده میکنم خصوصا وقتی به اسمان یا یک جای روشن نگاه میکنم، علت این لکه ها چیست، ببخشید طولانی شد ، با تشکر


عمل چشم

سلام بابام عمل توده ی لوز المعده کرده (ویپل)
بعد عمل ویپل توی بیمارستان انقد سرم قندی زدن زمان بیمارستان دیابت گرفت و چشمش اب مروارید اورد،بعد اب مروارید دکتر با اینکه پدرم ضعف شدید بدنی داشتن عمل اب مروارید انجام دادن چون دیدشون کم شده بود.
پنج شنبه هفته قبل عمل کردن تا امروز چشم بهتر نشده و درد میکنه و وقتی باز میکنه همینطور اشک میاد
میدونم باید معاینه بشه ولی میخواستم نظرتون رو بدونم چه احتمالاتی وجود داره


مدیاز چشم

سلام وقتتون بخیر
من دوشنبه برای معاینه چشم به متخصص مراجعه کردم قبل از اینکه وارد مطب شم منشی قطره ای تو چشمم ریختن برای معاینه که دچار مدیاز شدم و دوبینی پیدا کردم و دیدم خیلی کم شد تا امروز که هنوز به حالت قبل بر نگشته و قطره ای که بار اول برای گشاد کردن مردمک ریختن آتروپین بود دفعه ی بعد برای تنگ کردن مردمک پیلوکارپین ریختن که بعد از دو ساعت دوباره مردمک به حالت قبلش برگشت … اثر این دارو تا کی هستش و بعد از اینکه اثرش از بین رفت عوارضی نداره؟ و تا زمانی که اثرش از بین بره درمانی براش ملاحظه میشه یا نه ؟


چشم

سلام چن وقتی بود وقتی کولر داخل خودرو کار می کرد داخل چشمهام یا گوشه چشمم احساسی شبیه یخ کردگی داخل چشم احساس میکردم بعد خود به خود خوب می شد امروز 2روز چشم راستم از صبح همین احساس و دارم تو ماشین هم ننشستم تو آینه که دقت کردم یه حالت خیلی کم آبی یا لزژی از قسمت سفیدی چشمم به سمت قرینه هست نمیدونم بوده یا تازگی ایجاد شده از شما راهنمایی میخوام ؟ممنون که جواب دهید


سوزش چشم و احساس خواب آلودگی

چشم من نسبت به نور بسیار حساس است و در هوای ابری وقتی نور به چشمم میتابه احساس خستگی و خواب آلودگی دارم


مجوزهای قانونی


برخی از افتخارات


مجوزهای قانونی


برخی از افتخارات

 خشكی چشم ممكن است در همه گروه‌های سنی بروز كند، اما شیوع آن در افراد مسن‌تر بیشتر است. خشکي چشم در بيشتر موارد، يک بيماري مزمن است. علاوه بر سن عوامل ديگري مثل بيماريهاي روماتيسمي، التهاب پلك يا بلفاريت و تيروئيد چشمي در ايجاد خشكي چشم دخالت دارند.

 برخي داروها، دود سيگار ، نور خورشيد، كاهش رطوبت هوا، كار طولاني با كامپيوتر و موبايل، اختلال در عملكرد پلكها و واكنش آلرژيك از عوامل محرك خشكي چشم هستند.

علائم

گرچه این بیماری خشكی چشم نامگذاری شده است، اما در اكثر مواقع فرد مبتلا احساس نمی‌كند كه چشمش خشك شده، بلكه بیشتر افراد بدلیل سوزش و خارش و گاهی اشك ریزش چشم‌ها ابراز ناراحتی می‌كنند. شایعترین علائم خشكی چشم عبارت از سوزش و خارش چشم‌ها، احساس وجود جسم خارجی مانند شن ریزه در چشم، تاری دید كه اغلب با پلك زدن برطرف می‌شود، قرمزی چشم، حساسیت به نورهای شدید، ریزش بیش از حد اشك و عدم تحمل لنز تماسی است. البته لازم به ذكر است كه معمولاً این علائم در هر دو چشم ایجاد می‌شود. شدت علائم در زمان‌های مختلف یكسان نیست و اغلب پس از قرار گرفتن در معرض باد و گرد و غبار، كار با كامپیوتر و موبایل، تماشای تلویزیون یا مطالعه طولانی مدت تشدید می‌شود.درمان

باید توجه داشت که مشکلات ناشی از خشکی چشم ممکن است بسیار خفیف و يا بسیار شدید باشد. در موارد خیلی خفیف با قطره هاي اشكي معمولي و در موارد شديد با قطره هاي اشكي بدون ماده نگهدارنده درمان انجام مي شود. گاهي نياز به استفاده از پماد و ژل هاي چشمي در هنگام خواب است. درمان جراحي بستن مجراي خروج اشك در موارد شديد كه به دارو جواب نمي دهد، انجام مي شود.

پرسش و پاسخ خشکی چشم

توصیه‌

1- در طول روز مایعات کافی بنوشید. این امر به مرطوب نگه داشتن بافتهای بدن و ازجمله سطح چشم کمک می‌کند.

2- در مواقعی که کار چشمی طولانی مدت انجام می‌دهید، سعی کنید به صورت ارادی پلک بزنید.

3- از قرار گرفتن در معرض گرد و غبار، یا دود سیگار پرهیز کنید. در محیطهای خشک ودر هوای طوفانی حتی الامکان از عینک (آفتابی یا طبی) استفاده کنید.

4- چشمها را نمالید. مالیدن چشمها باعث تحریک بیشتر و بدتر شدن علائم می‌شود.

رزرو وقت مطب

به صفحه رزرو وقت مطب بروید و وقت خود را تنظیم نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود

تهران، خیابان ستارخان،خیابان نیایش،بیمارستان حضرت رسول اکرم،بخش چشمتلفن: 64351 021

خیابان ملاصدرا،خیابان شیخ بهایی جنوبی،روبروی هتل تاج محل ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پ49 واحد 10تلفن : 88065620

پرسش و پاسخ

سوال خود را در مطرح نمایید وتا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود

کلیه حقوق این سایت متعلق به پروفسور محسن بهمنی کشکولی می باشد.

  تور مجازی کلینیک

شما می توانید با تکمیل فرم زیر و ارسال آن، با ما تماس گرفته و پرسشهای خود را در مورد بیماریها و اعمال چشم مطرح نمایید.

ما در اسرع وقت در همین قسمت، بدون نام بردن از شما، پاسخ شما را خواهیم داد. بدیهی است در صورتی که سؤال شما جنبه خصوصی داشته باشد، پاسخ آن از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهد شد. ( توصیه می شود قبل از طرح سؤال خود به لینک سؤالات متداول در همین سایت مراجعه کنید، چون ممکن است پاسخ سؤال خود را پیدا کنید)

لذا نوشتن آدرس ایمیل جهت پاسخ به شما لازم می باشد.

جهت طرح سوال خود فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید.

پرسش و پاسخ خشکی چشم

پرسش های شما و پاسخ های ما: برای دیدن پاسخ سؤالات خود روی سؤال مربوطه کلیک کنید

برای دیدن پاسخ سؤالات خود روی سؤال مربوطه کلیک کنید

اگرچه این ایده در میان مردم و حتی بعضی متخصصین محترم زنان و زایمان نسبتا شایع است ولی اساس علمی نداشته و از نظر علم چشم پزشکی زایمان طبیعی درکسانی که نزدیک بینی و سایر اختلالات چشم را دارند ، چه قبل و چه بعد از عمل منعی ندارد و ضرری متوجه آن ها نمی شود.

قطره های چشمی در صورتی که خیلی ضروری باشند علیرغم اینکه ممکن است عوارضی داشته باشند بایستی ادامه یابند ولی به نظر می رسد مسئله التهاب چشم شما جدی نباشد و لذا قطره هایی نظیر نفازولین در درازمدت می توانند تحریک کننده باشند ، اگرچه مشکل وخیم وجدی ایجاد نمی کنند.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ به شرط اینکه شماره چشم شما ثابت باشد، پس از تشکیل پرونده و به شرط مناسب بودن آزمایشات می توان عمل لیزیک را انجام داد.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ احتمال آسیب جدی به صورت نابینایی و کم بینایی برای بیمارانی که پرونده آن ها مناسب عمل تشخیص داده شده است، بسیار ناچیز است و بین 1 تا 3 درصد بیماران ممکن است دچار عوارض عمل شوند.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ انجام زایمان و نوع آن هیچ ارتباطی به عمل چشم ندارد. حین بارداری و پس از آن همه افراد معمولاً مقداری با افت دید مواجه می شوند و پس از چند ماه برطرف می شود.

سلامت باشید

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ برای برخی از بیماران حالت انتخابی وجود دارد و می توانند بین هر دو عمل تصمیم بگیرند. اما برای برخی بیماران، یک نوع عمل ارجحیت دارد و یا فقط یک نوع عمل می تواند مناسب باشد که در این موارد در پرونده توسط پزشک قید می گردد.

سلام در عمل فمتو لیزیک، فلپ قرنیه با لیزر برداشته می شود و روی قرنیه لیزر خورده می شود و فلپ دوباره به جای خود برمیگردد. در عمل PRK، ضخامت کمتری از قرنیه (اپی تلیوم) به صورت دستی برداشته می شود و روی قرنیه لیزر می خورد و سپس برای ترمیم ، لنز پانسمان قرار داده می شود. در عمل فمتولیزیک بهبود سریع تر انجام می گردد و درد و سوزش بیمار کمتر است. هر دو عمل از عمل های رایج در دنیا هستند و با توجه به شماره چشم و عکس ها و آزمایشات، نوع عمل برای بیمار تعیین می شود. معمولا عمل فمتو لیزیک برای شماره های بالاتر انجام می گردد ولی بایستی حتما عکس ها و بقیه معاینات بیمار هم در نظر گرفته شود.

در PRK پیشرفته مقدار کمتری از ضخامت قرنیه برداشته می شود و بقیه مراحل تفاوتی ندارد.

سلام و سپاس از همراهی شما؛ حتما بایستی پرونده کامل شامل عکس های توپوگرافی و بینایی سنجی و معاینه پزشک تشکیل دهید تا بتوان در مورد نوع عمل شما نظر داد.

سلام و سپاس از همراهی شما؛ زمان این عمل ها کوتاه است . عمل PRK حدود 10 دقیقه و عمل فمتولیزیک حدود 15 الی20 دقیقه به طول می انجامد و نیازی به بیهوشی نمی باشد واز قطره های بی حسی استفاده می گردد و موقع عمل معمولا بیمار متوجه درد نمی شود. زمان بهبود در بیماران مختلف، متفاوت است ولی معمولا در عمل PRK حدود 3-4 روز تا یک هغته و در عمل فمتولیزیک حدود 2-3 روز بعد از عمل ممکن است درد و سوزش و آبریزش وجود داشته باشد که در طول این مدت روند بهبود ادامه دارد و این علایم طبیعی است.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ هر دو عمل از عمل های رایج جهت اصلاح عیوب انکساری در دنیا هستند و تعیین نوع عمل بستگی به بینایی سنجی، عکس های توپوگرافی و معاینه پزشک دارد. معمولا برای شماره چشم های بالا که ضخامت قرنیه‌ی مناسب دارند عمل فمتو لیزیک پیشنهاد می گردد.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ ADV PRK : Trans PRK : Femto Lasik

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ اگر قطره چشمی وارد حلق شما نشود، روزه را باطل نمیکند.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ هر دو عمل از عمل های رایج جهت اصلاح عیوب انکساری در دنیا هستند و تعیین نوع عمل بستگی به بینایی سنجی، عکس های توپوگرافی و معاینه پزشک دارد. معمولا برای شماره چشم های بالا که ضخامت قرنیه‌ی مناسب دارند عمل فمتو لیزیک پیشنهاد می گردد. این ضخامت برای عمل مناسب نمی باشد اما باز هم بایستی پرونده بررسی گردد.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ تاری دید به صورت نوسانی خصوصا در زمانی که لنز پانسمان در چشم وجود دارد طبیعی است. و تا حدود 2 الی 3 ماه و گاهی 6 ماه بعد از عمل PRK تاری دید طبیعی است و به مرور بهبود می یابد اما برای اطمینان خاطر می توانید ویزیت شوید.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ شماره چشم شما به تنهایی برای تصمیم گیری کافی نیست و بایستی پرونده کامل شامل بینایی سنجی، توپوگرافی و معاینه پزشک موجود باشد.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ به شرط ثابت بودن شماره چشم ، پس از تشکیل پرونده و به شرط مناسب بودن آزمایشات می توانید عمل لیزیک انجام دهید. از نظر چشم پزشکی بالای 18 الی 20 سال وقتی به مدت 6 ماه تا 1 سال از یک عینک یا لنز تماسی استفاده کنید و از دیدتان راضی باشید شماره چشم شما ثابت شده است.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ بایستی میزان خشکی چشم شما بررسی شود، چون استفاده از لنز ، معمولا با خشکی چشم همراه است که گاهی با استفاده از قطره های اشک مصنوعی قابل رفع است.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ معمولا به بیماران توصیه می کنیم برای آلوده نشدن چشم تا یک ماه آرایش داخل چشم نداشته باشند.

با سلام و سپاس از همراهی شما؛ انجام زایمان و نوع آن هیچ ارتباطی به عمل چشم ندارد. حین بارداری و پس از آن، همه افراد معمولا با مقداری افت دید مواجه می شوند که پس از چند ماه برطرف می شود. برخی چشم پزشکان معتقدند برای چشم های شماره بالا فشار شبکیه برای تعیین نوع زایمان گرفته شود ولی اغلب چشم پزشکان ارتباطی بین زایمان و عمل چشم نمیبینند. حساسیت به نور در روزهای اول پس از عمل وجود دارد و پس از آن رفع شده و مانند شرایط عادی می شود.

04 07 662 0313

35 66 661 0313

اصفهان خیابان میر روبروی بیمه آسیا

توسعه و طراحی توسط تیم سی ام اس سنتر

تخفیف ده درصدی لیزیک

نوبت دهی آن لاین

گالري عينك و لنز توحيد

ثبت سوال پزشکی

آخرین سوالات پاسخ داده شده

فوق تخصص جراح پلاستیک چشم و صورت


۱- سوال:

سلام. من ۲۱ ساله هستم.حدود ۶/۳۰ سال است ک از عینک استفاده میکنم.شماره چشم هایم ۳ و ۴ است.چند ماهی است ک چشم هایم سوزش گرفته است.احساس میکنم خشک می شوند ولی گاهی اوقات اب میزنند.گاهی اوقات هم درد میگیرد.موقع درس خواندن خیلی اذیت میشوم.یک حالت فرورفتگی پیدا کرده اند ک البته چشم راستم بیشتر فرورفته و کمی هم انحراف پیدا کرده.در چشم راستم احساس سنگینی میکنم.سخت میتوانم باز نگه شان دارم.خیلی بد حالت شده اند. از قطره اشک مصنوعی هم استفاده میکنم.چند بار به پزشک مراجعه کردم ولی فایده نداشته.اخرین بار برایم ازیترومایسین و قطره اشک مصنوعی تجویز شد.۹ ماهی هم هست ک راکوتان برای درمان جوش استفاده میکنم. میخواهم بدانم ایا حالت چشم هایم برمیگردد؟ (منظورم حالت فرورفتگی است.) انحرافش ازبین میرود؟  لطفا من را راهنمایی کنید. ممنون.


پاسخ دکتر رجبی:

بدون معاينه تشخيص و درمان امكانپذير نيست. اما در مورد دارويي كه براي آكنه و جوش مصرف ميكنيد، اين دارو باعث خشكي شديد چشم مي شود و سوزش شديد و حتي گاهي اشكريزش جبراني ممكن است رخ بدهد، حتما بايد در كنار راكوتان يا آكوتان يا دكوتان كه نامهاي مختلف يك دارو هستند ، از قطره اشك مصنوعي استفاده كنيد

پرسش و پاسخ خشکی چشم


۲- سوال :

سلام. من خشکي چشم تایید شده دارم. تا حالا از قطره های تیر دراپ، آکوازیز، آرتلاکت ادونسد و سینالون استفاده کردم اما یا چشممو شدیدا میسوزونن یا چشمم درد میگیره یا هردو. ضمنا وقتی چشمم خشک میشه یا زیاد ازش استفاده میکنم کم و بیش سرخ هم میشه.

اگه میشه یه قطره اشک مصنوعی خوب و مناسب دیگه بهم معرفی کنین.ممنون.


پاسخ دکتر رجبی:

مهمترين مسئله در درمان خشكي چشم رفع علت زمينه اي است، شستشوي پلك با شامپو بچه يا شامپوي چشمي، و نوشيدن آب و مايعات فراوان، و قرار دادن بخور در منزل كمك شاياني مي كند، شايد نياز به درمانهاي ضد التهابي در كنار اشك مصنوعي باشد و اشك مصنوعي به تنهايي كمكي نميكند. انواع اشكهايي كه نام برديد همه مورد تأييد است.


۳- سوال :

با سلام و احترام  پسری دو و نیم ساله دارم چند وقتی است که مرتبا چشمهایش را به هم میزند و چشماهایش را می مالد. یکی از پزشکان به ما گفت که چشمانش خشک است و باید قطره اشک مصنوعی بریزیم ولی متاسفانه مقاومت می کند و به هیچ وج اجازه نمیدهد قطره بریزیم چند باری هم موفق شدیم که بریزیم آنقدر گریه کرد که تمام قطره با اشک از چشمانش خارج شد خواهشمند است در این خصوص رهنمود فرمایید  سپاسگزارم


پاسخ دکتر رجبی:


با سلام

بر هم زدن چشم ها احتمالا به خاطر خشکي چشم است که باید درمان شود. قطره ها را موقع خواب با باز كردن پلكها به آرامي، در چشم فرزندتان بريزيد، رطوبت منزل را با قرار دادن دستگاه بخور افزايش دهيد، به فرزندتان آب و مايعات زياد بدهيد. گوشي و تبلت را از دسترس كودك خارج كنيد.در هر صورت باید بيمارمعاینه شود تا مشخص گردد كه علت چيست.


 

سلام
من تاتوی خط چشم انجام دادم و باید از پماد ویتامین آ چشمی برای چرب کردنش استفاده میکردم و بعد دو، سه روز چشمم دچار عفونت شدید شامل قرمزی و التهاب و ورم و ترشحات شد که با تجویز پزشک از قطره باکتی ماید و ویزوکروم استفاده کردم که بعد از چند روز خوب شد و بعد از یکماه که برای ترمیم خط چشم رفتم دوباره بعد از چند روز دچار همین مشکل شدم البته یک چشمم با فاصله دو روز دیرتر از قبلی دچار مشکل شد و دوباره از همین قطره ها استفاده میکنم ولی تاثیر خاصی نداشته، میخواستم بدونم این عفونت ممکنه از حساسیت به پماد ویتامین آ باشه یا اینکه مشکل از کجا میتونه باشه؟

بدون معاينه نمي توان نظر داد

سلام ببخشید من ۱۷ سالمه و پلکم بخاطر فکر کنم خط چشم حساسیت کرده و ورم پیدا کرده ک من ازز پماد اریترومایسین استفاده کردم ولی پلک چشمم خشک شده و اصلا خوب نمیشه تروخدا راهنماییم کنین من چیکار کنم؟


بايد معاينه شويد

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر رجبی عزیز. من جوانی ۳۳ ساله ام که خشکی چشم دارم و کارمند هستم و کارم هم بگونه ای است که با کامپیوتر زیاد سرو کار دارم تا به حال به چشم پزشکان زیادی مراجعه کردم و انواع قطره ها و اشک مصنوعی ها رو برای من تجویز کردن ازجمله اشک مصنوعی ها قطره سیکا ، سینا تی یرز ، ارتلاک ادونس، و … و هر از گاهی از قطره های دارویی مانند بتازونیت و ویزیو کروم هم استفاده می کنم و گاهی شب ها که چشم هام حسابی قرمز میشه مثل خون برای راحتی علاوه بر قطره های فوق از پماد چشمی ساده مثل لوبراتکس هم استفاده می کنم و این رو هم یاد آور بشم که محل زندگی من در استانهای گرمسیری ( جنوب کشور ) هست با دماه تابستان تقریبا ۴۵ تا ۵۰ درجه . چشم هام حتی زمانی که از کامپیوتر یا گوشی هم استفاده نمی کنم مثلا زمانی که برای تفریح به بیرون از خونه و به محیط طبیعت می رم بازهم قرمز میشه و درد میگیره دردش بشکل سوزش هست و هر از گاهی این حالت یعنی سوزش چشم بین چشم هام عوض میشه یعنی گاهی چشم سمت راست و گاهی چشم سمت چپ می سوزه  و من حتی گاهی از ژل های مصنوعی هم استفاده کردم اما خوب نشدم و تقریبا چهار سال و نیم هست که گرفتار این بیماریم حالا سوال من اینه آیا اصلا خوب میشم و این خشکی چشم درمان قطعی داره و سوال دیگه من اینه که چکار کنم که خوب بشم و یا بهتر بشم ؟

با تشکر از شما

خشكي چشم درمان قطعي ندارد و فقط قابل كنترل است، به مقالات مربوط به خشكي چشم در سايت بنده مراجعه فرماييد

سلام اقای دکتر

بنده مادرم حدودا ۵۴سال سن دارند و ۱سالی هست که مبتلا به خشکی چشم هستن.حدودا ۳ماه هست که پلاک گذاشتن و از قطره های متعدد بنا به تجویز دکتر استفاده میکنن.درد و سوزش چشم بهتر شده اما صبح که از خواب بیدار میشوند کاملا چشم ها به هم میچسبه و باز نمیشه و ده دقیقعدقیقه ای باید قطره اشک مصنوعی بریزند و پماد و  . تا باز شوند.

میخاستم بپرسم اینها از عووارض خشکی چشم هست ؟نگران کننده شده این مسءله

چقدر طول میکشه تا بهبود کامل حاصل بشه؟

خشكي چشم بهبود كامل ندارد و فقط تا حدي كنترل ميشود مصرف فراوان مايعات و استفاده از بخور در منزل جهت تعديل رطوبت منزل توصيه ميشود

دکتر محمدطاهر رجبی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صوت (اکولوپلاستی) از دانشگاه UCLA آمریکا ـ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

فوق تخصص جراح پلاستیک چشم و صورت

سلام دوستان

این متن رو مینویسم که هم درس بگیرید و هم اگه راه حلی دارید به من بگین . از بد روزگار ادامه تحصیل دادم و مجبور بودم بخاطر کارای پژوهشیم با کامپیوتر ساعت ها کار کنم که بعدها موبابل و شبکه های مجازی هم بهشون اضافه شد .

چشمام خیلی ضعیف بودن و مرتب واسه چکاپ پیش دکتر میرفتم . خدا رو شکر تغییر منفی  نمیکردن ، تا اینکه دو ماه پیش با احساس کزکز چشمم رفتم دکتر ، گفت خشکی داره و یه قطره اشک مصنوعی hye رو واسم تجویز کرد که 8 ساعت یکبار یه قطره بریزم .

یکی دو هفته که گذشت دیدم چشمام دارن بدتر میشن مه میبینم و گه گاهی دود . رفتم  پیش دکتر برام oct یا عکس چشم نوشت گفت شبکیه چشمات مشکلی نداره . و قطره اشک مصنوعی آرتلاک برام نوشت با ژل لیپوزیک که شبا موقع خواب بزنم به چشمام . و گفت که زیاد بهش فکر نکن این یه بیماری شایعه و بخاطر سبک زندگی امروزی خیلی ها بهش مبتلا میشن . 

الان که یک ماهه از ویزیت دوم دکتر میگذره علاوه بر علائم قبلی ، چشمام به نور حساس شده و به سختی میتونم به تلویزیون موبایل یا کامپیوتر نگاه کنم . و پلکام فوق العاده سنگین میشن و با استراحتم بهتر نمیشه .

پرسش و پاسخ خشکی چشم

ازتون تقاضا دارم اگر به این سندرم مبتلا هستین بگین که چطور درمان کردین و توی تهران بهترین چشم پزشک رو معرفی کنید تا بهش مراجعه کنم .

من سنی ندارم و تصور اینکه با این درد بخوام عمری زندگی کنم منو افسرده کرده طوری که دارم دیونه میشم

اجرتون با امام زمان

پیشنهاد:

برای خرید و استفاده از عینک های ضد اشعه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

چه درد بدیه ای خدا. منم متاسفانه گرفتار این دردم. و بدتر ازون اینه که ظاهر زیبای چشمامم خراب کرده. هر کی میبینه میگه دختر جان تو با اون چشمای زیبا چکار کردی.

متاسفانه واسه من زیر چشمام روی هر دو پلک پایین دوتا سفتی مث گل مژه دراومده. بعضی وقتا هم که کتاب الکترونیکی میخونم اونا بیشتر معلوم میشن و اگه کسی از نزدیک ببینه فکر میکنه گل مژه ست. خیلی ناراحتم بیشتر وقتا هم چشام خسته ست و نمیتونم با کامپیوتر کار کنم. الان که دارم مینویسم گریه م دراومده واسه ی اون چشمای نازنین و سالمی که همینطوری الکی از دستشون دادم. ممیترسم که دیگه هیچوقت مث اونموقع ها نشن ای خداااااااااااا

 

پرسش و پاسخ های چشم پزشکی

 

 

پرسش و پاسخ خشکی چشم

بیماری های چشم

لیزیک،لازک، پی آر کی

تنبلی چشم ( آمبلیوپی)

خشکی چشم

لنز تماسی

انجراف چشم (استرابیسم)

آب مروارید یا کاتاراکت

پلک و مجاری اشکی

بیماری های شبکیه

معافیت سربازی

بیماری های قرنیه و ملتحمه

قوز قرنیه یا کراتوکونوس

پیوند قرنیه

آب سیاه یا گلوکوم

 

دکتردکتر مجله اینترنتی دکتردکتر

خشکی چشم یکی از عارضه‌های شایع میان انسان‌هاست. در این مقاله به صورت جامع درباره علت‌ها و راه‌کارهای درمان خشکی چشم بدون نیاز به نسخه پزشک و همچنین توسط معاینه پزشک می‌پردازیم.

خشکی چشم می‌تواند یک عارضه‌ی موقتی یا مزمن باشد، زمانی واژه‌ی مزمن به یک بیماری نسبت داده می‌شود که آن عارضه برای مدت زیادی شخص را درگیر کند. نشانه‌های یک بیماری مزمن در طول زمان بهتر و یا بدتر خواهند شد و هرگز به طور کامل از بین نخواهند رفت. در این مقاله درباره راه‌کارهایی برای درمان خشکی چشم می‌پردازیم.

زمانی که چشم‌ها قادر به تولید مقدار کافی اشک نباشند، خشکی چشم رخ خواهد داد.  در این عارضه اشک چشم به سرعت تبخیر و خشک می‌شود. علت آن هم احتمالاً به وجود التهاب در چشم و اطراف آن بستگی دارد.

پرسش و پاسخ خشکی چشم

خشکی چشم موقتی به علت فاکتورهای محیطی رخ می‌دهد. اگر به صورت طولانی مدت از لنزهای تماسی چشمی استفاده کنید، یا بیش از حد در معرض آب و هوا و محیط خشک قرار بگیرید، احتمالا نشانه‌های این عارضه‌‌ی چشمی را خواهید دید.

از طرفی دیگر خشکی چشم مزمن به دلیل سایر مشکلات زیربنایی و نهفته‌ی چشم رخ خواهد داد. مشکلاتی که غدد چشمی را درگیر می‌کند، بیماری‌های پوستی در مناطق اطراف چشم و آلرژی در ابتلای فرد به نوع مزمن این بیماری دخیل هستند.

خوشبختانه راه‌های زیادی برای درمان خشکی چشم وجود دارد. پزشک با تجویز دارو و ارائه‌ی راهکارهایی به کم شدن و بهبود علایم این بیماری کمک خواهد کرد، از طرفی با بهره گرفتن از مواد طبیعی به راحتی در خانه هم می‌توان با این عارضه  مقابله کرد.

داروها و روش‌های مختلفی برای درمان این عارضه وجود دارد. بعضی اوقات یک مشکل نهفته و یا یک عامل خارجی باعث خشکی چشم می‌شوند. بنابراین مشورت با پزشک به شما کمک می‌کند تا دلیل بروز این عارضه را دریابید. برخی از داروها باعث خشکی چشم خواهند شد، پس به راحتی با تعویض کردن آن‌ها می‌توان با خشکی چشم مقابله کرد.

یکی از معمول‌ترین داروهایی که بدون داشتن نسخه‌ی پزشک (Over the counter (OTC) drug) امکان دسترسی به آن وجود دارد، یک نوع قطره‌ی چشم به نام اشک مصنوعی است. قطره‌های چشمی دارای مواد نگهدارنده تا مدت‌های زیادی قابل استفاده هستند، ولی آن‌هایی که فاقد مواد نگهدارنده‌ هستند در ویال‌‌های یکبار مصرف عرضه شده و بعد از هربار استفاده دور ریخته می‌شوند.

قطره‌های اشک مصنوعی به آسانی محیط چشم را مرطوب می‌کنند. اگر فرد علائم نوع غیر وخیم و معمولی بیماری را نشان دهد، این روش یکی از بهترین روش‌های درمان خواهد بود. با این همه توجه داشته باشید که باید چندین بار در روز از قطره‌ی اشک مصنوعی استفاده شود.

از پمادهای مخصوص چشم هم برای درمان استفاده خواهد شد. ولی این روش باعث تاری دید خواهد شد. پمادهای چشم بهتر از قطره‌های چشمی، چشم را مرطوب نگه خواهد داشت. به علت اینکه این پمادها دید را تار می‌کنند، توصیه می‌شود که درست قبل از رفتن به تختخواب استفاده شوند.

از قطره‌های چشمی که باعث کاهش قرمزی چشم می‌شوند، استفاده نکنید. این نوع قطره‌ها به علت منقبض کردن رگ‌های خونی، چشم را تحریک و اذیت خواهند کرد.

پزشک برای درمان خشکی چشم مزمن فرد احتمالا دارو تجویز خواهد کرد. این داروها به صورت خوراکی بوده و یا به شکل قطره‌ی چشم استفاده خواهند شد. بیش‌تر این داروها در کم کردن التهاب پلک‌ها موثر هستند. التهاب پلک‌ها مانع ترشح روغن از غدد چربی چشم به داخل اشک می‌‌شود‌. در نبود روغن اشک چشم به سرعت تبخیر می‌شود‌.

برخی از آنتی بیوتیک‌ها منجر به تحریک غدد چربی اطراف چشم و در نهایت روغنی شدن اشک چشم کمک می‌کنند. اگر پزشک مطمئن باشد که دلیل اصلی خشکی چشم فرد، التهاب پلک‌ها است، اقدام به تجویز آنتی بیوتیک‌های ضد التهابی خواهد کرد. قطره‌های چشمی که با تجویز پزشک امکان دسترسی به آن‌ها وجود دارد از نوع ضد التهابی هستند.

یکی از این داروها سیکلوسپورین (cyclosporine) با نام تجاری رستاسیا (Restasis) است که برای سرکوب سیستم ایمنی در بیماری‌های خود ایمنی از آن استفاده می‌شود. از این دارو برای درمان افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی (rheumatoid arthritis) و پسوریازیس یا صدفک (psoriasis) استفاده می‌شود. لیفیت گرست (Lifitegrast) با نام تجاری زیدرا (Xiidra) هم از جمله دیگر داروهای تجویزی برای درمان خشکی چشم مزمن است. 

اگر قطره‌های چشمی معمول در درمان خشکی چشم عملکرد چندانی از خود نشان ندهند از لاکریست (Lacrisert) استفاده می‌شود. لاکریستر در واقع قرص کوچکی به اندازه‌ی یک دانه برنج است که به مانند لنز در زیر پلک پایین قرار داده می‌شود. در طول روز داروی موجود در این قرص، خارج شده و محیط چشم را مرطوب نگه می‌دارد.

در صورتی که روش‌های ذکر شده‌ی فوق موثر نباشند از این روش‌ها استفاده می‌شود:

این درمان‌ها روش‌هایی موثر برای درمان خشکی چشم مزمن هستند:

توجه: پیش از امتحان هر کدام از این روش‌های درمان طبیعی با پزشک خود مشورت کنید.

 

طب سوزنی و درمان با نور شدید پالسی یا lPL (Intense pulsed light) از جمله درمان‌های جایگزین (Alternative therapies) برای خشکی چشم هستند. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که طب سوزنی زمانی که به همراه قطره اشکی مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرد، بسیار موثر خواهد بود. ولی با این همه لازم است که تحقیقات بیش‌تری انجام شود. بر اساس یک نظریه طب سوزنی درد و التهاب را کاهش داده و در نهایت منجر به کاهش خشکی و بهبود علائم بیماری خواهد شد.

فرد مبتلا به خشکی چشم به راحتی و با اعمال تغییراتی جزئی در روتین و سبک زندگی خود، می‌تواند علایم بیماری را کاهش دهد.

روش درمانی که برای مقابله با عارضه‌ی خشکی چشم انتخاب می‌شود، بستگی به عوامل مختلفی دارد. اگر خشکی چشم به دلیل سایر عوامل نهفته رخ داده باشد، چندین روش برای درمان آن به کار گرفته خواهد شد. علاوه بر این شدت علایم و در نظر گرفتن راحتی فرد در درمان خشکی چشم بسیار نقش کلیدی دارند. برای یافتن بهترین روش حتماً با پزشک خود مشورت کنید. 

 

منبع: 

healthline

پرسش‌های پزشکی و دیدگاهتان درباره این مقاله را بنویسید؛ پزشکان و کارشناسان مجله پاسخ‌گوی شما عزیزان هستند.

دیدگاه

نام

ایمیل

سلام پسر منم چند سال پیش دچار خشکی چشم شده پیش چشم پزشک بردیم قطره اشک مصنوعی داد و عینک که فقط موقع استفاده از گوشی باید میزد الان بعد چند سال دوباره همون خارش و احساس خشکی داره ایا قطره اشک مصنوعی براش تهیه کنم

پرسش و پاسخ خشکی چشم

سلام
بله بعلاوه قطره بتامتازون تا ۵ روز
اگه خوب نشد ویزیت شه

سلام من چشام نزدیک بین هستن دو روز بود یه رگه قرمز تو چشم بود که چشم سوز میزد بعدش الان چن روزه همش چشام سوز میزنه و پشت چشام انگار سنگینه .آیا خشکی چشم دارم؟خانمی هستم ۲۷ ساله .

سلام بله اينها نشان دهنده خشكي چشم هستقطرع ارتلاك هر ٨ ساعت دو قطره استفاده كنيد همراه با قطره كتورلاك هر ٨ ساعت دو قطره

مجله اینترنتی دکتردکتر از دی ۱۳۹۶ در راستای ارتقای فرهنگ سلامت ایرانیان فعالیت خود را آغاز کرد. به‌وجود آوردن بستری قابل اعتماد و کامل از اطلاعات پزشکی با استفاده از آخرین دانش روز دنیا از مهم‎‌ترین اهداف مجله است.

در حال حاضر فعالیت مجله اینترنتی دکتردکتر، بر معرفی بیماری‌ها و علائم آن‌ها، معرفی مراکز درمانی و تجهیزات پزشکی متمرکز است.

پرسش و پاسخ پزشکی از شاخص‌ترین امکانات مجله اینترنتی دکتردکتر است. سوال‌ها و دغدغه‌های پزشکی شما در این بخش توسط تیم پزشکی مجله پاسخ داده خواهند شد؛ شما همچنین می‌توانید تجربه‌های خود را از انتخاب پزشک تا راه‌های درمان در بخش پرسش و پاسخ با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

تماس تلفنی با پزشکان

نوبت‌دهی اینترنتی پزشکانDownloads-icon


دانلود رایگان کتابچه بیماری‌های درد شکمیDownloads-iconDownloads-icon


هر آنچه که درباره پلاکت خون باید بدانیدDownloads-icon

پرسش و پاسخ خشکی چشم
پرسش و پاسخ خشکی چشم
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *